Masaż w Katowicach

masaż klasyczny w Katowicach

Masaż klasyczny w Katowicach to świetny sposób, aby:

Masaż klasyczny na nadmierne napięcie

Masaż klasyczny

Jeśli chcesz pozbyć się dolegliwości związanych z nadmiernym napięciem mięśni, wybierz masaż klasyczny. Czy wiesz, że ten typ relaksacji stosowano już 3 tysiące lat temu w Chinach? W starożytności masażem zajmowali się nie tylko Chińczycy, ale także Grecy. W średniowieczu stosowały go zakonnice podczas opieki nad chorymi.

Obecnie mamy wiele rodzajów masażu wykorzystywanego do łagodzenia różnych dolegliwości. Klasyczny nie tylko odpręża, ale także pobudza układ limfatyczny i krwionośny. W przypadku, kiedy cierpisz na dolegliwości bólowe kręgosłupa, pomoże Ci masaż klasyczny pleców.

Wskazania do masażu klasycznego to także zapalenie mięśni, ścięgien, stawów, jak również wszelkiego rodzaju wady postawy.

Mimo że masaż klasyczny doskonale łagodzi napięcia i dolegliwości bólowe, nie wszyscy mogą skorzystać z jego dobroczynnego działania. Przeciwwskazania do masażu klasycznego to problemy skórne – między innymi egzema, łuszczyca. Osoby z zapaleniem żył, chorobami serca, miażdżycą oraz zaburzeniami krzepliwości krwi nie powinny się na niego decydować.

Umów się na masaż w naszej Klinice w Katowicach

masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską w Katowicach pomoże Ci uporać się z:

Masaż na cellulit, napięcie mięśni

Masaż bańką chińską

Twoim problemem jest nieestetyczna „skórka pomarańczowa”? Wypróbuj nasz masaż bańką chińską na cellulit! Jego fenomen tkwi w tym, że działa on na zasadzie podciśnienia. Owo podciśnienie powstaje, kiedy skórę zassie akcesorium, jakim jest właśnie bańka chińska.

Masaż bańkami chińskimi wspomaga przepływ limfy i poprawia ukrwienie, jednocześnie pobudzając tkanki.

Sprawdzi się on również, kiedy cierpisz na bóle kręgosłupa, a także borykasz się ze stanami napięcia mięśniowego. Jak wtedy wygląda masaż bańką chińską?

Plecy są tutaj obszarem, gdzie stawia się bańki, czyli gumowe lub silikonowe akcesoria. Ich elastyczność sprawia, że łatwo przesuwamy je po skórze.

Dzięki masażowi bańkami chińskimi złagodzisz:

Zapytaj o szczegóły

masaż ralaksacyjny Katowice

Na co możesz liczyć, poddając się masażowi relaksacyjnemu w Katowicach? Na pewno na:

Masaż na stres

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny oddziałuje na ciało i ducha. Jeśli zatem cierpisz na stany pobudzenia emocjonalnego, które negatywnie odbijają się także na Twoim samopoczuciu fizycznym, postaw na masaż odprężający.

Dzięki niemu wyciszysz się i uspokoisz skołatane nerwy, uwalniając się tym samym od stresu i napięć.

Masaż relaksujący czerpie z masażu klasycznego. Polega na ugniataniu, uciskaniu, głaskaniu i rozcieraniu. Masaż relaksacyjny pleców pobudza krążenie i stymuluje zakończenia nerwowe, rozluźniając spięte mięśnie wszystkich odcinków kręgosłupa.

Nasi specjaliści podczas masażu antystresowego wykorzystują specjalne olejki, sprawiając, że jest on niezwykle przyjemny (w pomieszczeniu unosi się piękny zapach).

Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i napięta, znika także jej przesuszenie (zastosowane przez nas olejki odbudowują jej barierę lipidową).

Umów się na masaż w naszej Klinice w Katowicach

masaż twarzy

Na jakie efekty masażu twarzy w Katowicach możesz liczyć? Na pewno zaobserwujesz:

Masaż na zmarszczki, poprawę wyglądu twarzy

Masaż twarzy

Masaż twarzy na zmarszczki? Tak, to idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy zaobserwowałaś, że Twoja cera stała się poszarzała i zmęczona, a także pojawiły się na niej pierwsze objawy starzenia.

Masaż twarzy pobudza głębokie warstwy skóry, stymulując również mięśnie, które się pod nią znajdują. Podczas odmładzającego masażu twarzy krew zaczyna szybciej krążyć, co skutkuje lepszym dotlenieniem komórek. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu w skórze. Twoja twarz staje się młodsza, pełna energii i jędrna.

Masowanie twarzy to także sposób, aby się odprężyć. Masaż kosmetyczny twarzy pozwala się lepiej wchłonąć preparatom pielęgnacyjnym – kremom i serom.

Masaż limfatyczny twarzy poleca się osobom, które borykają się z obrzękami i workami pod oczami. Przez to, że pobudza on przepływ krwi i limfy, skóra odzyskuje dawną, dobrą kondycję.

Kiedy zauważysz, że Twoja cera straciła blask, a policzki stały się wiotkie, wypróbuj liftingujący masaż twarzy. Rolowanie, wklepywanie i uciskanie działają niczym zabieg chirurgiczny. Z ta różnicą, że są nieinwazyjne. Przywracają twarzy utracony owal, jednocześnie ją modelując.

Zapytaj o szczegóły

masaż świecą w Katowicach

A inne dobroczynne działanie masażu świecą?

Masaż świecą – relaks i odprężenie

Masaż świecą

Masaż świecą sprawi, że Twoja skóra stanie się jedwabista i niezwykle miękka. To także sposób, aby pokonać cellulit i pierwsze oznaki starzenia.

Masaż świecą wykonuje się na całym ciele. Specjalista zapala świecę z naturalnych wosków i następnie, kiedy już się ogrzeją, wlewa je na Twoja skórę. Nie obawiaj się – woski nie są ani za ciepłe, ani za zimne. Mają idealną temperaturę.

Masaż relaksacyjny z wykorzystaniem świecy odpręża ciało i umysł. Podczas zabiegu odczuwasz przyjemny zapach, który koi Twoje zmysły. Nasze świece do masażu są wykonane z naturalnych składników – różnego rodzaju olejków i wosku pszczelego. Zyskujesz więc gwarancję, że Twoja skóra otrzymuje wszystko to, co najlepsze: witaminy i niezbędne dla zdrowia kwasy tłuszczowe.

Co daje masaż świecą w Katowicach? Twoja skóra staje się:

Umów się na masaż w naszej Klinice w Katowicach

masaż sportowy w Katowicach

Co daje masaż sportowy w Katowicach?

Masaż nie tylko dla sportowców

Masaż sportowy

Masaż sportowy przygotuje Twój organizm do wzmożonego wysiłku. Jednak, aby skorzystać z tego typu zabiegu wcale nie musisz być sportowcem.

Nasz masaż treningowy dedykujemy osobom, które uprawiają sport zawodowo i amatorsko. Poleca się go przed aktywnością fizyczną, jak i po niej.

Masażu sportowego nie sposób nazwać relaksacyjnym. Mimo że rozluźnia on mięśnie, może powodować chwilowy dyskomfort.

Kiedy zdecydować się na masaż sportowy? Wskazania i przeciwwskazania determinują, czy możesz z niego skorzystać. Zabieg rekomendujemy osobom, które uprawiają sporty, ponieważ przygotowuje on mięśnie do pracy. Przeciwdziała także skutkom treningu takim jak przeciążenia. Dzięki masażowi sportowemu ryzyko kontuzji jest o wiele mniejsze.

Zapytaj o szczegóły

masaż centryfugalny

Co daje masaż centryfugalny w Katowicach?

Masaż na stawy

Masaż centryfugalny

Masaż centryfugalny polecamy osobom, które cierpią na schorzenia ortopedycznych i reumatycznych struktur okołostawowych. Obejmują one torebkę stawową, więzadła i ścięgna.

Masaż stawowy centryfugalny polega na tym, że wykonuje się ruchy w kierunku fugi, czyli szpary stawowej. Podczas pierwszego etapu masażu stosujemy ruchy zbieżne do owej szpary. Przy użyciu wody z mydłem głaszczemy, rozcieramy i punktowo uciskamy stawy. Drugi etap to także uciskanie i głaskanie, ale już z wykorzystaniem preparatu leczniczego lub rozgrzewającej maści. Jakie są wskazania do masażu centryfugalnego?

Rekomendujemy go po:

 • urazach stawów takich jak zwichnięcia i skręcenia,
 • unieruchomieniu stawu, które trwa dłuższy czas.

Zabieg masażu na stawy polecamy także, kiedy pojawią się przykurcze stawowe lub ruchomość stawów jest ograniczona.

Zdecyduj się na niego również wtedy, gdy masz:

 • blizny w obrębie stawów,
 • zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze stawu,
  obrzęki w okolicy stawu,
 • zapalenie stawu lub tkanek okołostawowych,

Masaż stawowy to także dobry wybór w przypadku przeciążenia stawu. Dedykujemy go również osobom, które przeszły rekonstrukcje więzadła stawowego.

Umów się na masaż w naszej Klinice w Katowicach

masaż izometryczny w Katowicach

Co daje masaż izometryczny w Katowicach?

Masaż izometryczny jako masaż leczniczy

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny jest odmianą masażu klasycznego. Rekomendujemy go między innymi osobom, które cierpią na zaniki mięśniowe.

Celem masażu izometrycznego jest zwiększenie masy i przywrócenie mięśniom dawnej sprawności bez stosowania obciążających ćwiczeń fizycznych. Masaż izometryczny wykonujemy na napiętym mięśniu lub napiętych grupach mięśniowych. Podczas zabiegu wykorzystujemy cały zestaw technik, aplikując je na mięśnie, w których pojawił się skurcz izometryczny. Ów skurcz polega na tym, że zmianie ulega tylko stopień napięcia mięśniowego, natomiast jego długość pozostaje bez zmian.

Kiedy warto zdecydować się na masaż izometryczny? Wskazania do zabiegu to:

 • złamania,
 • długotrwałe noszenie opatrunku,
 • porażenia wiotkie,
 • porażenia nerwów obwodowych,
 • zaniki mięśniowe.

Masaż izometryczny polecamy także podczas kuracji odchudzających lub jako element treningu sportowego. Jakie partie mięśniowe poddaje się zabiegowi? Wyróżniamy masaż izometryczny uda, pośladków, łydki, brzucha, ramienia. Wykonuje się go codziennie lub co drugi dzień w seriach po 10 lub 20 zabiegów.

Zapytaj o szczegóły

masaż tensegracyjny w Katowicach

Co daje masaż tensegracyjny w Katowicach? Dzięki naszym zabiegom:

Masaż mięśni, powięzi, więzadeł

Masaż tensegracyjny

W 2000 roku po raz pierwszy udokumentowano efekty działania tensegracji w masażu.

Na czym jednak polega masaż tensegracyjny? Jego ideologia opiera się na tym, że zabiegowi nie poddaje się jedynie tych mięśni, w których pacjent odczuwa ból, ale opracowuje mięśnie, powięzi i więzadła przylegające do bolesnych partii ciała. Jeśli wzrasta napięcie spoczynkowe jednego mięśnia, czasami przekłada się to na wzrost napięcia w innych mięśniach, które pozostają z nim w kontakcie (pośrednim lub bezpośrednim).

Podczas zabiegu najpierw masujemy struktury znajdujące się jak najdalej od miejsca bólu. Stopniowo zbliżamy do niego, stosując sprężyste odkształcanie skóry, struktur podskórnych i narządów wewnętrznych.

Umów się na masaż w naszej Klinice w Katowicach

masaż z elementami terapii manulanej w Katowicach

Dlaczego warto postawić na tego typu masaż w Katowicach? Ponieważ:

Masaż leczniczy

Masaż z elementami terapii manualnej

Terapia manualna opiera się na metodach fizjoterapii i biomechaniki. Bazuje ona także na funkcjach układu ruchu człowieka. Masaż z elementami terapii manualnej polega na pracy ze wszystkimi partiami mięśni, stawów i więzadeł. Tego typu masaż leczniczy wspomaga terapię narządów ruchu.

Rekomendujemy go głównie przy schorzeniach kręgosłupa i stawów. Korzysta z niego ortopedia, neurologia, reumatologia. Zalety zabiegów z zastosowaniem masażu z elementami terapii manualnej docenia także rehabilitacja.

Masaż z elementami terapii manualnej polecamy osobom, które:

 • borykają się z bólem i ograniczeniami ruchowymi stawów,
 • cierpią na przeciążenia kręgosłupa,
 • zmagają się dyskopatią, rwą kulszowa i bólem głowy.

Podczas zabiegu stosujemy techniki mięśniowo-powięziowe, terapię punktów spustowych, masaż poprzeczny, funkcyjny, masaż tkanek głębokich (z elementami wybranych metod terapii manualnej).

Efekty masażu najszybciej widać w przypadku przeciążeń tkanek i stawów. Jest on także nieocenionym wsparciem w rehabilitacji pooperacyjnej.

Zapytaj o szczegóły

Co warto wiedzieć o masażu?

Jakie działanie ma masaż?

Choć dobroczynny wpływ różnych rodzajów masażu był znany już w starożytności, współcześnie w świadomości społeczeństwa dość silnie zakorzeniony jest mit, iż masaż działa jedynie odprężająco.

Techniki masażu są obecnie niezwykle zróżnicowane, a każda z nich przynosi inne korzyści dla ciała i ducha. Masaż może nie tylko koić nerwy, odprężać i usuwać wzmożone napięcie, ale też poprawiać ukrwienie i dotlenienie tkanek, przyspieszać regenerację mięśni, wspierać leczenie fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, poprawiać napięcie i elastyczność skóry, redukować obrzęk i dolegliwości bólowe, zmniejszać ryzyko wystąpienia urazów czy zwalczać cellulit oraz zmarszczki.

Masaż - rodzaje masażu w naszej Klinice w Katowicach

Najpopularniejsze formy masażu to:

 • masaż klasyczny,
 • masaż relaksacyjny,
 • masaż bańką chińską,
 • masaż leczniczy (znany też jako masaż z elementami terapii manualnej).

Masaż w Katowicach w klinice Starucha&Drozd to również mniej znane odmiany masażu, których skuteczność jest niezaprzeczalna. Wśród oferowanych technik terapii dotykiem znajdują się:

 • masaż świecą,
 • masaż twarzy,
 • masaż sportowy,
 • masaż centryfugalny,
 • masaż izometryczny,
 • masaż tensegracyjny.

Na jakie dolegliwości polecany jest masaż?

Masaż – w zależności od rodzaju – może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, nastrój czy wygląd. Komu polecany jest masaż? Jaki rodzaj masażu wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Dla poprawy wyglądu najlepszy będzie  oraz masaż twarzy. Pierwszy skutecznie walczy z cellulitem, wspomaga przepływ limfy i pobudza tkanki. Drugi zwalcza oznaki starzenia się skóry. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny, ujędrnia, wygładza zmarszczki. Pomaga też pozbyć się problemu zszarzałej, zmęczonej cery oraz nieestetycznych worków pod oczami. Z cenami tych masaży możesz zapoznać się wchodząc w zakładkę cennik masaży.

Zbawienne dla urody są również formy masażu relaksacyjnego. Zarówno w tym klasycznym, jak i w masażu świecą, skórze dostarczane są składniki nawilżające, regenerujące i odżywcze. Jednak największe zalety, jakie niesie ze sobą masaż relaksacyjny w Katowicach oraz masaż świecą to odprężenie, redukcja stresu i poprawa humoru.

Masaż klasyczny i masaż sportowy pomogą uporać się z bólem i przygotują mięśnie na wytężony wysiłek.

Masaż w Katowicach to również szansa na zmniejszenie dolegliwości bólowych i szybszą rekonwalescencję po urazach lub operacjach. W Stachura&Drozd Clinic możesz wybrać:

 • masaż centryfugalny, który pomaga przy schorzeniach ortopedycznych i reumatycznych struktur okołostawowych;
 • masaż izometryczny, skuteczny przy zanikach mięśniowych, a także po złamaniach, czy długotrwałym noszeniu opatrunków;
 • masaż z elementami terapii manualnej, wykorzystywany przy schorzeniach kręgosłupa i stawów, a także wspierający terapię ortopedyczną, neurologiczną, reumatologiczną oraz rehabilitację.

Dla kogo masaż w Stachura&Drozd Clinic w Katowicach?

Tak naprawdę każdy odnajdzie wśród dostępnych technik masażu taką formę terapii dotykowej, która pomoże na mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem, urodą i samopoczuciem. Jeśli:

 • czujesz ciągłe napięcie i zmęczenie;
 • bolą Cię mięśnie, ścięgna lub stawy;
 • cierpisz na schorzenie związane z tymi obszarami ciała;
 • poszukujesz sposobu na wyciszenie się i ukojenie nerwów;
 • chcesz zadbać o prawidłowy owal twarzy i doskonałą kondycję skóry bez stosowania inwazyjnych metod;
 • jesteś po urazie i chcesz szybciej odzyskać sprawność;
 • cierpisz na przewlekłe dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, mięśni, stawów;
 • regularnie uprawiasz sport;

masaż będzie świetnym wyborem. Nie czekaj, nie odkładaj tego na później, umów się na masaż w Katowicach i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać!

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja