Powiększanie piersi a seks. Kiedy można współżyć po operacji powiększania piersi?

Zabiegi z obszaru chirurgii plastycznej wciąż budzą wiele kontrowersji, a wokół nich narosło mnóstwo mitów. Rekonwalescencja po powiększeniu biustu to zagadnienie, które spędza sen z powiek kobietom, chcących zdecydować się na powiększanie piersi. Sprawdź, kiedy można powrócić do sprawności fizycznej, a kiedy możliwy jest seks po operacji powiększenia biustu.

Powiększanie piersi implantami – jak podjąć świadomą decyzję?

para się przytula

Pacjentka, która decyduje się na powiększanie piersi  zwykle ma głowę pełną pytań dotyczących samego zabiegu, jak i okresu rekonwalescencji. Wiedza na temat tego, jak przeprowadzane są operacje biustu oraz jak przebiega rekonwalescencja po powiększeniu biustu pozwolą podjąć świadomą decyzję oraz ograniczyć stres przed zabiegiem.

Doświadczony chirurg plastyczny nie tylko potrafi ocenić, czy dla danej pacjentki powiększanie piersi implantami będzie odpowiednim rozwiązaniem i doradzić w kwestii wyboru implantów, ale też – odpowie cierpliwie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zapytaj o szczegóły operacji powiększenia piersi

Powiększanie piersi – o tym warto wiedzieć przed operacją biustu

Przed operacją biustu z pewnością należy wiedzieć, że:

  • chirurg plastyczny pomoże dobrać odpowiedni typ implantu, a także jego rozmiar, kształt i profil – tak, aby efekt był jak najbardziej zadowalający, ale i naturalny;
  • cena zabiegu wynosi od 18 000 zł (zapoznaj się  cennikiem operacji plastycznych)
  • operacje biustu przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym;
  • sam zabieg trwa około 2 godzin, a po nim pacjentka przez dobę musi pozostać w klinice na obserwacji;
  • bezpośrednio po zabiegu możliwy jest rozpierający ból w klatce piersiowej – związany jest on z rozciąganiem się tkanek;
  • obrzęk w pierwszych dniach po zabiegu jest czymś normalnym i nie powinien budzić obaw – problem znika po około 2 tygodniach;
  • pierwsza wizyta kontrolna odbywa się po 14 dniach od operacji biustu;
  • przeciwwskazania do wykonania zabiegu to m.in.: infekcja, menstruacja, opryszczka czy przyjmowanie leków zawierających kwas salicylowy (należy je odstawić minimum 2 tyg przed zabiegiem).

Zapisz się na konsultacje do chirurga plastycznego

Życie seksualne po operacji powiększenia biustu

Mnóstwo pytań dotyczących operacji powiększenia biustu rodzi się wokół obszaru seksualności. Niestety, wiele kobiet tych pytań nie zadaje, ponieważ nie potrafią one przełamać wstydu.

Kiedy można współżyć po operacji biustu? Specjaliści zalecają wstrzemięźliwość seksualną przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu. Chodzi zarówno o unikanie wysiłku fizycznego, jak i o uniknięcie ryzyka przemieszczenia się bądź zdeformowania implantów. Po tym czasie seks jest dozwolony, ale pacjentka powinna pozostać ostrożna i czujna, a Jej partner delikatny. Do pełnego, nieskrępowanego współżycia można powrócić, gdy rekonwalescencja po powiększeniu biustu dobiegnie końca. Trwa to zwykle około 4-5 tygodni.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kwestie związane z życiem seksualnym po powiększaniu piersi implantami odnoszą się nie tylko do sfery cielesności. To także problem natury psychologicznej, ponieważ kobiety obawiają się, czy ich nowy wygląd zostanie zaakceptowany przez partnera, czy będzie chciał ją dotknąć, czy partnerka będzie przez niego postrzegana nadal jako kobieta atrakcyjna itd. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa z partnerem, przeprowadzona jeszcze przed operacją biustu. Seks po operacji powiększenia biustu może być równie wspaniały, a nawet jeszcze lepszy, niż przed zabiegiem, jednak szczerość, empatia i wzajemne wsparcie są tutaj kluczem do sukcesu.

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja