Jak badać piersi przed i po powiększaniu, liftingu, redukcji? Diagnostyka piersi przed i po operacji

Badanie USG piersi powinno być wykonywane regularnie przez wszystkie panie. Dotyczy to zarówno tych, które nie wykonywały operacji biustu, jak i tych, które się jej poddały. Co ważne, jest ono istotnym elementem poprzedzającym zabieg chirurgii plastycznej w tym zakresie. Co warto wiedzieć na temat diagnostyki piersi przed i po operacji?

Jakie są najczęściej przeprowadzane zabiegi plastyczne piersi?

kobieta

Operacje plastyczne piersi stają się coraz bardziej popularne. Są one także lepiej odbierane przez społeczeństwo. Wynikać może to m.in. z faktu, że mogą być wykonane bezpiecznie, a efekty coraz częściej są zbliżone do naturalnych. Jaki rezultat można osiągnąć dzięki pomocy skalpela?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, którym poddają się panie w każdym wieku, jest powiększanie biustu. Można tego dokonać za pomocą implantów lub własnego tłuszczu pobranego z innych części ciała, np. ud, bioder lub brzucha. Jego celem jest nie tylko sprawienie, by piersi były bardziej pełne, ale także ich odpowiednie wymodelowanie. Doskonale sprawdza się dla kobiet, które borykają się nie tylko z małym biustem, ale także jego asymetrią.

Kolejnym z popularnych zabiegów jest mastopeksja, czyli lifting piersi. Pozwala na uniesienie biustu oraz jego wymodelowanie.

Przeciwieństwem powiększania piersi jest ich zmniejszanie. Redukcja biustu wykonywana jest zarówno z powodów zdrowotnych, ponieważ zbyt duży biust jest ogromnym obciążeniem dla stawów czy kręgosłupa, jak i estetycznych.

Mimo że zabiegi te pozwalają na uzyskanie różnych efektów łączy je jeden mianownik — przed operacją i po niej należy wykonać niezbędne badania obrazowe. Jakie?

Jakie badania piersi przed operacją są zalecane?

Przed przeprowadzeniem operacji dobry specjalista zaleci pacjencie wykonanie szeregu badań. Wśród nich z pewnością nie może zabraknąć USG piersi. Pozwala ono na wykrycie stanów zapalnych oraz wszelkiego rodzaju wczesnych, bezobjawowych zmian, takich jak guzki czy torbiele. Znalezienie ich na stole operacyjnym lub w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu powiększania biustu może spowodować szereg komplikacji i utrudnień. W związku, z tym w przypadku pacjentek, które ukończyły 40. rok życia, dodatkowo wskazane może być wykonanie mammografii.

Tylko brak zmian lub w pełni zdiagnozowane o łagodnym charakterze pozwalają na bezpieczne wykonanie zabiegu powiększenia, zmniejszenia czy liftingu piersi.

Warto także wspomnieć, że podczas kwalifikacji do operacji konieczne jest wykonanie przesiewowych badań krwi, takich jak: morfologia, krzepnięcie krwi, poziom cukru, a także grupa krwi. Pozwalają one na rzetelne określenie stanu zdrowia pacjentki oraz orzeczenie, czy może mieć wykonaną operację.

Umów się na konsultację oraz USG piersi

Jak przeprowadza się badania piersi po operacji?

Operacja biustu każdego typu jest dość poważną interwencją chirurgiczną, dlatego po zabiegu wskazane są regularne wizyty kontrolne. Tutaj również zalecane jest badanie obrazowe piersi — USG. Wykonuje się je przeważnie co 6 miesięcy. Panie, które zdecydowały się na powiększenie biustu, zastanawiają się często, czy można u nich dobrze wykonać USG piersi z implantami. Okazuje się, że prawidłowe obrazowanie może być utrudnione ze względu na obecność ciała obcego w biuście. W związku z tym konieczne jest wybranie doświadczonego w tym zakresie specjalisty. W czasie badania wykryć można, czy nie doszło do pęknięcia implantu lub obkurczenia jego torebki, a także czy nie pojawił się krwiak, stan zapalny.

Ponadto wskazane badanie piersi z implantami to rezonans magnetyczny, który pozwala na wychwycenie ewentualnego uszkodzenia lub przesunięcia się protezy, do którego dojść może po operacji.

Umów się online na USG piersi z implantami

Krzysztof Zemanek - ZnanyLekarz.pl

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja