Po jakim czasie od operacji powiększania piersi można korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Piękny, kształtny i jędrny biust to marzenie każdej kobiety. Niewiele z nas zostało jednak obdarzonych przez naturę idealnymi piersiami. Rozwiązaniem pozwalającym na pozbycie się kompleksów i wzrost poczucia pewności siebie jest operacja powiększenia piersi. Coraz więcej kobiet decyduje się na taki krok, bo i świadomość o samym zabiegu jest w społeczeństwie coraz większa. Niestety, nadal pojawia się sporo wątpliwości, a internet pełen jest sprzecznych informacji. Co z kobietami, które lubią zadbać o dobry wygląd i po operacji nadal chciałyby regularnie korzystać z dobrodziejstw współczesnej kosmetologii? Czy powiększanie piersi i medycyna estetyczna wykluczają się na jakiś czas? Po jakim czasie od operacji powiększania piersi można bezpiecznie korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Marzenie o pięknym biuście nie gasi innych pragnień

zabiegi medycyny estetycznej

Warto zaznaczyć, że marzenie o posiadaniu pięknego biustu nie determinuje całego życia kobiety i nie staje się Jej jedynym celem. Choć powiększanie piersi niewątpliwie może być tematem, który przez pewien czas zdominuje myśli i plany pacjentki, sama operacja – i idąca za nią zmiana w życiu – nie spowoduje, iż inne aspekty wyglądu przestaną być dla danej kobiety istotne.

Kobieta, która od lat korzysta z dobrodziejstw, jakie daje nam współczesna medycyna estetyczna może zatem odczuwać pewien lęk na myśl, iż przez jakiś czas od zabiegu nie będzie mogła korzystać np. z zabiegów wypełniania zmarszczek, mezoterapii i poprawy owalu twarzy, albo powiększenia i estetycznego wypełnienia ust. Aby nie czuć się zaniedbaną, a jednocześnie zagubioną w świecie kobiecego piękna, warto dowiedzieć się, jakie zabiegi medycyny estetycznej i po jakim czasie od operacji powiększenia piersi będzie można wykonać.

Powiększanie piersi a medycyna estetyczna – po jakim czasie można wrócić do zabiegów?

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi podzielona jest na kilka etapów. Niektóre przedsięwzięcia można podejmować niemal natychmiast po operacji, z innymi trzeba poczekać kilka tygodni lub miesięcy. A jak w tym kontekście wygląda medycyna estetyczna? Całkiem dobrze!

Okazuje się, że nie ma się o co martwić, ponieważ najpopularniejsze, mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać już dwa tygodnie po operacji powiększania piersi.

Oczywiście, nie należy ignorować indywidualnego tempa dochodzenia do siebie pacjentki – samopoczucie kobiety jest tutaj głównym wyznacznikiem gotowości do innych zabiegów, natomiast 14 dni to minimum czasu, przez jaki należy powstrzymać się przed zabiegami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Warto również pamiętać, że jeśli po operacji wprowadzona została antybiotykoterapia, wszelkie zabiegi upiększające można przeprowadzać dopiero po jej zakończeniu.

Umów się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej

Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać po powiększaniu piersi?

Jeśli powiększanie piersi zostało przeprowadzone minimum 14 dni wcześniej, a ewentualne pozabiegowe leczenie antybiotykiem zostało zakończone, pacjentka może poddać się większości popularnych, nieinwazyjnych i mało inwazyjnych zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna, w tym zabiegom z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Bezpieczne zabiegi to m.in.:

W razie wątpliwości, czy dany zabieg może już zostać wykonany, zawsze warto poradzić się specjalisty, dla którego dobro pacjentki jest najwyższą wartością!

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja