Postępowanie, kontrola po operacji powiększania piersi — co trzeba wiedzieć?

Powiększanie piersi to prawdziwa rewolucja w życiu kobiety. Powodzenie zabiegu zależy nie tylko od przygotowania do niego oraz sposobu przeprowadzenia, ale także postępowania po operacji wszczepienia implantów biustu. Jak przebiega rekonwalescencja po powiększaniu piersi? Kiedy powinna odbyć się kontrola po zabiegu? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań znajdziesz poniżej.

Kontrola po operacji powiększania piersi — kiedy i po co?

implant piersi

Kontrolna wizyta u lekarza chirurga plastyka to bardzo ważny etap rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi. Przynosi ona szereg korzyści dla pacjentek. Do największych bez wątpienia zaliczyć można możliwość zadania trapiących pytań oraz rozwiania wszelkiego rodzaju wątpliwości, które mogą pojawiać się po zabiegu. Ponadto sprawdzenie, czy po operacji wszystko przebiega zgodnie z przewidywaniami, jest istotne dla bezpieczeństwa procedur medycznych oraz ostatecznego efektu implantacji piersi.

Zaleca się, aby kontrole były przeprowadzane: 14 dni po zabiegu, a następnie miesiąc po nim, 3 miesiące po oraz rok po operacji. Następnie wymagane jest, by sprawdzać stan piersi podczas badania USG piersi z implantami raz w roku. Pozwala to nie tylko na skontrolowanie, jak zachowują się implanty, ale także wczesne zweryfikowanie nowotworów.

Umów się na wizytę kontrolną po operacji powiększania piersi

Co można, czego nie można po operacji biustu? Życie codzienne po zabiegu wszczepiania implantów

Co do zasady pełna rekonwalescencja po powiększaniu piersi trwa 6 tygodni. W przypadku wystąpienia komplikacji czas ten może się wydłużyć. Warto zaznaczyć, że powrót do normalnego trybu życia powinien być powolny.

Przez kilkanaście dni po operacji biustu trzeba na siebie szczególnie uważać — głównie wypoczywać. Nie należy w tym czasie wykonywać codziennych męczących czynności, prowadzić samochodu czy spać na brzuchu. Nie wolno także podnosić wysoko ramion, dlatego mycie głowy po operacji biustu powinno przebiegać w asyście. W początkowej fazie gojenia potrzebna może być pomoc także podczas mycia się.

Drugi miesiąc po operacji biustu to czas, kiedy można już w miarę swobodnie funkcjonować, jednak powrót do aktywności fizycznej, sportu powinien być skonsultowany z lekarzem. Co ważne do pół roku po operacji należy unikać opalania, solarium oraz wizyt na basenie.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rekonwalescencji po powiększaniu piersi.

Dlaczego biustonosz po operacji biustu jest aż tak ważny?

Każda kobieta powinna przed operacją być wyposażona w biustonosz pooperacyjny, a najlepiej 2 – 3 sztuki tej bielizny. W pierwszej fazie gojenia się konieczne jest noszenie go przez całą dobę. Przez jaki czas będzie to konieczne, zależne jest od oceny lekarza prowadzącego. Odpowie on też na pytanie, jak długo spać w biustonoszu po operacji, ponieważ podczas snu łatwiej o uraz. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj jest to minimum 12 tygodni.

Dzięki noszeniu biustonosza kompresyjnego piersi są prawidłowo ułożone, zniwelowane jest ryzyko urazu podczas poruszania się, a także w czasie snu. Co ważne, odpowiednio dobrana bielizna pozwala na zniwelowanie obrzęku, co jest szczególnie istotne w pierwszych dobach po operacji.

Biustonosz pooperacyjny możesz kupić w naszej Klinice

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja