Medycyna estetyczna po lecie — jakie zabiegi na twarz warto wykonać po lecie, wakacjach?

W sezonie letnim nasza cera narażona jest na szereg niekorzystnych czynników. Ekspozycja na słońce, wysokie temperatury i inne bodźce mogą negatywnie wpłynąć na jej kondycję. W niniejszym artykule wskażemy, jakie zabiegi po lecie na twarz
warto rozważyć, aby przywrócić cerze jej zdrowy wygląd. Sprawdź, jak odzyskać zdrową i promienną cerę po lecie dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

3 zabiegi po lecie na twarz, które polecają nasi specjaliści

opalanie kobieta

Istnieje wiele różnych zabiegów medycyny estetycznej, które mogą pomóc w poprawie stanu skóry po lecie. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb i problemów skórnych.

Przedstawiamy 3 zabiegi medycyny estetycznej, które warto rozważyć po lecie, ponieważ są stosunkowo uniwersalne i sprawdzą się dla wielu typów cery.

Zabiegi odmładzające w naszej Klinice wykonuje dr Aldona Stachura.

Restylane Skinboosters — nawilżenie i regeneracja po lecie

Po lecie skóra może potrzebować dodatkowej pielęgnacji ze względu na ekspozycję na słońce, wysokie temperatury, słoną czy chlorowaną wodę oraz silny wiatr. Restylane Skinboosters często jest wybierane jako jedna z opcji do poprawy wyglądu skóry po lecie. Zabieg działa nawilżająco dzięki iniekcjom z kwasu hialuronowego , co może pomóc w przywróceniu skórze jej naturalnej elastyczności i zdrowego blasku. Jest stosowany na różnych obszarach ciała, często na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, które także są narażone na działanie niekorzystnych czynników w czasie lata.

Zabiegi po lecie wykonasz w naszej Klinice

Zabiegi po lecie na twarz przy użyciu dermapena

Dermapen to urządzenie stosowane w medycynie estetycznej do wykonywania mikroigłowej terapii skóry. Działa na zasadzie mikrouszkodzeń skóry, które stymulują procesy regeneracji i produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy tekstury, elastyczności i ogólnego stanu skóry. W czasie zabiegu do warstw skóry aplikowane są także wartościowe koktajle, np. witaminowe czy kolagenowe. Dermapen może być wykorzystany po lecie, ponieważ pomaga w naprawie cery w następujący sposób:

  • poprawia jej teksturę oraz nawilżenie,
  • zmniejsza przebarwienia i plamy, które mogą pojawić się na cerze na skutek oddziaływania promieni słonecznych,
  • stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu pomaga w poprawie elastyczności i jędrności skóry.

Witaminowe koktajle, substancje nawilżające czy regenerujące można dostarczać skórze także podczas zabiegu jakim jest znana i polecana mezoterapia.

Laser - idealny na przebarwienia po słońcu

Zabieg laserem w medycynie estetycznej polega na wykorzystaniu wiązki światła o wysokiej energii, aby skoncentrować się na określonym obszarze skóry. Może być bardzo skuteczny w rozwiązywaniu problemów związanych z ekspozycją na słońce i innymi czynnikami środowiskowymi.

Często pomaga w redukcji przebarwień, takich jak plamy posłoneczne, które czasem pojawiają się po lecie. Ponadto lasery ablacyjne mogą pomóc w usuwaniu martwego naskórka i stymulacji produkcji kolagenu, co przyczynia się do odnowy skóry i poprawy jej tekstury.

Zabiegami laserowymi dedykowanymi usuwaniu przebarwień jest laser Alma Harmony XL Pro DYE VL oraz laser Alma Harmony PRO Clar Lift.

Zabiegi medycyny estetycznej u dr Aldony Stachury

Pielęgnacja twarzy po lecie na co dzień

Zadbanie o skórę po lecie jest istotne, aby przywrócić jej zdrowy wygląd i uniknąć potencjalnych szkód spowodowanych przez ekspozycję na słońce i inne czynniki środowiskowe. Warto jednak pamiętać, że ważna jest nie tylko kwestia, jakie zabiegi na twarz po lecie sprawdzą się najlepiej, ale także codzienne nawyki.

Jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji na co dzień jest regularne nawilżanie skóry. Należy wybrać krem nawilżający z dobrym składem, dopasowanym do potrzeb cery i stosować go każdego dnia. Nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i zdrowsza. W dbaniu o twarz ważna jest także ochrona przed promieniowaniem UV, nie tylko latem, ale przez cały rok. Krem z filtrem należy nakładać nawet w pochmurne dni.

Aby skóra na twarzy wyglądała dobrze, należy unikać mycia jej gorącą wodą. Nie mniej ważne jest nasze odżywianie — należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie oraz spożywać produkty bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty. Aby skóra po lecie mogła się w pełni zregenerować, trzeba także odstawić alkohol, papierosy oraz zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja