Mezoterapia

gładkie czoło po botoksie

Co to jest mezoterapia?

Na czym polega
mezoterapia igłowa ?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej polegający na wprowadzaniu za pomocą igieł specjalnie skomponowanych koktajli do warstwy skóry zwanej mezodermą.

Zawierają one różnego rodzaju substancje aktywne, takie jak: witaminy, minerały, aminokwasy czy peptydy. Popularna jest także mezoterapia kwasem hialuronowym — wprowadzany jest do skóry w postaci mieszaniny, która składa się z kwasu o różnej wielkości cząsteczek, a także z innych składników aktywnych. Przeprowadzona może być także mezoterapia osoczem. Jest to substancja otrzymywana z krwi pacjenta, która jest specjalnie obrabiana w celu oddzielenia osocza bogatopłytkowego od innych składników krwi, takich jak czerwone krwinki i białka. Zawiera ono wiele substancji aktywnych i czynników wzrostu.

Procedura ta jest wykonywana przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej i wymaga kilku sesji w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Jest stosunkowo mało inwazyjna, jednakże może wywołać lekkie zaczerwienienie skóry czy ból w miejscu wkłucia igieł. Warto zaznaczyć, że cena mezoterapii igłowej może być zróżnicowana. Wpływa na nią ma m.in. miejsce, w którym zabieg jest przeprowadzany, doświadczenia specjalisty oraz rodzaju stosowanego preparatu.

Cena mezoterapii

od 400 zł

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

około 30 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Mezoterapię wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Co daje mezoterapia

Efekty mezoterapii igłowej

Zabieg może przynieść szereg korzyści dla skóry i wywołać wiele pozytywnych efektów. Przede wszystkim stosowana jest mezoterapia na zmarszczki. Substancje aktywne wprowadzane za pomocą igieł stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do redukcji bruzd, a także wpływa na poprawę elastyczności skóry.

Mezoterapia pod oczy pozwala nie tylko na zmniejszenie zmarszczek, ale także zniwelowanie worków, cieni i obrzęków. Zabieg wpływa także na ogólny wygląd cery, ponieważ pozwala na zwiększenie jej nawilżenia, a co za tym idzie przywrócenie zdrowego wyglądu.

Mezoterapia może pomóc w wygładzeniu i rozjaśnieniu skóry. Poprawia jej koloryt i redukuje przebarwienia. Ponadto substancje aktywne wprowadzane za pomocą igieł często powodują zniwelowanie cellulitu poprzez zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co prowadzi do spadku retencji wody i tkanki tłuszczowej.

Należy zaznaczyć, że efekty mezoterapii igłowej mogą się różnić w zależności oraz indywidualnych cech pacjenta. Jednakże w większości przypadków mezoterapia igłowa jest skutecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry.

botoks

Zalecenia po mezoterapii

Na mezoterapię możesz umówić się także online

W naszej Klinice mezoterapię wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii

FAQ - najczęściej zadawane pytania o mezoterapię

To, kiedy zobaczymy efekty mezoterapii zależy od indywidualnych predyspozycji, jak wiek, problem skórny itp. Przyjmuje się, że końcowe efekty widać po kilku miesiącach, a poprawę stanu cery można zauważyć już po tym, kiedy znikną zaczerwienienia i obrzęki po zabiegu.

Wszytko zależy od problemy z jakim pacjent zgłasza się do lekarza medycyny estetycznej. Zwykle przeprowadza się kilka zabiegów, około 3 zabiegów, a po pół roku warto zgłosić się na zabieg przypominający.

W zależności od problemu, z którym zgłaszamy się na mezoterapię, może to być od kilku no kilkunastu miesięcy. A jeśli celem mezoterapii było np: usunięcie  rozstępów, to efekt jest trwały.

Produkty do pielęgnacji twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak mezoterapia, muszą być odpowiednio dobrane. Wybór kosmetyków, kremów po mezoterapii najlepiej skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg. W naszej Klinice polecamy m.in. krem Avene Cicalfate+.

Jeśli podczas lub po zabiegu mezoterapii pojawi się krwiak, siniak można smarować to miejsce żelem z arniką. Dobrym pomysłem jest też chłodzenie miejsc, gdzie wystąpił siniak.

W naszej Klinice w Katowicach zabieg mezoterapii wykonuje lekarz medycyny estetycznej, który posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów iniekcyjnych. Jesteśmy zdania, że zabiegi z zakresu medyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza, m.in. dlatego, że tylko lekarz jest w stanie odpowiednio zareagować na  powikłania czy reakcje alergiczne, które mogą zdarzyć się po zabiegu.

Lekarz medycyny estetycznej w naszej Klinice w Katowicach wykonuje znieczulenie skóry przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego. Niestety, pomimo znieczulenia, podczas mezoterapii pacjenci mogą odczuwać dyskomfort. Na szczęście każdy kolejny zabieg jest mniej bolesny.

Do zabiegu mezoterapii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy przygotować się na to, że skóra kilka dni po zabiegu będzie zaczerwieniona, mogą pojawić się obrzęki, siniaki.

Co warto wiedzieć o mezoterapii?

Po jakim czasie widać efekty mezoterapii igłowej?

Czas, po którym można zobaczyć efekty mezoterapii igłowej, zależy od indywidualnych cech organizmu pacjenta, stanu skóry oraz rodzaju stosowanego preparatu. Bardzo często jednak można zauważyć poprawę stanu skóry już po jednym zabiegu.

Pełne rezultaty mezoterapii igłowej są widoczne po kilku tygodniach od przeprowadzenia jej, kiedy to procesy regeneracyjne skóry zaczynają działać w pełni. Po kilku tygodniach skóra może stać się bardziej jędrna, elastyczna, a zmarszczki i linie mimiczne mogą ulec zmniejszeniu.

Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie trwałych efektów wymaga zazwyczaj przeprowadzenia serii kilku zabiegów, które należy wykonywać z określoną częstotliwością, zazwyczaj co kilka tygodni.

Mezoterapia igłowa — zalety

Zabieg mezoterapii ma wiele zalet, które przyczyniają się do jego popularności wśród osób dbających o swój wygląd.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego wysoką skuteczność, szybkość oraz bezpieczeństwo (o ile jest przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę).

Mezoterapia igłowa w Katowicach w Stachura&Drozd może być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, dzięki czemu pozwala skutecznie zająć się konkretnymi problemami skórnymi.

Dodatkowo jest to procedura, która nie wymaga długiej rekonwalescencji, dzięki czemu można wrócić do codziennych czynności od razu po zabiegu. Dla wielu osób mezoterapia igłowa może być relaksującym i przyjemnym doświadczeniem, które wpływa korzystnie na ich samopoczucie.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Nici Liftingujące

Kwas hialuronowy

Powiększanie ust

Wolumetria twarzy

Usuwanie żylaków

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja