Jakie są przeciwwskazania do powiększania biustu?

Choć o pięknym, krągłym i jędrnym biuście marzy niemal każda kobieta, ingerencja chirurgiczna w wygląd piersi nie zawsze jest zalecana. W jakich przypadkach powiększanie piersi implantami jest niemożliwe? Kiedy pacjentce odradza się zabieg operacji biustu? Przeczytaj i sprawdź, jakie są przeciwwskazania do powiększania biustu!
biust

Powiększanie piersi – możliwe rozwiązania

Operacja biustu mająca doprowadzić do polepszenia wyglądu kobiecych piersi to nie zawsze powiększanie piersi za pomocą implantów silikonowych.

Choć ten właśnie zabieg jest najpopularniejszy, istnieją również inne metody zmiany kształtu czy rozmiaru piersi. Biust można powiększyć na przykład za pomocą implantów wypełnionych solą fizjologiczną.

Alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych jest powiększanie biustu kwasem hialuronowym. Jeszcze inną metodą ingerencji w wielkość i kształt kobiecych piersi jest przeszczep tkanki tłuszczowej pacjentki z innych partii ciała, np. z ud.

Umów się na konsultację z chirurgiem plastycznym

Powiększanie piersi implantami – dlaczego to dobra opcja?

Choć istnieje wiele metod na powiększanie piersi, to właśnie powiększanie piersi implantami jest najpopularniejsze. Dlaczego? Zabieg ten daje najbardziej spektakularne rezultaty, ponadto zmiana ta jest trwała.

W przypadku powiększania biustu tkanką tłuszczową czy kwasem hialuronowym, zabieg trzeba co jakiś czas powtarzać w celu podtrzymania efektu.

Operacja biustu z użyciem implantów gwarantuje, że zmiana będzie widoczna natychmiast po przeprowadzonym zabiegu, trzeba jednak pamiętać, iż powiększanie piersi implantami to chirurgiczna ingerencja w ciało i konieczny jest okres rekonwalescencji. Dopiero po upływie kilku tygodni od operacji można w pełni wrócić do zwyczajowej aktywności fizycznej, korzystania z sauny czy solarium i cieszyć się pięknym biustem, bez opuchlizny i zaczerwienienia.

Chcesz wiedzieć więcej o powiększeniu piersi?

Operacja biustu – nie dla każdego. Przeciwwskazania

Piękny biust to dla wielu kobiet wyznacznik ich kobiecości. Niestety, nie każda kobieta i nie w każdej sytuacji może sobie pozwolić na powiększanie biustu. Jakie są przeciwwskazania do powiększania piersi implantami?

Przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji można podzielić na dwie kategorie.

Pierwsza z nich to przeciwwskazania krótkotrwałe, takie, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu w ciągu kolejnych kilku tygodni bądź miesięcy. W tej sytuacji wystarczy, że pacjentka zastosuje się do zaleceń specjalisty chirurga plastycznego i odłożone w czasie powiększanie piersi będzie mogło zostać zrealizowane. Do tej kategorii przeciwwskazań zaliczamy:

  • planowaną kolejną ciążę,
  • niezakończony okres karmienia piersią,
  • przebytą niedawno infekcję,
  • pojawienie się opryszczki,
  • wystąpienie menstruacji w terminie planowanego zabiegu,
  • stosowanie leków zawierających kwas salicylowy w okresie 14 dni przed operacją,
  • a także wiek pacjentki – nie przeprowadza się operacji powiększania piersi u kobiet przed 18 rokiem życia, u których nie zakończył się jeszcze okres dojrzewania.

Drugą grupę stanowią przeciwwskazania do powiększania biustu, które całkowicie uniemożliwiają przeprowadzenie operacji u danej pacjentki. Wśród tych przeciwwskazań wymienić można:

  • ciężkie, przewlekłe choroby wątroby i nerek,
  • choroby nowotworowe,
  • silne zaburzenia krzepliwości krwi i choroby układu krążenia.

Chirurg plastyczny może również odmówić przeprowadzenia operacji biustu, kiedy uzna, że oczekiwania pacjentki są niemożliwe do zrealizowania lub kiedy oceni, iż powiększanie piersi implantami nie pomoże pacjentce w rozwiązaniu problemów i nie wpłynie pozytywnie na Jej wygląd oraz samoakceptację.

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja