Jaki biustonosz po operacji powiększenia biustu?

Powiększanie biustu to operacja, na którą coraz częściej decydują się panie w każdym wieku. Dzięki niej możliwe jest pozbycie się kompleksu związanego z wyglądem piersi, a także przywrócenie poczucia kobiecości paniom po mastektomii, dla których piersi były istotnym elementem ich ciała. Wśród pooperacyjnych zaleceń specjalistów znaleźć można obowiązek noszenia odpowiedniego stanika. Podpowiadamy, jaki biustonosz po operacji powiększenia biustu sprawdzi się najlepiej.

Jaki stanik po operacji biustu? Co jest najważniejsze?

biustonosz pooperacyjny Unique różowy

Powiększanie piersi  to zabieg, po którym pacjentka potrzebuje zadbać o siebie i swoje ciało, by móc jak najszybciej wrócić do codziennej aktywności. Jednym z obowiązków jest noszenie biustonosza pooperacyjnego. Można porównać go do bandaża, który zakładany jest tuż po operacji, a następnie noszony przez dłuższy czas. Jako że ma się go na sobie przez całą dobę, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kilka zasadniczych aspektów, dzięki czemu będzie on wygodny oraz zapewni maksymalny możliwy komfort.

Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego materiału. Zaleca się, aby wybierać biustonosze po operacji biustu wykonane z materiałów, które posiadają certyfikat OEKO-TEX — oznacza to, że są bezpieczne oraz nie zawierają szkodliwych substancji.

W kwestii modelu, dobrze jest postawić na rozwiązanie z szerokimi ramiączkami oraz zabudowanym dekoltem. Tuż po operacji zapewnią one najwyższe bezpieczeństwo oraz wygodę. Biorąc pod uwagę funkcjonalność, konieczne jest także zwrócenie uwagi na odpowiednie zapięcie. W pierwszych dniach po zabiegu poruszanie rękami jest ograniczone, dlatego lepiej sprawdzą się staniki pooperacyjne, które są zapinane z przodu. Z czasem można wybierać modele z zapięciem z tyłu.

U naszej Klinice możesz kupić biustonosz pooperacyjny - doradzimy, pomożemy wybrać

Rekomenduje się, aby zakupić więcej niż jeden biustonosz pooperacyjny, tak aby na czas jego prania móc założyć drugi stanik kompresyjny — tak jak wspomniano wcześniej, konieczne jest przebywanie w nim przez całą dobę, bez przerwy.

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni stanik pooperacyjny po operacji biustu?

Biust po operacji jest wyjątkowo tkliwy oraz podatny na uszkodzenia, dlatego noszenie biustonosza kompresyjnego jest niezwykle ważne. Dzięki niemu implanty są ustabilizowane, a kontury nowych piersi — ukształtowane. W razie ewentualnego urazu zmniejszone jest ryzyko przesunięcia się wypełnienia. Dodatkowo odpowiedni biustonosz pozwala na zminimalizowanie obrzęków oraz siniaków po zabiegu, a także umożliwia lepsze gojenie się blizn, przez co są one mniej widoczne. Co ważne biustonosze po operacji biustu minimalizują ryzyko wdania się zakażenia w rany pooperacyjne.

Biustonosz kompresyjny jest rekomendowany po operacjach piersi, zamów go u nas

Przez jaki czas trzeba nosić specjalny biustonosz po operacji powiększenia biustu?

Zalecenia po operacji powiększenia biustu są dopasowywane indywidualnie — zależą od stanu zdrowia oraz kondycji pacjentki, a także przebiegu procesu gojenia się. Co do zasady noszenie biustonosza kompresyjnego jest konieczne przez 12 tygodni. Po tym czasie zacząć można nosić klasyczną bieliznę, w tym wykonaną koronki oraz z fiszbinami. Warto jednak słuchać swojego ciała i, gdy noszenie tego typu biustonosza sprawia dyskomfort, warto jest wybierać początkowo miękkie modele, wykonane z bawełny bez usztywnień lub staniki sportowe.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja