Medycyna estetyczna dla mężczyzn

zabiegi medycyny estetycznej dla meżczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi dla mężczyzn

Już dawno minęły czasy, kiedy dbanie o urodę kojarzyło się wyłącznie z kobietami. Współczesny mężczyzna coraz chętniej korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie. Nic dziwnego! Zabiegi są bezpieczne, efektywne i dają naturalne rezultaty, podkreślające męskie rysy twarzy.

Medycyna estetyczna mężczyzn może rozwiązać wiele problemów związanych ze skórą i wyglądem, w tym m.in.:

 • poprawić wygląd skóry, nadać jej zdrowszy, pełen witalności wygląd;
 • zredukować worki i cienie pod oczami;
 • zmniejszyć widoczność zmarszczek i bruzd;
 • zniwelować przebarwienia i blizny, w tym potrądzikowe;
 • wspomóc leczenie trądziku różowatego;
 • poprawić owal twarzy;
 • wymodelować sylwetkę;
 • zmienić kształt powiek, nosa, uszu;
 • zmniejszyć widoczności żylaków;
 • poprawić koloryt skóry na nogach;
 • usunąć nadmierny przerost gruczołów piersiowych.

Jakie zabiegi dla mężczyzn proponujemy w Klinice Strachura&Drozd

Wybór odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, a decyzja o ich dobrze zawsze podejmowana jest podczas indywidualnej konsultacji. Biorąc jednak pod uwagę najczęściej spotykane problemy u panów, można wyróżnić kilka szczególnie polecanych zabiegów. 

Medycyna estetyczna może być pomocna w rozwiązaniu wielu etycznych problemów, z którymi borykają się panowie.  Jakie zabiegi estetyczne dla mężczyzn wykonujemy w naszej klinice?

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu zalecamy konsultację z doświadczonym lekarzem, który oceni potrzeby pacjenta i dostosuje do nich plan działania. Ważne jest również zrozumienie, że wyniki zabiegów mogą się różnić w zależności od przyczyn oraz indywidualnych cech organizmu.

Problemy, na które znajdziesz rozwiązanie w Klinice Stachura&Drozd

Zabiegi medycyny estetycznej wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Modelowanie twarzy

Wolumetria twarzy mężczyzny

Wolumetria to nieinwazyjna metoda modelowania twarzy, która polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych preparatów wypełniających w głębsze partie skóry.

Celem zabiegu jest przywrócenie utraconej objętości tkanek, co prowadzi do poprawy owalu twarzy, wypełnienia zmarszczek i bruzd oraz nadania skórze jędrności.

Na zabiegi estetyczne dla mężczyzn możesz umówić się także online

W naszej Klinice mezoterapię wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Mezoterapia: nawilżenie, odżywienie skóry

Mezoterapia

Mezoterapia to metoda leczenia, która polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych, witamin, minerałów i innych preparatów leczniczych.

Celem zabiegu są:

 • poprawa kondycji skóry,
 • przyspieszenie jej regeneracji,
 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje, że jest nawilżona, dożywania i w lepszej kondycji.

Dodatkowo mezoterapia może przywrócić utraconą objętość skóry i poprawić owal twarzy oraz pomóc wyrównać koloryt cery i zredukować przebarwienia.

Mezoterapia mikroigłowa

Dermapen

Dermapen to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Polega on na stymulacji procesów regeneracyjnych skóry za pomocą mikronakłuć.

Poprzez pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, powoduje ujędrnienie i zagęszczenie skóry, a także redukcję zmarszczek i bruzd. Ponadto dermapen może być stosowany do leczenia blizn potrądzikowych, pourazowych i pooparzeniowych, a także rozstępów.

Laser na problemy skóry twarzy

Zabiegi laserowe Alma Harmony XL Pro

Zabiegi laserowe to małoinwazyjne procedury, które wykorzystują skupioną wiązkę światła laserowego do różnych celów estetycznych i leczniczych.

W zależności od rodzaju lasera i zastosowanych parametrów, zabiegi te mogą mieć różne efekty, m.in.:

 • wyrównanie kolorytu cery,
 • usunięcie blizn,
 • zredukowanie rumienia,
 • zamykanie rozszerzonych porów.

Zmarszczki, bruzdy, nadpotliwość

Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to substancja wykorzystywana w medycynie estetycznej głównie do wygładzania zmarszczek, ale ma również zastosowanie m.in. w leczeniu nadpotliwości (hiperhydroza).

FAQ - najczęściej zadawane pytania o zabiegi estetyczna dla panów

Z usług lekarzy medycyny estetycznej korzysta coraz więcej mężczyzn. Chętnie umawiają się na zabiegi, chętnie wracają na kolejne.

Męska twarz różni się od twarzy kobiecej. Inna jest skóra czy rozmieszczenie tkanki tłuszczowej czy sposób, w jaki  przebiega starzenie. Procedury, które sprawdzają się u kobiet nie zawsze będą korzystne dla mężczyzn.

Doświadczony lekarz jest w stanie tak dobrać zabiegi, aby podkreślić walory męskiej twarzy.

Co warto wiedzieć o zabiegach estetycznych dla mężczyzn?

W jakim wieku warto skorzystać z medycyny estetycznej dla mężczyzn?

Nie ma jednego, uniwersalnego wieku, w którym mężczyźni powinni zacząć korzystać z medycyny estetycznej. Lifting dla mężczyzn, laser, dermapen czy inne zabiegi są dobierane i wykonywane w zależności od:

 • stanu skóry: osoby, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia, takie jak zmarszczki mimiczne, utrata jędrności skóry czy przebarwienia, mogą rozważyć skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej już w wieku 30 – 40 lat,
 • indywidualnych potrzeb: mężczyźni mogą chcieć poprawić swój wygląd z różnych przyczyn, nie tylko by cofnąć efekty upływającego czasu, ale także np. z powodu nadmiernej potliwości czy łysienia — w takich przypadkach wiek nie jest istotny,
 • stanu zdrowia: przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i wykluczyć przeciwwskazania zdrowotne do przeprowadzania konkretnych procedur medycznych (nie ma ogólnego katalogu przeciwwskazań dla wszystkich zabiegów).

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn są zazwyczaj bezpieczne i skuteczne dla mężczyzn w każdym wieku, jeśli są wykonywane przez wykwalifikowanego lekarza. Należy jednak pamiętać, że każda ingerencja medyczna niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej i omówić wszystkie potencjalne zagrożenia, jak i korzyści.

Ile kosztuje medycyna estetyczna dla mężczyzn?

Koszt zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn różni się w zależności od rodzaju zabiegu, jego złożoności, doświadczenia lekarza. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia uzyskać szczegółowy kosztorys od wybranego specjalisty. Zapoznaj się z cennikiem medycyny estetycznej w naszej Klinice.

Jakie korzyści dają zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn?

Medycyna estetyczna dla mężczyzn może przynieść wiele korzyści, m.in.:

 • poprawę wyglądu — zabiegi, w zależności od rodzaju, pomagają m.in. zredukować zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, worki pod oczami i inne oznaki starzenia, a także poprawić mankamenty sylwetki;
 • podkreślenie atutów;
 • wzrost pewności siebie — poprawa wyglądu może prowadzić do wzrostu pewności siebie i samooceny;
 • poprawa samopoczucia — medycyna estetyczna może pomóc polepszyć samopoczucie i jakość życia.

W związku z tym dla wielu panów stanowi ona opłacalną inwestycję w siebie, swoje samopoczucie, a także nierzadko zdrowie.

Jakimi problemami zajmujmy się jeszcze w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Opadający owal twarzy

Zmarszczki, bruzdy

Starzejąca się skóra

Blizny

Trądzik różowaty

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja