Czy można latać samolotem po powiększaniu piersi?

Wokół powiększania piersi narosło wiele mitów. Wśród nich znajduje się ten o niebezpiecznym lataniu po operacji. W Internecie można spotkać wiele informacji o tym, że implanty piersi wybuchają podczas lotu. A jak jest w rzeczywistości? Czy można lecieć na urlop zaraz po operacji powiększania biustu?

Powiększanie piersi a lot samolotem

W sieci znaleźć można wiele stron z informacjami, które nie są przez nikogo weryfikowane. Wśród nich są również te dotyczące medycyny i powiększania piersi.

Poszukując informacji na temat operacji plastycznych i innych zabiegów, warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, które są potwierdzone przez lekarzy.

Czy można więc latać samolotem po powiększaniu biustu? Oczywiście, że tak.

Nie ma przeciwwskazań do lotu, jedynie zaleca się, by odczekać 5-7 dni od operacji. Dlaczego?

Bo śladowe ilości powietrza w kieszeni implantowej mogą ulec rozprężeniu, co spowoduje dolegliwości bólowe. Po tym czasie można spokojnie podróżować. Nie jest natomiast prawdą, że implanty podczas lotu wybuchają. To jeden z największych mitów dotyczący powiększania piersi.

Powiększenie biustu – kiedy lot samolotem jest bezpieczny?

Powiększanie piersi to operacja, którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona około 2 godzin i wymaga pozostania w klinice przez dobę. W pierwszych dniach mogą pojawić się dolegliwości bólowe i obrzęk, który jest naturalny po takim zabiegu. Pacjentka po operacji powinna odpoczywać i nie przemęczać się, nie podnosić ciężarów, zrezygnować z intensywnego treningu.

Dodatkowo, jak po każdej operacji, po tej też mogą nastąpić różnego rodzaju dolegliwości czy powikłania, więc także z tego względu lepiej zrezygnować w podróży w pierwszych dniach, by być pod kontrolą lekarza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by lecieć na wymarzony urlop po tygodniu od zabiegu, jeśli wszystko przebiega pomyślnie.

Chcesz wiedzieć więcej o powiększeniu piersi?

Powiększanie piersi a okres rekonwalescencji

Po operacji powiększania piersi pacjentka powinna o siebie wyjątkowo dbać. Wśród zaleceń znajduje się szczególna dbałość o ranę, natłuszczanie blizn, masaż manualny piersi, spanie w określonej pozycji, czy noszenie specjalnego biustonosza kompresyjnego całą dobę przez ok. 8 tygodni. Konieczna jest również kontrola z badaniem USG po 3 miesiącach.

Pełny okres rekonwalescencji trwa około 6 miesięcy. W tym czasie pacjentka powinna powstrzymywać się od jazdy konnej. Wśród zaleceń lekarza znaleźć można również zakaz intensywnych treningów, czyli biegania, skakania, grania w siatkówkę i koszykówkę przez 8 tygodni. Lepiej też zrezygnować z jazdy na rowerze przez ten czas. Powrót do aktywności fizycznej zawsze warto skonsultować z lekarzem, który wykonywał zabieg, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Można to zrobić na pierwszej wizycie kontrolnej po operacji.

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja