Liposukcja

Opis zabiegu liposukcji

Liposukcja -
szybkie wyszczuplenie
ciała

Chcesz szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę? Marzysz o tym, by powrócić do formy sprzed ciąży lub zmagasz się z lipodemią? Liposukcja pomoże ci skutecznie i trwale usunąć nagromadzony tłuszcz na brzuchu, udach, łydkach, boczkach, pośladkach, a nawet na kolanach czy podbródku.

W dodatku pobrany tłuszcz możesz wykorzystać do reimplantacji, czyli do innych zabiegów. Dzięki pozyskanej tkance tłuszczowej z brzucha czy ud powiększysz piersi, usta, pośladki, poprawisz owal twarzy czy wypełnisz zmarszczki.

Odsysanie tłuszczu pozwoli ci z łatwością wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę, a pełne efekty zabiegu będą widoczne już po 6-8 tygodniach.

Cena zabiegu

od 10 000 zł

Znieczulenie

ogólne

Czas trwania

1 - 2 godz.

Pobyt w klinice

doba

Zdjęcie szwów

rozpuszczalne

Wizyta kontrolna

za 14 dni

W naszej Klinice liposukcję wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis zabiegu liposukcji

Co to jest liposukcja?
Jak wygląda
zabieg liposukcji?

Liposukcja to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych miejsc. Trwa on ok. 2 godzin i odbywa się w znieczuleniu dożylnym, a pacjent nie czuje bólu.

Jak wygląda liposukcja brzucha lub ud? Chirurg wprowadza przez niewielkie otwory kaniulę, którą płynie specjalny płyn zwiększający bezpieczeństwo zabiegu, minimalizujący ból i rozbijający komórki tłuszczowe. Ma on ułatwić odessanie, które wykonuje się za pomocą drugiej kaniuli. Po skończonym zabiegu pacjent zostaje dobę w szpitalu.

Konieczne jest też noszenie specjalnego ubranka uciskowego 24 godziny na dobę przez 6 tygodni, a po 2 tygodniach od zabiegu wymagane są masaże w okolicach, gdzie odsysany był tłuszcz.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Zobacz film o zabiegu liposukcji!

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Liposukcja to zabieg, który pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak nie można usunąć zbyt wiele tłuszczu. Tłuszcz jest nam potrzebny. Możemy się pozbyć jego nadmiaru podczas zbiegu liposukcji. Liposukcję można wykonać na 3 obszarach ciała w czasie jednego zabiegu.

Liposukcja to zabieg, którego celem nie jest utrata wagi. Głównym zadaniem liposukcji jest wizualna poprawa wyglądu ciała. Po liposukcji nie zauważysz spadku wagi, ale Twoje ciało będzie lepiej wyglądać.

Efekty zabiegu liposukcji widoczne są po 6 tygodniach. Musisz jednak pamiętać, aby stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Tkanka tłuszczowa usunięta podczas zabiegu liposukcji nie powinna powrócić. Jednak aby móc cieszyć się pięknymi efektami zabiegu liposukcji warto przestrzegać zdrowej zbilansowanej diety, uprawiać sport.

Po zabiegu liposukcji rekonwalescencja nie jest długa, po 2 tygodniach od liposukcji można wrócić do normalnej aktywności. Nie można zapominać, aby przestrzegać zaleceń lekarza.

Co warto wiedzieć o liposukcji?

Jakie są wskazania do liposukcji?

Głównie zabieg liposukcji wykonuje się z powodu niesatysfakcjonującej figury, ale są też inne powody, dla których kobiety, ale i mężczyźni wybierają się do chirurga plastycznego. Mogą to być nieprawidłowe proporcje sylwetki, lekka nadwaga, otłuszczone kolana czy ginekomastia. Warto jednak być świadomym tego, że liposukcja nie rozwiązuje problemu znacznej otyłości. Może jednak skutecznie wesprzeć nas w walce o wymarzoną sylwetkę.

Efekty odsysania tłuszczu

Efektem zabiegu liposukcji jest przede wszystkim znaczna poprawa sylwetki. Co ważne, skutki te są trwałe. Komórki tłuszczowe już się nie odrodzą, jednak mogą gromadzić się w pozostałych miejscach. Trzeba więc pamiętać o stosowaniu prawidłowych zasad odżywiania i aktywności fizycznej. Pierwsze efekty liposukcji brzucha czy liposukcji bioder widoczne są od razu po zabiegu, natomiast na pełny rezultat trzeba poczekać kilka tygodniu. W tym czasie trzeba oczywiście stosować się do zaleceń lekarza.

Liposukcja - cena

Ceny liposukcji uzależnione są od tego, z jakiego miejsca ma być odessany tłuszcz. Inny może być koszt wykonania liposukcji brzucha, a inny w przypadku liposukcji kolan czy ramion. Na cenę ma wpływ również lokalizacja. Jeśli chcesz wykonać liposukcję w Katowicach, zapraszamy do naszego gabinetu. Klikając w zakładkę Cennik, poznasz szczegółowe koszty zabiegów i operacji plastycznych.

Ile kosztuje liposukcja?

Dokładny cennik zabiegu liposukcji wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny usuwania tłuszczu, liposukcji

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja