Czy po powiększaniu piersi implantami można zapinać pasy w samochodzie?

Na wszczepienie implantów biustu decyduje się coraz więcej kobiet. Podczas konsultacji ze specjalistą są one informowane o procedurze przedoperacyjnej, metodzie przeprowadzenia operacji, jak i zaleceniach po zabiegu. Jednym z często zadawanych pytań jest to związane z zapinanie pasów w samochodzie po powiększaniu piersi implantami, dlatego dzisiaj dogłębnie omawiamy kwestię związaną z poruszaniem się autem po operacji.

Czy po powiększaniu piersi można zapinać pasy w samochodzie?

kobieta w samchodzie

Zapinanie pasów jest koniecznością podczas poruszania się samochodem, zarówno jako kierowca, jak i pasażer. Pozwala to na zachowanie pełni bezpieczeństwa oraz może pozwolić na ocalenie życia w przypadku zdarzenia drogowego. Dotyczy to także pacjentek po powiększaniu piersi, które muszą zapinać pasy w samochodzie, nawet tuż po zabiegu, gdy wracają z kliniki do domu.

Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszych dwóch tygodniach po operacji należy szczególnie na siebie uważać. Dobrze jest poprosić kierowcę o ostrożne prowadzenie pojazdu, tak aby unikać gwałtownego hamowania oraz powstania naprężeń pasów na operowanym obszarze. Nigdy jednak nie należy rezygnować z zapinania ich!

Zapytaj o powiększanie piersi w Klinice Stachura&Drozd

Po jakim czasie od operacji piersi można prowadzić samodzielnie auto?

Powiększanie piersi i związana z nim rekonwalescencja wymaga od pacjentek kilku wyrzeczeń. Jedno z nich związane jest z prowadzeniem samochodu. Specjaliści podkreślają, że w pierwszych dobach po operacji jest to niemożliwe. Wykonywanie ruchów rękami podczas manewrowania kierownicą czy zmiany biegów jest dla pacjentki niezwykle bolesne.

W przypadku szybko powracających do formy pań mogą one siąść za kierownicą już 14 dni po operacji, jednak w niektórych przypadkach czas ten może wydłużyć się nawet do 6 tygodni. Omawiając to, po jakim czasie po operacji można prowadzić auto, warto zwrócić uwagę na to, jaka skrzynia biegów zamontowana jest w samochodzie — w przypadku automatycznej może nastąpić to szybciej.

Dlaczego należy uważać na siebie w samochodzie po operacji powiększania biustu?

Istnieje kilka przyczyn, dla których konieczne jest zachowanie dużej ostrożności podczas poruszania się samochodem tuż po operacji piersi. Jednym z powodów jest ból, który może towarzyszyć pacjentkom podczas gwałtownych ruchów. Dodatkowo należy zaznaczyć, że nacisk na pierś przez pas podczas mocnego hamowania może spowodować przesunięcie się implantu, nawet gdy noszony jest specjalny biustonosz stabilizujący biust. Dojść może także do podrażnienia rany, która w efekcie może gorzej się goić, w krytycznych sytuacjach, tuż po zabiegu, może dojść do jej rozejścia się.

Gdy obszar pooperacyjny wygoi się, nie trzeba zachowywać aż tak dużej ostrożności, jednak należy mieć na uwadze fakt, że na skutek wypadku samochodowego nawet atestowany implant może pęknąć.

Jak przyspieszyć powrót do sprawności po powiększaniu piersi?

Wiele kobiet chciałoby jak najszybciej móc bezpiecznie zapiąć pasy po operacji powiększania piersi. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma magicznych porad, których zastosowanie pozwoli w krótkim czasie wrócić do sprawności oraz normalnego funkcjonowania. Zasadniczą rolę odgrywają tutaj naturalne predyspozycje organizmu do regeneracji, a także: odpowiednia dieta,

  • wysypianie się,
  • noszenie stanika stabilizującego,
  • stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że ciało szybciej wraca do pełni sił i możliwości.

Zarezerwuj wizytę w Kinice w Katowicach - porozmawiaj z lekarzem o powiększaniu piersi

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja