Rodzaje implantów piersi — jakie implanty piersi wybrać?

Powiększanie piersi implantami to jedna z popularniejszych metod, które pozwalają na pozbycie się kompleksu związanego z biustem, a także wyeliminowanie asymetrii czy pomoc kobietom po mastektomii. Aby móc w pełni dopasować je do sylwetki oraz oczekiwań po operacji powiększenia biustu, stosowane są różne rodzaje protez. Jakie?

Rodzaje implantów piersiowych

implant piersi

Zanim rozpoczniesz rozmowy z lekarzem na temat tego, jakie implanty piersiowe wybrać, poznaj dokładnie wszystkie opcje, które masz do wyboru. Warto dokładnie przeanalizować dostępne możliwości, zastanowić się nad wątpliwościami i tym, o co zapytać lekarza podczas konsultacji. Dobór implantu uzależniony jest nie tylko od oczekiwanego przez pacjentkę efektu, ale także: jej budowy, proporcji ciała, kształtu i wielkości naturalnych piersi, a także grubości tkanki skórnej, mięśniowej oraz tłuszczowej.

Kształty implantów piersiowych

Jedną z najważniejszych, branych pod uwagę przez pacjentki oraz specjalistów, kwestii jest kształt implantu piersiowego. Obecnie dostępne są 2 rodzaje — okrągły oraz anatomiczny.

Pierwszy z nich bardzo często wybierany jest przez kobiety, dla których ważne jest, aby efekt operacji był widoczny. Piersi z okrągłymi implantami wyglądają „idealnie”, wiele osób potrafi rozpoznać, że jest to sztuczny biust, jednak mają one swoje zwolenniczki. Są polecane paniom, które mają niewielki, nieopadający biust.

Implanty anatomiczne pozwalają na osiągnięcie bardziej naturalnego efektu. Są także bardzo często zalecane pacjentom z ptozą czy deformacjami klatki piersiowej, ponieważ łatwiej dzięki nim osiągnąć zadowalający efekt.

Struktura implantów piersiowych

Aby powiększanie piersi było w pełni efektywne oraz bezpieczne konieczne jest skupienie się nad odpowiednim doborem struktury implantów. Na rynku znaleźć można 3 modele — gładkie, teksturowane oraz tytanowe.

Warto wiedzieć, że te z fakturą są najczęściej stosowane, ponieważ są bezpieczne; pozwalają na lepsze zrastanie się z protezy z piersią oraz nie migrują tak często jak implanty gładkie. Modele tytanowe są nowością na rynku, nie są bardzo popularne, jednak mają szansę być powszechnie stosowane w przyszłości.

Umów się na konsultacje do chirurga plastycznego

Wypełnienie implantów piersi

Najbardziej znane większości osobom wypełnienie implantów piersi to silikon. Stosowany jest on od lat 60. XX wieku. Żel silikonowy swoją konsystencją przypomina ludzką tkankę tłuszczową, dlatego piersi w dotyku są niezwykle zbliżone do naturalnych.

Zastosowanie mają także implanty wypełnione roztworem chlorku sodu nazywanym także solą fizjologiczną. Są one jednak rzadziej stosowane ze względu na stosunkowo niską odporność na odkształcenia, zmianę kształtu oraz wielkości z upływem czasu.

Na rynku znaleźć można także ekspandery Bakera. Są one wstępnie wypełnione żelem silikonowym, a po umieszczeniu w kieszonce piersi dopełnia się je solą fizjologiczną, co pozwala na regulowanie docelowego kształtu oraz wielkości piersi.

Rozmiary implantów silikonowych

Stosowane przez nas implanty Mentor mają rozmiary, które pozwalają na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji oraz warunków fizycznych pacjentki; podawane są one w mililitrach. W tym aspekcie warto pamiętać, że ostateczną decyzję o wielkości powiększonych piersi podejmuje lekarz. Nie zawsze możliwe będzie uzyskanie takiego efektu, jakiego oczekuje pacjentka.

Dla dobrego specjalisty kluczowa jest nie tylko jej satysfakcja, ale także zdrowie oraz prawidłowe funkcjonowanie na co dzień po wykonaniu operacji powiększenia biustu.

Profil implantów piersi

Ostatnim ważnym aspektem podczas wyboru implantów silikonowych jest profil piersi — wiąże się z tym, jak bardzo pierś będzie wysunięta do przodu. Wyróżnia się 4 modele: niski dla kobiet o szerokiej klatce piersiowej, którym nie zależy na spektakularnym powiększeniu, średni, a także wysoki i ekstra wysoki dla pań marzących o widocznym efekcie powiększania piersi oraz tych, które mają wąską klatkę piersiową.

Na samym końcu warto ponownie podkreślić, że ostateczne zdanie co do wyboru rodzaju implantu (jego kształtu, wypełnienia, struktury, rozmiaru czy profilu) powinien mieć specjalista. Jego zadaniem jest optymalne dobranie protezy, która będzie zapewniać nie tylko efekt, ale i komfortowe funkcjonowanie pacjentki w przyszłości.

Zarezerwuj wizytę w Kinice w Katowicach - porozmawiaj z lekarzem o powiększaniu piersi

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja