Powiększanie piersi — jak się przygotować do operacji?

Powiększanie piersi to dla wielu kobiet operacja, która nie tylko poprawi ich wygląd, ale także pozwoli uporać się z kompleksami, gdyż ich źródłem bardzo często jest niewielki lub asymetryczny biust. Należy jednak pamiętać, że aby efekty były zadowalające, a zabieg bezpieczny trzeba się do niego dobrze przygotować. Co warto wiedzieć przed operacją biustu?

Jak wybrać klinikę i lekarza, który wykona powiększanie piersi implantami?

Operacja powiększania biustu wykonywana jest prywatnie, dlatego pacjentki samodzielnie dokonują wyboru lekarza. To pierwszy i najważniejszy krok tuż po tym, gdy zapadnie decyzja o przeprowadzeniu zabiegu.

Podczas wyboru kliniki oraz specjalisty nie należy brać pod uwagę kosztów! Najważniejszymi czynnikami są warunki, sprzęt oraz zespół medyczny (jego wiedza i doświadczenie). Dzięki temu możliwe jest zachowane pełni bezpieczeństwa w czasie oraz po zabiegu i osiągnięcie zadowalających efektów.

Podczas konsultacji z lekarzem – chirurgiem plastycznym – warto pamiętać, że dobry specjalista nigdy nie zagwarantuje, że powiększenie piersi zostanie wykonane zgodnie z wytycznymi pacjentki. Wynika to z faktu, że oprócz oczekiwań operowanej, lekarz podczas doboru implantów musi brać także pod uwagę jej uwarunkowania fizyczne, wiek oraz styl życia.

Jakie badania są konieczne przed operacją powiększenia biustu?

Powiększanie biustu to operacja wykonywana w pełnej narkozie. W związku z tym konieczne jest przygotowanie się do niej. Bardzo ważnym etapem jest przeprowadzenie niezbędnych badań, zleconych przez specjalistę. Zazwyczaj wśród nich wyróżnia się analizę krwi, która zawiera: jej grupę wykonaną dwukrotnie, morfologię, układ krzepnięcia, amylazę we krwi, ASPAT, ALAT, GGTP, CRP, OB, elektrolity, glukozę, HBS antygen, HCV przeciwciała, HIV przeciwciała, kreatyninę, TSH, FT3,FT4. Dodatkowo bardzo ważnym badaniem jest USG piersi, które możesz wykonać w naszej Klinice w Katowicach. Wskazane może być także RTG klatki piersiowej, oraz w przypadku starszych pacjentek EKG.

Umów się na konsultację z chirurgiem plastycznym

Czy przed operacją biustu trzeba zmienić swoje nawyki?

Sama operacja piersi, jak i związana z nią narkoza są nie lada obciążeniem dla organizmu, dlatego należy się do tego dobrze przygotować, zmieniając swoje codzienne nawyki. Zaleca się, aby co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem operacyjnym nie zażywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy, a 2 dni przed wykluczyć środki przeciwbólowe z paracetamolem oraz przeciwzapalne. Niewskazane jest suplementowanie witaminy E.

Na kilka tygodni przed zabiegiem warto wdrożyć dietę lekkostrawną, bogatą w białko i ubogą w tłuszcze. Z jadłospisu należy wyeliminować także produkty, które silnie wpływają na parametry krwi. Zalicza się do nich: chrzan, chili, czosnek, imbir, szafran, żeń szeń, a także łososia i seler.

W kwestii używek: papierosy należy odstawić na miesiąc przed wyznaczoną datą operacji, a alkohol oraz kofeinę — tydzień przed ustalonym terminem.

W okresie 2 tygodni przed powiększeniem piersi nie należy wykonywać zabiegów, które naruszają ciągłość skóry, czyli np. tatuaży, piercingu. W czasie operacji przynajmniej jeden paznokieć u ręki powinien być niepomalowany, gdyż dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie stanu pacjentki pod narkozą.

Skontaktuj się z naszą Kliniką

Co zabrać ze sobą na operację powiększenia piersi?

Przygotowanie do zabiegu powiększania piersi bywa stresujące. Pod wpływem nerwów łatwo o czymś zapomnieć, dlatego dobrze jest zawczasu przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy, które zostaną zabrane do szpitala, kliniki.

W torbie lub walizce nie powinno zabraknąć:

 • dokumentu tożsamości;
 • wygodnego, luźnego ubrania (góra powinna rozpinać się z przodu, po operacji niezwykle trudno założyć jest coś przez głowę, co związane jest z ograniczonym ruchem rąk);
 • kapci lub klapek,
  piżamy, szlafroka,
  ręcznika,
  przyborów kosmetycznych i ewentualnie kosmetyków;
 • przyjmowanych stale leków;
 • w przypadku krótkowzroczności konieczne są okulary lub soczewki kontaktowe, by móc przeczytać i podpisać niezbędne zgody;
 • czegoś na nudę — tabletu, książki, sudoku, krzyżówek etc.

Przed zabiegiem warto także zaopatrzyć się w specjalny biustonosz  (biustonosz kompresyjny) na zmianę — jeden nakładany jest pacjentce tuż po powiększeniu biustu, jednak konieczne jest noszenie go przez kilka tygodni po operacji, dlatego warto mieć ich kilka. Biustonosz kompresyjny możesz kupić u nas w Klinice w Katowicach.

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja