Zmniejszanie biustu

powiększanie piersi

Opis zabiegu zmniejszania piersi

Dopasuj rozmiar piersi
do swojej sylwetki

Obfity biust to nie zawsze powód do dumy. Bywa, że staje się on źródłem problemów zdrowotnych. Pojawiają się bóle pleców, dyskomfort fizyczny, trudniej jest wykonywać codzienne czynności. Na szczęście tych dolegliwości można się pozbyć, decydując się na zmniejszanie biustu.

Operacje zmniejszenia biustu cieszą się coraz większą popularnością. Za duże piersi utrudniają ci codzienne życie? Chirurg plastyczny może je odpowiednio wymodelować i dopasować do twojej sylwetki. To nie tylko poprawi twoją samoocenę i wzmocni twoją atrakcyjność, ale też uwolni cię od codziennego bólu. Nie czekaj i umów się na pomniejszenie biustu w naszej klinice.

Cena zabiegu

od 23 000 zł

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

3 h

Pobyt w klinice

1 doba

Zdjęcie szwów

rozpuszczalne

Wizyta kontrolna

po 14 dniach

Zapytaj o szczegóły

W naszej Klinice powiększanie piersi wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis zabiegu redukcji biustu

Jak wygląda
zmniejszanie biustu?

Zmniejszanie piersi polega na redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, gruczołowej oraz skóry. W ten sposób uzyskuje się rozmiar odpowiedni do sylwetki pacjentki. Często zabieg ten może być połączony z liftingiem piersi, ponieważ te mogą stracić nieco na jędrności. Konieczne może być też przesunięcie brodawki razem z otoczką i fragmentem gruczołu.

Operacja zmniejszania biustu trwa 2-4 godziny i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Efekty redukcji piersi odczuwalne są niemal od razu, natomiast na końcowy rezultat trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. W tym czasie (4-6 tygodni) należy ograniczyć aktywność fizyczną i nosić specjalny stanik, który utrzyma biust w odpowiedniej pozycji.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online na redukcję piersi

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Metamorfozy naszych pacjentów
zdjęcia przed i po operacją biustu

Przeciwwskazania

Badania

Zapytaj o szczegóły

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Po operacji zmniejszenia biustu należy szczególnie uważać na blizny pooperacyjne. Ze słońca można korzystać 2 tygodnie po operacji, ale należy wtedy zasłaniać blizny.

Z sauny można korzystać miesiąc po operacji redukcji biustu, jeżeli rekonwalescencja przebiega bez powikłań. Warto rozważyć korzystanie z sauny na podczerwień — opóźnić rozpoczęcie korzystania z niej.

Do pływania w basenie czy w morzu można wrócić po miesiącu od  operacji. Chyba że lekarz prowadzący uzna inaczej.

Do ćwiczeń i aktywności fizycznej możesz zacząć wracać po 2 miesiącach od operacji. Pamiętaj, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wracać do ćwiczeń odłóż ten termin o tydzień lub klika.

Podczas operacji zmniejszenia piersi usunięty zostaje nadmiar gruczołu piersiowego i tkanki tłuszczowej. Ze względu na usunięcie gruczołu piersiowego wraz z przewodami wyprowadzającymi, pacjentka po operacji redukcji biustu nie będzie mogła karmić piersią.

Współżycie po operacji redukcji piersi jest odradzane przez lekarzy przez 2 tygodnie od zabiegu. Po tym czasie, jeśli rekonwalescencja przebiega pomyślnie można ponownie uprawiać seks.

Zwykle aparat na zęby nie jest przeciwwskazaniem do operacji redukcji piersi. Aby uniknąć komplikacji, w naszej klinice prosimy swoje pacjentki o dostarczenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do operacji zmniejszenia piersi od lekarza ortodonty.

Antykoncepcja nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu redukcji biustu. Ale, o stosowanej antykoncepcji należy poinformować lekarza na wizycie przed operacją.

Co powinnaś wiedzieć o redukcji piersi?

Ile kosztuje operacja zmniejszenia biustu?

Zastanawiając się, ile kosztuje zmniejszenie biustu, trzeba wziąć pod uwagę to, czy poza redukcją wykonywany jest również lifting piersi. Jeśli nie, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. W zakładce Cennik znajdują się szczegółowe koszty zabiegów i operacji z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej, które są wykonywane w naszej klinice.

Pomniejszanie biustu – efekty

Pomniejszenie piersi daje szybkie efekty, które nie tylko są zauważalne, ale i odczuwalne. Biust dopasowany do proporcji sylwetki nie tylko powoduje wzrost poczucia własnej wartości i atrakcyjności, ale też minimalizuje bóle pleców i ułatwia codzienną sprawność. W galerii w zakładce zdjęć Przed i Po można obejrzeć zdjęcia przeprowadzanych w naszej klinice operacji plastycznych.

Zmniejszanie piersi w Katowicach

Chcesz wykonać zmniejszanie piersi i szukasz odpowiedniej kliniki na Śląsku? W Stachura&Drozd Clinic możesz zdecydować się na redukcję biustu, lifting piersi, powiększanie piersi oraz inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Konsultacja z naszymi doświadczonymi chirurgami plastycznymi ułatwi ci podjęcie decyzji o operacji i rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Ile kosztuje operacja zmniejszania, redukcji biustu?

Dokładny cennik operacji zmniejszania, redukcji piersi wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny zabiegu zmniejszania piersi

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja