Co daje mezoterapia igłowa twarzy?

W wieku 40 lat skóra wymaga szczególnej uwagi oraz pielęgnacji, aby pozostać zdrowa i promienna. Procesy naturalnego starzenia się cery mogą sprawić, że zmarszczki i utrata jędrności staną się widoczniejsze. Na szczęście istnieje wiele metod, które mogą pomóc w zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Przyjrzymy się najlepszym zabiegom na twarz dla 40-latki, które pomogą odświeżyć i odmłodzić cerę.

Co to jest mezoterapia igłowa twarzy?

mezoterapia

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, podczas którego specjalnie przystosowane mikroigły wprowadzane są w skórę twarzy, zwykle na głębokość warstwy skóry nazywanej mezodermą.

Jednocześnie skórze dostarczane są skoncentrowane substancje odżywcze, np.: witaminy, minerały, kwas hialuronowy, kolagen i inne składniki aktywne, które pomagają poprawić jej wygląd i kondycję.

Zabieg powinien być przeprowadzany przez lekarza medycyny estetycznej, który jest jedynym uprawnionym do jego wykonywania specjalistą.

Przed mezoterapią pacjent(ka) może otrzymać miejscowe znieczulenie, aby zmniejszyć dyskomfort podczas trwania zabiegu. Warto jednak podkreślić, że jest ona stosunkowo nieinwazyjna i nie wymaga długotrwałego okresu rekonwalescencji, choć może wiązać się z krótkotrwałym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry.

Mezoterapię wykonuje dr Aldona Stachura.
Katowice, Kraków, Warszawa

Mezoterapia igłowa twarzy — efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa twarzy daje różne korzyści i efekty, choć wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stosowanych substancji w czasie zabiegu.

Rezultaty, które są najczęściej zauważane przez pacjentów to:

  • poprawa tekstury skóry, jej ogólne odmłodzenie,
  • redukcja zmarszczek,
  • poprawa konturów twarzy,
  • rozjaśnienie skóry — redukcja przebarwień, plam pigmentacyjnych na skórze,
  • nawilżenie skóry,
  • leczenie trądziku,
  • niwelowanie blizn,
  • redukcja obrzęków i cieni pod oczami,
  • zmniejszenie widoczności porów.

Dla wielu osób mezoterapia igłowa stanowi alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i może być skuteczną opcją dla tych, którzy pragną odmłodzić i poprawić wygląd swojej skóry.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonasz w naszej Klinice

Czy mezoterapia igłowa daje efekty po pierwszym zabiegu?

Efekty mezoterapii igłowej mogą być widoczne po pierwszym zabiegu, ale zazwyczaj są one subtelne i krótkotrwałe. Zabieg jest zwykle bardziej efektywny, gdy jest przeprowadzany w serii kilku sesji, w określonych odstępach czasu. Konieczność wykonania kilku zabiegów w serii, aby efekty były zadowalające jest typowe dla procedur w medycynie estetycznej. Podobnie, wykonanie kilku zabiegów zaleca się w przypadku leczenia laserem, peelingów medycznych czy zabiegów dermapen.

W związku z tym zazwyczaj zaleca się serię zabiegów mezoterapii igłowej, aby osiągnąć trwalsze i wyraźniejsze rezultaty, jeden w wielu przypadkach nie jest wystarczający.

Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

Czas, w jakim można zauważyć efekty mezoterapii igłowej, może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od indywidualnych predyspozycji pacjenta, rodzaju stosowanych substancji oraz liczby przeprowadzonych zabiegów. Tak jak wspomniano wcześniej, po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej można zazwyczaj zauważyć pewne subtelne efekty, takie jak: nawilżona skóra, rozjaśnienie, odświeżenie i poprawa tekstury skóry.

Jednak te efekty są zwykle krótkotrwałe i bardziej widoczne w ciągu kilku dni po zabiegu. Rezultaty mezoterapii zazwyczaj stają się bardziej widoczne i trwałe po przeprowadzeniu serii zabiegów, często zaleca się 3 sesje co około 4 tygodnie. W miarę postępu efekty narastają, a skóra może stawać się bardziej jędrna, elastyczna, a zmarszczki wygładzone.

Po zakończeniu serii mezoterapii igłowej długoterminowe efekty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. Regularne zabiegi mezoterapii i odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegach mogą pomóc w utrzymaniu osiągniętych rezultatów.

Zabiegi medycyny estetycznej u dr Aldony Stachury. Katowice, Kraków, Warszawa

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja