Plastyka uszu

chirurgia plastyczna

Opis zabiegu

Korekta uszu sposobem na piękne uszy

Odstające uszy mogą być poważnym problemem już w wieku dziecięcym. Często są powodem kompleksów i niskiej samooceny. Na szczęście plastyka uszu pozwala dopasować ich kształt oraz proporcje do twarzy. Szybki zabieg poprawy wyglądu uszu i rekonwalescencja, a do tego wymarzone efekty oraz korzyści psychiczne w postaci nabrania pewności siebie to główne zalety korekcji odstających uszu.

Oprócz plastyki odstających uszu wykonuje się także inne korekty. Może to być zmniejszenie płatków usznych, plastyka naderwanego przez kolczyk płatka, czy nawet odtworzenie uszu z powodu niedorozwoju lub zniszczenia małżowiny. W każdym przypadku można uzyskać efekt pięknych uszu, które będą doskonale dopasowane do twarzy.

Cena zabiegu

10 000 zł

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

1,5 h

Pobyt w klinice

nie

Zdjęcie szwów

po 14 dniach

Wizyta kontrolna

po 14 dniach

W naszej Klinice plastykę uszu wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis operacji plastycznej uszu

Jak wygląda
plastyka uszu?

Przebieg operacji plastycznej ucha/uszu zależy od tego jak rozległa jest to operacja. W przypadku prostych korekt stosowane jest najczęściej znieczulenie miejscowe. Ogólne podawane jest dzieciom oraz dorosłym pacjentom, w których planowana jest rozległa rekonstrukcja uszu.

Operacja plastyczna uszu trwa zazwyczaj 1-2h. Chirurg plastyczny wykonuje nacięcia w tylnej części ucha, by blizny nie były widoczne. Bardziej skomplikowane i wymagające są rekonstrukcje, choć i z tym doświadczony lekarz poradzi sobie doskonale. Kilka dni po operacji pacjent ma zmieniane opatrunki i zdejmowane szwy. Rekonwalescencja trwa do 2 tygodni. W tym czasie konieczne jest noszenie specjalnej opaski.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Plastyka uszu - zdjęcia przed i po operacji

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Najczęściej już po dwóch tygodniach można korzystać z basenu. Najważniejsza jest jednak opinia lekarza prowadzącego i to od niego zależy decyzja o tym, kiedy można kapać się w basenie.

Noszenie opaski uciskowej po operacji plastycznej uszu jest bardzo istotne. Wyjątkowo ważne jest noszenie opaski w pierwszym miesiącu po zabiegu. Zaleca się, aby przez pół roku po operacji plastycznej uszu zakładać opaskę na noc.

Plastykę uszu można wykonać w każdym wieku powyżej 6-7 roku życia.
Zabieg plastyki małżowiny usznej można wykonać tylko po jednje stronie, tylko jednego ucha.
Zbieg plastyki uszu jest przeprowadzany w znieczuleniu, dlatego podczas zabiegu i kilka godzin po nim pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.
Rekonwalescencja po zabiegu plastyki uszu jest szybka. Najczęściej już w drugiej, trzeciej dobie po operacji pacjent może wrócić do pracy. Należy jednak pamiętać, aby nosić opaskę uciskową na uszy.

Obrzęk po zabiegu plastyki uszu utrzymuje się od 7 do 14 dni.

Najczęściej efekty zabiegu widoczne są po około miesiącu.

Ile kosztuje plastyka uszu?

Dokładny cennik operacji chirurgicznej uszu wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny plastyki uszu

Co warto wiedzieć o plastyce uszu?

Plastyka uszu – wskazania

Plastykę uszu często wykonuje się z powodów estetycznych. Odstające uszy potrafią obniżyć samoocenę i być źródłem kompleksów, dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nie tylko to jest jednak wskazaniem do przeprowadzenia operacji. Istnieją bowiem schorzenia, które również wymagają takiego zabiegu. Wśród nich wymienia się mikrocję. Jest to wada wrodzona polegająca na braku części małżowiny. Wówczas chirurg wykonuje rekonstrukcję uszu. Podobnie jest w przypadku anocji, czyli całkowitym braku rozwoju ucha zewnętrznego. Powodem do przeprowadzenia operacji są również urazy, np. w wyniku wypadków komunikacyjnych.

Plastyka uszu – ceny

Ile kosztuje plastyka uszu? To zależy od rozległości operacji. Plastyka jednego ucha może kosztować od 4000 zł, a dwóch od 6000 zł. Koszty uzależnione są też od podanego znieczulenia i opieki pooperacyjnej. W cenniku dostępne są ceny oferowanych przez nas operacji plastycznych.

Gdzie wykonać korektę uszu?

Plastykę uszu należy wykonać w sprawdzonej klinice chirurgii plastycznej. Chcesz zrobić korekcję uszu w Katowicach? Zapraszamy do naszych specjalistów. W zakładce Kontakt znajdziesz niezbędne informacje do umówienia wizyty. Oprócz plastyki uszu w klinice wykonywane są też operacje powiększania piersi, liposukcji, plastyki brzucha czy ginekomastii. W dziale Przed i Po można zobaczyć efekty – zdjęcia przeprowadzonych w naszej klinice zabiegów.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja