Ginekomastia

ginekomastia

Czym jest ginekomastia

Odzyskaj męski
wygląd klatki piersiowej

Ginekomastia to częsty problem wśród wielu mężczyzn, nawet tych młodych i wysportowanych. Przerost gruczołu piersiowego wywołany nadmierną ilością tkanki może dotyczyć jednej lub obu piersi. Jeśli chcesz pozbyć się kompleksów na tym punkcie, skorzystaj z zabiegu ginekomastii, który rozwiąże ten problem raz na zawsze i pomoże ci odbudować pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności.

Powiększone męskie piersi to główny objaw ginekomastii. Oprócz tego mogą być one tkliwe i bardziej wrażliwe na dotyk, bywa, że towarzyszy temu nawet ból. Standardowym leczeniem w przypadku tej dolegliwości jest operacja ginekomastii, która daje satysfakcjonujące i długotrwałe efekty.

Cena zabiegu

12 000 zł

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

2h

Pobyt w klinice

1 doba

Zdjęcie szwów

po 14 dniach

Wizyta kontrolna

po 14 dniach

W naszej Klinice zabieg ginekomastii wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis zabiegu ginekomastii

Jak wygląda zabieg
ginekomastii?

Operacyjne leczenie ginekomastii uzależnione jest od stopnia jej zaawansowania, głównie chodzi o ilość tkanki tłuszczowej. Mężczyźni z dolegliwościami I lub II stopnia mogą mieć wycięty gruczoł sutkowy poprzez niewielkie nacięcie. W niektórych przypadkach konieczna jest także liposukcja. U pacjentów z ginekomastią III stopnia należy wyciąć gruczoł, odessać tłuszcz i usunąć nadmiar skóry.

Zabieg ginekomastii jest prosty i trwa około 2h. Rekonwalescencja natomiast zajmuje 7-10 dni. Zaleca się, by po operacji nosić specjalne ubranie kompresyjne na klatce piersiowej, by zmniejszyć ryzyko krwawienia. Pacjent do pełnej aktywności życiowej wraca już po ok. 6-8 tygodniach od usunięcia ginekomastii.

Zalecenia po ginekomastii

Rekonwalescencja

Umów się online na zbieg ginekomastii

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Ginekomastia - metamorfozy naszych pacjentów

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

W zależności od tego, jak rozległy jest zabieg ginekomastii, czy należy wykonać resekcję skóry, gruczoły czy nie, efekty operacji mogą być widoczne nawet po około 6-8 miesiącach.
Zabieg ginekomastii wyknywany jest w znieczuleniu, dlatego pacjent nie odczuwa bólu.
Pacjenci najczęściej wracają do aktywności zawodowej po tygodniu od zabiegu.
Jeśli chodzi o aktywność zawodową, to powrót do normalnych zadań możliwy jest po ok. tygodniu. Ale powrót do aktywności fizycznej, z tym trzeba poczekać minimum miesiąc od operacji.
Noszenie ubrania uciskowego jest niezbędne, aby proces gojenia się ran przebiegał prawidłowo.
Problem ginekomastii może powracać. Może stać się tak jeśli usuwana była lipomastia i pacjent przytyje lub kiedy przyczyna ginekomastii nie była wyjaśniona i znowu dojdzie do nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej.

Co powinieneś wiedzieć o ginekomastii?

Ginekomastia - co to jest?

Ginekomastia to przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn. Może pojawić się ona w każdym wieku. Wśród najczęstszych przyczyn ginekomastii wymienia się nieprawidłową gospodarkę hormonalną, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, przysadki mózgowej i tarczycy oraz marskość wątroby. Powodować tę dolegliwość mogą również określone leki, np. na niepłodność, wrzody żołądka czy nadciśnienie. Na przerost gruczołów wpływ mają również anaboliki stosowane przez niektórych kulturystów.

Jak rozpoznać ginekomastię?

Rozpoznanie ginekomastii następuje po wizycie u lekarza, podczas której badane są palpacyjnie gruczoły sutkowe oraz wykonane jest ich USG. Dodatkowo niektórzy specjaliści rozszerzają diagnostykę o badania obrazowe jamy brzusznej, jąder i tarczycy. Pomocne jest również określenie prób wątrobowych, poziomu hormonów oraz morfologia krwi.

Jak pozbyć się ginekomastii?

Najlepszym sposobem pozbycia się przerostu gruczołów piersiowych u mężczyzn jest zabieg na ginekomastię. Stosowanie diet lub ćwiczeń na klatkę piersiową może nie być skuteczne. Gdzie można wykonać taką operację? W naszej klinice. W zakładce Kontakt dowiesz się, jak umówić się na wizytę u lekarza. Oprócz ginekomastii wykonujemy jeszcze liposukcję, plastykę brzucha oraz inne operacje plastyczne. Efekty przeprowadzonych zabiegów ginekomastii obejrzysz w galerii w zakładce Przed i po.

Ile kosztuje operacja ginekomastii?

Dokładny cennik operacji ginekomastii wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny ginekomastii

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja