Rodzaje nacięcia przy operacji powiększania piersi implantami

Powiększanie piersi implantami to jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych na świecie. Jej celem jest zwiększenie objętości piersi poprzez wprowadzenie do organizmu implantów. W trakcie zabiegu konieczne jest wykonanie nacięć, przez które zostaną one umieszczone w odpowiednim miejscu. Gdzie wykonywane są cięcia? Jak o nie zadbać, by blizny były jak najmniej widoczne w przyszłości? Odpowiadamy!

Jakie mogą być miejsca nacięcia skóry podczas powiększania piersi?

podczas operacji piersi

Powiększanie piersi to zabieg chirurgii plastycznej, którego celem jest poprawa wyglądu klatki piersiowej pacjentki. W związku z tym nacięcia wykonane podczas operacji muszą być ulokowane w takim miejscu, by pozostałe po zabiegu blizny nie były bardzo widoczne. W jakich miejscach mogą być zlokalizowane?

Nacięcie w fałdzie podpiersiowym

Pierwszym z miejsc wykonania cięcia podczas powiększania piersi jest rejon pod piersią — w miejscu, gdzie styka się ona z ciałem. Nacięcie fałdu podpiersiowego jest mało widoczne po wygojeniu się. Ma często zastosowanie podczas operacji powiększania piersi implantami, ponieważ pozwala na dobry dostęp operacyjny, a dzięki temu temu zmniejsza się ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Zdaniem wielu specjalistów jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku pań, które w przyszłości chcą karmić piersią. Doskonale sprawdza się także do umieszczania w ciele pacjentki dużych rozmiarów implantów.

Cięcie okołobrodawkowe

Podczas powiększania biustu implantami wykonane może być także nacięcie okołobrodawkowe, nazywane również okołootoczkowym, na granicy otoczki brodawkowej. Ze względu na swoje umiejscowienie jest ono prawie niewidoczne, gdy proces gojenia się przebiegnie prawidłowo. Warto jednak zaznaczyć, że wiąże się z ryzykiem zmniejszenia lub całkowitej utraty czucia brodawki sutkowej.

Nacięcie w dole pachowym

Trzecim z miejsc do wykonania nacięcia podczas powiększania biustu jest dół pachowy, w miejscu załamywania się skóry. Przeprowadza się niewielkie cięcie pod ramieniem. Następnie kształtowany jest tunel do piersi oraz preparuje się kieszeń na implant. Ma zastosowanie głównie w przypadku wszczepiania implantów wypełnionych solą fizjologiczną, które umieszczane są w ciele pacjentki przed wypełnieniem. Metoda ta pozostanie bardzo niewielkie blizny.

Cięcie w okolicy pępkowej

W przypadku niektórych pacjentek, które boją się jakiegokolwiek zabliźnienia w obszarze klatki piersiowej, wykonane może być cięcie na górnym brzegu pępka. Następnie w ciele pacjentki wykonywany jest kanał, który pozwala na dotarcie do piersi. Jest to jednak stosunkowo rzadko wykonywany rodzaj nacięcia podczas powiększania biustu implantami.

Każdy z rodzajów cięcia ma swoje wady i zalety, jednakże rzetelny specjalista pomoże dobrać optymalne rozwiązanie dla konkretnej pacjentki, która poddaje się operacji. Warto podkreślić, że o każde nacięcie trzeba dbać, tak aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji oraz zadbać o jak najmniejszą widoczność blizny po wykonanym zabiegu powiększania biustu.

Umów się na konsultacje do chirurga plastycznego

Jak zadbać o nacięcia po operacji powiększania piersi implantami?

Tak jak wspomniano wcześniej, o nacięcia po operacji powiększania biustu trzeba dbać — nie ma znaczenia, w jakim miejscu zostały one wykonane. Jednym z najważniejszych zaleceń jest zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Oznacza to, że rana powinna być dezynfekowana za pomocą przeznaczonego do tego środka, a opatrunki muszą być zmieniane regularnie. Ważne jest, aby myć ręce przed każdym dotknięciem okolicy cięć. Rany pooperacyjne nie powinny być uciskane, szarpane czy zagniatane. Miejsca po nacięciach nie powinny być wystawiane na działanie promieniowania UV przez kilka miesięcy od zabiegu.

Gojenie się przyspieszyć mogą specjalne silikonowe plastry na blizny, a także preparaty na bazie silikonu. Zalecany jest także delikatny masaż po upływie 3 tygodni od operacji. Pozwoli on na zmniejszenie widoczności blizny oraz zwiększa jej elastyczność.

Warto podkreślić, że każdy przypadek jest inny i może wymagać specyficznej opieki. Konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza oraz regularnie konsultowanie się z nim, zwłaszcza w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów.

Zarezerwuj wizytę w Kinice w Katowicach - porozmawiaj z lekarzem o powiększaniu piersi

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja