Eko Odpowiedzialność

Klinika Stachura&Drozd ratuje pszczoły

pszczoła
Przykład idzie z góry – ratujmy pszczoły

Świat, który nas otacza, pełen jest piękna i harmonii. Niestety, człowiek – swoimi działaniami – zaburza tę harmonię, co w dłuższej perspektywie prowadzić może do nieszczęścia. Wszyscy powinniśmy zadbać o to, by otaczająca nas przyroda funkcjonowała w jak najlepszej kondycji, przecież to od niej czerpiemy mnóstwo dobra.

Ponieważ przykład zawsze powinien iść z góry, Stachura&Drozd Clinic pragnie zainspirować innych do czynienia dobra dla natury i… osiągania z tego wielu korzyści!

Zaadoptowaliśmy pszczoły! Sprawdź, dlaczego

Realizując założenia Planu Społecznej Odpowiedzialności Stachura&Drozd Clinic, objęliśmy opieką pszczelą pasiekę. Dlaczego właśnie pszczoły? Wspieranie ich rozwoju to przejaw ogromnej eko odpowiedzialności, a także działanie z pożytkiem dla przyrody i dla nas samych.

W Polsce ponad 80% gatunków roślin to gatunki owadopylne. Oznacza to, iż właściwe zapłodnienie krzyżowe, a później owocowanie i produkcja nasion, możliwe są tylko wtedy, gdy tak zwane zapylacze przeniosą pyłek z pręcików kwiatów na inne rośliny. I choć zapylaczy w przyrodzie mamy wielu, to właśnie pszczoła miodna jest tym najistotniejszym.

Pszczoła miodna – gatunek zagrożony!

Rozwój cywilizacyjny i szeroko pojmowana działalność człowieka zaburzają ekosystem. Pszczoły miodne znalazły się w ogromnych tarapatach. Z roku na rok zaobserwować można, jak maleje ich populacja.

Co stanowi największe zagrożenie dla gatunku pszczoły miodnej? Przede wszystkim, ograniczanie różnorodności roślin (zakładanie wielkich, jednogatunkowych plantacji), stosowanie pestycydów w uprawach, urbanizacja terenów wiejskich, łąk i lasów, susza i ograniczony dostęp do źródeł wody. Dużym zagrożeniem dla tych pożytecznych owadów jest również brak odpowiedniej edukacji ekologicznej.

Ludzie często postrzegają pszczołę jako intruza, niosącego zagrożenie. Jeśli zobaczą pszczołę w swoim ogrodzie lub sadzie, zamiast jej pomóc, stosują środki odstraszające lub owadobójcze.

Pomagamy pszczołom i… naszym pacjentkom

Klinika chirurgii plastycznej Stachura&Drozd Clinic pragnie wykazać się eko odpowiedzialnością, wspierając pszczoły na wielu płaszczyznach.

Zaadoptowaliśmy pszczelą rodzinę, zapewniając jej właściwe warunki bytowe, a także pozyskując i szerząc wiedzę na temat tych pożytecznych, pracowitych stworzeń. Aby podkreślić, jak cennymi owadami są dla człowieka pszczoły, pragniemy wszystkim naszym Pacjentkom pokazać pszczelą pożyteczność. Dlatego po zabiegu przeprowadzonym w naszej klinice, oferujemy upominek w postaci miodu wyprodukowanego przez pszczoły z naszej pasieki.

Miód pszczeli posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Wykazuje działanie antybakteryjne, przyspiesza gojenie ran i łagodzi stany zapalne skóry, zwiększa odporność organizmu. A do tego jest niezwykle smaczny!

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja