Jakie są wskazania do powiększania piersi implantami?

Operacyjne powiększanie biustu to najpopularniejszy i najczęściej wykonywany zabieg chirurgii plastycznej na świecie. Wiele mówi się o przeciwwskazaniach do wykonania takiego zabiegu, ale warto również zastanowić się, w jakich sytuacjach powiększanie piersi implantami należy rozważyć. Jakie są wskazania do powiększania piersi implantami? Kto decyduje o ostatecznym kształcie i wielkości operowanego biustu? Kiedy pacjentkę odwodzi się od zamiaru powiększenia piersi?

Po co wykonuje się powiększanie piersi implantami?

Kobieta o piersiach

Operacja powiększenia biustu nie budzi dziś takich kontrowersji, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wynika to z lepszego zrozumienia problemu. Implant biustu nie jest bowiem jedynie zachcianką, a decyzja o powiększeniu piersi nierzadko stanowi rezultat dogłębnej analizy stanu psychicznego pacjentki.

Okazuje się, że kompleks związany z posiadaniem nieidealnego (w oczach kobiety) biustu może wywierać wpływ niemal na każdy aspekt życia!

Silnie zakompleksiona kobieta nie tylko ma problem z nawiązywaniem i utrzymywaniem intymnej relacji oraz z szeroko pojmowanym życiem seksualnym. Kompleks małego, obwisłego czy asymetrycznego biustu silnie oddziałuje na psychikę, odbierając pewność siebie i przebojowość: w życiu zawodowym, towarzyskim, rodzinnym.

Powiększanie piersi implantami to często nie tylko poprawa wyglądu, ale również – leczenie psychiki. Jeśli kobieta czuje, że z powodu niezadowolenia ze swojego biustu Jej jakość życia ulega pogorszeniu, warto zastanowić się, czy operacja biustu nie będzie sposobem na rozwiązanie problemu.

Zapytaj o szczegóły operacji powiększenia piersi

Operacja powiększenia biustu - dla kogo?

Biust może utracić jędrność, objętość i elastyczność w wyniku ciąży i karmienia piersią, schudnięcia, czy po prostu starzenia się organizmu. Również zmiany hormonalne oraz niektóre choroby mogą niekorzystnie wpłynąć na stan kobiecych piersi. Czasami z kolei natura obdarza kobietę wyjątkowo małym albo bardzo niesymetrycznym biustem.

We wszystkich tych przypadkach warto zastanowić się nad operacją powiększenia biustu, trzeba mieć jednak świadomość, że to lekarz decyduje o wykonaniu zabiegu. Specjalista bierze pod uwagę stan fizyczny i psychiczny pacjentki, a także Jej oczekiwania oraz możliwości medycyny. Biust po operacji może prezentować się bardzo różnie, ale to, czy i jak zostanie zmieniony, jest wynikiem wielu składowych.

Chcesz wiedzieć więcej o powiększeniu piersi?

Chcę implant biustu - co dalej?

Kobiety, które decydują się na operacje powiększenia biustu często czują się zagubione i nie wiedzą, od czego zacząć przygotowania do zabiegu. Pierwszym krokiem powinien być wybór kliniki chirurgii plastycznej, w której operacja biustu zostanie przeprowadzona. Najłatwiej jest wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę uzupełnioną o miasto, w którym chcemy przeprosić zabieg, np.: powiększanie piersi Katowice.

Warto wziąć pod uwagę, że w dużych aglomeracjach miejskich łatwiej o większy wybór odpowiednich klinik z dobrymi opiniami. W większych miastach zdecydowanie łatwiej będzie też zorganizować nocleg, co jest istotne, jeśli pacjentka przybywa z daleka.

W pierwszych dobach po zabiegu samopoczucie może uniemożliwiać podróżowanie, a po 14 dniach od operacji należy zgłosić się na wizytę kontrolną.

Po wybraniu kliniki należy umówić się na spotkanie ze specjalistą, u nas z chirurgiem plastycznym Łukaszem Drozdem. To odpowiedni moment, by rozwiać wszelkie wątpliwości, wykonać niezbędne badania i przejść kwalifikację do zabiegu oraz wszystko zaplanować. Jeżeli lekarz uzna, że powiększanie piersi implantami jest w danym przypadku uzasadnione i możliwe, ustali wraz z pacjentką, jak powinien wyglądać biust po operacji. Po ustaleniu szczegółów zabiegu pozostaje już tylko wybrać termin operacji. A po okresie rekonwalescencji można cieszyć się pięknym biustem i życiem bez kompleksów!

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja