Czy silikonowe implanty piersi są bezpieczne?

Co roku prawie 2 miliony kobiet na całym świecie poddaje się zabiegom powiększania piersi. Bardzo często w tym celu stosowane są silikonowe implanty. Pacjentkom oprócz ekscytacji mogą także towarzyszyć obawy związane z tym, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne. Poniżej odpowiadamy na 4 bardzo często zadawane pytania, które pozwolą na rozwianie największych wątpliwości. Warto także przed implantacją piersi szczerze porozmawiać ze swoim specjalistą, by udzielił on bardziej szczegółowych, wyczerpujących odpowiedzi na nie.

Dlaczego nie należy bać się silikonowych implantów piersi?

implant piersi

Aktualnie w medycynie estetycznej zastosowanie mają implanty wypełnione żelem silikonowym, a także solą fizjologiczną oraz modele hybrydowe. Częstym wyborem są protezy wypełnione silikonem, ponieważ te najnowszej generacji bardzo dobrze odwzorowują naturalną strukturę piersi, przez co są niezwykle naturalne w dotyku.

Warto także zaznaczyć, że stosowane aktualnie wypełnienie jest spoiste. Oznacza to, że nawet w przypadku pęknięcia implantu silikon nie wypływa do ciała, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo.

Wiele pań podczas wizyty w naszej Klinice pyta także, czy implanty piersi mogą wywołać raka. Aby rozwiązać wątpliwości, przygotowaliśmy obszerny artykuł na ten temat, w którym wyjaśniliśmy, że nie mają one właściwości kancerogennych. Ważne jest, aby powiększanie piersi zostało wykonane przy użyciu implantów, które są dopuszczone do użycia, posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty. W naszej Klinice stosujemy rozwiązania renomowanej, amerykańskiej firmy Mentor.

Umów się na konsultacje do chirurga plastycznego

Kiedy silikonowe implanty piersi mogą pęknąć?

Czy i kiedy implanty mogą pęknąć, to kolejne z częstych pytań zadawanych przez pacjentki. Trzeba zaznaczyć, że producenci silikonowych protez piersi nie dają gwarancji, że nigdy nie pękną, warto jednak zaznaczyć, że takie zdarzenia to marginalne przypadki, dotyczą około 1% wszystkich pacjentek z powiększonym biustem.

Bardzo często przyczyną uszkodzenia torebki implantu jest uraz klatki piersiowej, do którego dochodzi na skutek wszelkiego rodzaju wypadków. W niektórych przypadkach pęknięcie implantu jest spowodowane upływem czasu. Zazwyczaj dzieje się to po około 10 latach. Protezy piersi naturalnie się zużywają i stają się bardziej podatne na uszkodzenia.

Czy można latać samolotem z implantami piersi?

Wiele pań zastanawiających się nad bezpieczeństwem silikonowych implantów piersi zadaje pytania, czy możliwe jest pozbawione ryzyka latanie samolotem po operacji powiększenia biustu w ten sposób. Związane jest to z mitem, który mówi o tym, że ciśnienie działające w kabinie może powodować ich pęknięcia. Okazuje się jednak, że nie jest to prawda.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do podróżowania samolotem po powiększaniu piersi. Warto jednak ustalić ze swoim lekarzem prowadzącym termin pierwszego lotu, jeżeli będzie on przypadać w czasie rekonwalescencji.

Czy z implantami można karmić piersią?

Kolejną rozterką pań, które zgłaszają się do naszego gabinetu, jest to, czy implanty piersi pozwalają na bezpieczne karmienie piersią. Warto zaznaczyć, że protezy biustu nie mają wpływu na laktację oraz ssanie pokarmu przez dziecko. Panie, które chcą karmić piersią po powiększeniu biustu, powinny powiedzieć to swojemu lekarzowi. Ma on możliwość wykonania implantacji podmięśniowo, co pozwala na pełną ochronę gruczołu mlekowego przed uszkodzeniem podczas zabiegu powiększania piersi.

Na samym końcu warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku każdej innej procedury medycznej, istnieją pewne ryzyka i potencjalne skutki uboczne, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu. Przed operacją należy dokładnie omówić wszelkie wątpliwości i pytania z lekarzem, który uwzględni indywidualne predyspozycje fizyczne oraz psychiczne danej pacjentki.

Zarezerwuj wizytę w Kinice w Katowicach - porozmawiaj z lekarzem o powiększaniu piersi

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja