Plastyka powiek

plastyka powiek

Opis zabiegu plastyki powiek, blepharoplastyki

Korekta powiek to
odmłodzenie spojrzenia

Skóra wokół twoich oczu nie wygląda już tak jak kiedyś? Masz wrażenie, że jest jej za dużo i opada na oczy? Jest na to sposób. Podniesienie powiek odmłodzi twoje spojrzenie i przywróci ci poczucie atrakcyjności i pewności siebie.

Plastyka powiek górnych to nie tylko kwestia estetyczna. Z wiekiem opadające powieki mogą powodować realne problemy, np. ograniczać pole widzenia, sprawiać kłopoty z mruganiem i zamykaniem oczu, a nawet pogarszać wzrok.

Brzmi znajomo? Operacja powiek pomoże ci zadbać o zdrowie, a dodatkowo nie będziesz już wyglądać na smutną i zmęczoną osobę. Zaledwie tydzień po zabiegu będziesz cieszyć się pierwszymi efektami plastyki powiek.

Cena zabiegu

od 5 000

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

1 h

Pobyt w klinice

niewymagany

Zdjęcie szwów

za 10 dni

Wizyta kontrolna

za 10 dni

W naszej Klinice plastykę powiek wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis zabiegu

Jak wygląda
plastyka powiek?

Plastyka powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z tkanką tłuszczową. Nacięcia są właściwie niewidoczne, chowają się w naturalnych zagłębieniach skóry.

Podniesienie powiek trwa około 1 godziny i przeważnie wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Co ważne, pacjent nie musi zostawać tego dnia w klinice. Zaraz po zabiegu może iść do domu. Najważniejsze, by stosował się do odpowiednich zaleceń po plastyce powiek, tj. unikał nadmiernej aktywności fizycznej i nie nosił soczewek kontaktowych.

Po 10 dniach pacjent przychodzi na wizytę kontrolną i ściągane są szwy. Efekt końcowy widoczny jest zazwyczaj po ok. 3 tygodniach, kiedy rany całkowicie się wygoją.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online na zabieg plastyki powiek

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Metamorfozy naszych pacjentów
zdjęcia przed i po plastyce powiek

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania o blepharoplastykę

Podstawowym wskazaniem do zabiegu plastyki powiek jest nadmierna wiotkość tkanki powiek. Może się ona objawiać opadającą powieką, która w skrajnych przypadkach ogranicza pole widzenia.

Podczas jednego zabiegu plastyki powiek można wykonać plastykę górnych i dolnych powiek. Jednak sprawa ta, zawsze powinna zostać omówiona z lekarzem chirurgiem plastycznym.

Nie ma wyjątkowych wskazań dotyczących przygotowania do zabiegu plastyki powiek. Wszelkie zalecenia omawiane są podczas wizyty przez zabiegiem. Należy też wykonać badania, o których piszemy na naszej stronie.

Zabieg plastyki powiek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W celu zmniejszenia ewentualnych dolegliwości bólowych po zabiegu podaje się leki przeciwbólowe.
Blizna po zabiegu plastyki powiek jest słabo widoczna, ponieważ ciecie wykonuje się w fałdzie powiekowym. Blizna po sześciu miesiącach jest praktycznie niewidoczna.

Radzimy, aby zrezygnować z aktywności zawodowej przez 10 dni po zabiegu, czyli do dnia ściągnięcia szwów.

Opuchlizna powiek po zabiegu korekty powiek utrzymuje się najczęściej 3 – 4 tygodnie, jednak z każdym tygodniem staje się mniej widoczna.

Efekty zabiegu plastyki powiek widoczne są po miesiącu od dnia zabiegu.

Co warto wiedzieć o plastyce powiek?

Korekta powiek górnych i dolnych – dla kogo?

Najczęściej na plastykę powiek decydują się osoby dojrzałe, u których wraz z wiekiem skóra straciła na elastyczności i pojawiły się zmarszczki. Dotyczy to zarówno powiek górnych, jak i dolnych. W przypadku tych pierwszych najczęściej dochodzi do opadania skóry na oczy, w przypadku drugich przeważnie problem dotyczy tzw. worków pod oczami, które się usuwa podczas zabiegu. Warto dodać, że korekcja powiek może być też z powodzeniem stosowana u osób młodych, u których opadanie powiek jest uwarunkowane genetycznie.

Podnoszenie powiek – efekty

Rezultaty operacji powiek górnych są szybko widoczne w porównaniu do innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Już po około tygodniu, przy zdjęciu szwów, widać pierwsze efekty. Jeszcze lepiej skóra wygląda po 3 tygodniach, kiedy rany się zagoją. Wówczas twarz staje się odmłodzona, nie wygląda na zmęczoną, spojrzenie jest bardziej promienne. Znikają też problemy ze wzrokiem, które wynikały z opadających powiek. Efekty przeprowadzanych korekt powiek zobaczysz w zakładce Przed i po. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć plastyki powiek przed i po.

Plastyka powiek – cena

Ceny plastyki powiek górnych i dolnych różnią w zależności od zakresu operacji, od tego czy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, czy ogólnym, czy mowa o leczeniu ambulatoryjnym, czy szpitalnym. Na ostateczny koszt wpływ ma również lokalizacja. Szukasz plastyki powiek w Katowicach? Zapraszamy do naszej kliniki. W cenniku zabiegów chirurgii plastycznej zobaczysz szczegółowe ceny naszych usług.

Ile kosztuje plastyka powiek?

Dokładny cennik operacji plastyki powiek wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny blepharoplastyki

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja