Czy po powiększeniu biustu można karmić piersią?

Powiększanie piersi to popularny zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Niektóre z nich zastanawiają się, czy po operacji będą mogły karmić piersią. Czy implanty wykluczają taką możliwość? Czy po powiększeniu biustu występują problemy z laktacją i karmieniem?

Powiększanie biustu a karmienie piersią

kobieta karmiąca piersią

O karmienie piersią z implantami często pytają młode kobiety, które planują ciążę. Czy powiększenie biustu uniemożliwia naturalne karmienie dziecka? Oczywiście nie. Implanty tego nie wykluczają.

Wokół tego tematu powstało już wiele mitów, jednak chcąc udać się na operację, warto porozmawiać z lekarzem i nie sugerować się niesprawdzonymi informacjami, jakie pojawiają się w sieci.

Chirurg plastyczny, w naszej Klinice dr Łukasz Drozd, najlepiej odpowie na wszelkie pytania związane z zabiegiem.

Zapytaj o szczegóły operacji powiększenia piersi

Operacja biustu a sposób nacięcia

Powiększanie piersi można wykonać, wykorzystując różne metody nacięcia. Jeśli chirurg w implantacji piersi zrobił nacięcie w bruździe piersiowej i dole pachowym, nie ma żadnych obaw o karmienie piersią. W takim przypadku nie dochodzi do uszkodzenia gruczołów piersiowych.

Inaczej jest przy nacięciu w okolicy brodawki sutkowej. Wówczas może dojść do częściowego naruszenia struktur odpowiedzialnych za laktację i pewnego ograniczenia podczas karmienia piersią w przyszłości, jednak w dalszym ciągu nie wyklucza to tej możliwości. Tu istotne jest wybranie dobrego chirurga plastycznego, który ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu takich operacji.

Chcesz wiedzieć więcej o powiększeniu piersi?

Karmienie piersią a implanty

W Internecie mnóstwo jest mitów dotyczących implantów piersi i karmienia dziecka. Wśród nich pojawiają się informacje o tym, że wypełnienie implantów może przedostawać się do mleka matki. Tutaj również należy zachować spokój.

Nie ma obaw co do przenikania substancji z wypełniaczy do krwiobiegu, takie ryzyko jest minimalne.

Powiększony biust a ciąża

Nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę, mając powiększone piersi. Należy jednak wstrzymać się do momentu, kiedy wszystkie tkanki będą już zagojone. Trzeba też liczyć się z tym, że biust intensywnie zmienia się podczas ciąży. Implanty co prawda nie zmieniają swojego położenia, jednak możliwe, że konieczne będzie wykonanie tzw. liftingu piersi, czyli kolejnej operacji plastycznej. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej zdecydować się na powiększanie biustu po ciąży. Szczególnie, jeśli ta ma nastąpić w ciągu najbliższego roku czy dwóch. Tu już wszystko zależy od kobiety i jej planów.

Jeśli natomiast kompleksy związane z wyglądem piersi są na tyle duże, że utrudniają codzienne życie i obniżają samoocenę, wówczas taki zabieg można wykonać. Wszelkie wątpliwości dotyczące operacji, karmienia piersią po ciąży i w ogóle planowania powiększania biustu warto skonsultować ze specjalistą.

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja