Plastyka powiek

plastyka powiek

Opis zabiegu plastyki powiek

Korekta powiek to
odmłodzenie spojrzenia

Skóra wokół twoich oczu nie wygląda już tak jak kiedyś? Masz wrażenie, że jest jej za dużo i opada na oczy? Jest na to sposób. Podniesienie powiek odmłodzi twoje spojrzenie i przywróci ci poczucie atrakcyjności i pewności siebie.

Plastyka powiek górnych to nie tylko kwestia estetyczna. Z wiekiem opadające powieki mogą powodować realne problemy, np. ograniczać pole widzenia, sprawiać kłopoty z mruganiem i zamykaniem oczu, a nawet pogarszać wzrok.

Brzmi znajomo? Operacja powiek pomoże ci zadbać o zdrowie, a dodatkowo nie będziesz już wyglądać na smutną i zmęczoną osobę. Zaledwie tydzień po zabiegu będziesz cieszyć się pierwszymi efektami plastyki powiek.

Cena zabiegu

od 5 000

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

1 h

Pobyt w klinice

niewymagany

Zdjęcie szwów

za 10 dni

Wizyta kontrolna

za 10 dni

W naszej Klinice plastykę powiek wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis zabiegu

Jak wygląda
plastyka powiek?

Plastyka powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z tkanką tłuszczową. Nacięcia są właściwie niewidoczne, chowają się w naturalnych zagłębieniach skóry.

Podniesienie powiek trwa około 1 godziny i przeważnie wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Co ważne, pacjent nie musi zostawać tego dnia w klinice. Zaraz po zabiegu może iść do domu. Najważniejsze, by stosował się do odpowiednich zaleceń po plastyce powiek, tj. unikał nadmiernej aktywności fizycznej i nie nosił soczewek kontaktowych.

Po 10 dniach pacjent przychodzi na wizytę kontrolną i ściągane są szwy. Efekt końcowy widoczny jest zazwyczaj po ok. 3 tygodniach, kiedy rany całkowicie się wygoją.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online na zabieg plastyki powiek

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Metamorfozy naszych pacjentów
zdjęcia przed i po plastyce powiek

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Podstawowym wskazaniem do zabiegu plastyki powiek jest nadmierna wiotkość tkanki powiek. Może się ona objawiać opadającą powieką, która w skrajnych przypadkach ogranicza pole widzenia.

Podczas jednego zabiegu plastyki powiek można wykonać plastykę górnych i dolnych powiek. Jednak sprawa ta, zawsze powinna zostać omówiona z lekarzem chirurgiem plastycznym.

Nie ma wyjątkowych wskazań dotyczących przygotowania do zabiegu plastyki powiek. Wszelkie zalecenia omawiane są podczas wizyty przez zabiegiem. Należy też wykonać badania, o których piszemy na naszej stronie.

Zabieg plastyki powiek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W celu zmniejszenia ewentualnych dolegliwości bólowych po zabiegu podaje się leki przeciwbólowe.
Blizna po zabiegu plastyki powiek jest słabo widoczna, ponieważ ciecie wykonuje się w fałdzie powiekowym. Blizna po sześciu miesiącach jest praktycznie niewidoczna.

Radzimy, aby zrezygnować z aktywności zawodowej przez 10 dni po zabiegu, czyli do dnia ściągnięcia szwów.

Opuchlizna powiek po zabiegu korekty powiek utrzymuje się najczęściej 3 – 4 tygodnie, jednak z każdym tygodniem staje się mniej widoczna.

Efekty zabiegu plastyki powiek widoczne są po miesiącu od dnia zabiegu.

Co warto wiedzieć o plastyce powiek?

Korekta powiek górnych i dolnych – dla kogo?

Najczęściej na plastykę powiek decydują się osoby dojrzałe, u których wraz z wiekiem skóra straciła na elastyczności i pojawiły się zmarszczki. Dotyczy to zarówno powiek górnych, jak i dolnych. W przypadku tych pierwszych najczęściej dochodzi do opadania skóry na oczy, w przypadku drugich przeważnie problem dotyczy tzw. worków pod oczami, które się usuwa podczas zabiegu. Warto dodać, że korekcja powiek może być też z powodzeniem stosowana u osób młodych, u których opadanie powiek jest uwarunkowane genetycznie.

Podnoszenie powiek – efekty

Rezultaty operacji powiek górnych są szybko widoczne w porównaniu do innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Już po około tygodniu, przy zdjęciu szwów, widać pierwsze efekty. Jeszcze lepiej skóra wygląda po 3 tygodniach, kiedy rany się zagoją. Wówczas twarz staje się odmłodzona, nie wygląda na zmęczoną, spojrzenie jest bardziej promienne. Znikają też problemy ze wzrokiem, które wynikały z opadających powiek. Efekty przeprowadzanych korekt powiek zobaczysz w zakładce Przed i po. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć plastyki powiek przed i po.

Plastyka powiek – cena

Ceny plastyki powiek górnych i dolnych różnią w zależności od zakresu operacji, od tego czy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, czy ogólnym, czy mowa o leczeniu ambulatoryjnym, czy szpitalnym. Na ostateczny koszt wpływ ma również lokalizacja. Szukasz plastyki powiek w Katowicach? Zapraszamy do naszej kliniki. W cenniku zabiegów chirurgii plastycznej zobaczysz szczegółowe ceny naszych usług.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja