USG jamy brzusznej w Katowicach

promocja usg brzucha
plastyka brzucha

Opis badania USG

USG brzucha -
przygotowanie do badania

Przygotowanie do badania ultrasonograficznego (USG) jamy brzusznej jest ważne, aby uzyskać dokładne i wiarygodne wyniki. Zazwyczaj wszelkich wskazówek udziela lekarz zlecający wykonanie badania.

Bardzo często wskazane są: ograniczenie jedzenia przed badaniem, aby uzyskać lepszą widoczność narządów w jamie brzusznej oraz picie wody, ponieważ pełny pęcherz moczowy może ułatwić ich ocenę.

Jeśli zalecono post przed badaniem USG, trzeba także unikać gumy do żucia, ponieważ może wprowadzić do przewodu pokarmowego powietrze, co często zakłóca wyniki USG.

Na wizytę warto wybrać luźne i wygodne ubranie, które można łatwo podwinąć, aby odkryć brzuch do badania. Osoby z kolczykiem w pępku powinny go wyjąć, gdyż biżuteria może zakłócać wyniki.

Na USG brzucha w Katowicach trzeba przyjść z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć wystarczająco dużo czasu przed badaniem na wypełnienie wszelkich niezbędnych formularzy i przygotowanie się do niego.

W razie jakiekolwiek wątpliwości lub pytań dotyczących postępowania przed ultrasonografią jamy brzusznej, należy skonsultować się z lekarzem w naszej Klinice w Katowicach lub personelem medycznym.

Cena badania

200 zł

Czas trwania

15 minut

Oczekiwanie na wynik

wynik od razu

Bolesność

Bezbolesne i bezpieczne

USG jamy brzusznej to szybkie i bezbolesne badanie.

W naszej Klinice w Katowicach badanie USGjamy brzusznej przeprowadza chirurg dr Krzysztof Zemanek

Kiedy na USG brzucha

Jakie są wskazania do USG brzucha w Katowicach?

Ultrasonograficzne badanie jamy brzusznej jest często wykorzystywane w diagnostyce wielu schorzeń i chorób układu pokarmowego oraz narządów w jamie brzusznej.

Główne wskazania do jego przeprowadzenia to m.in.:

  • bóle brzucha,
  • nudności, wymioty,
  • spadek masy ciała bez uzasadnienia,
  • nieprawidłowości dotyczące stolca, np. widoczna krew, biegunki, zaparcia,
  • zaburzenia w oddawaniu moczu,
  • wyczuwalne guzy,
  • powiększenie obwodu brzucha,
  • żółtaczka.

Konieczność wykonania badania USG jamy brzusznej jest ustalana przez lekarza na podstawie objawów pacjenta i historii medycznej. To on decyduje, czy badanie jest niezbędne, aby postawić właściwą diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Wskazania do USG piersi

Umów się online

Krzysztof Zemanek - ZnanyLekarz.pl

Umów się na USG jamy brzusznej

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jeśli można pić przed USG brzucha, to właśnie wodę. W niektórych przypadkach przed badaniem (mniej więcej 1h) należy wypić 1,5 litra wody mineralnej i do czasu badania powstrzymać się przed oddawaniem moczu.
Zdecydowanie, przed USG brzucha, nie należy pić kawy czy herbaty.

Przed USG brzucha nie należy jeść.

Jeśli badanie odbywa się rano, to najlepiej pozostać na czczo.

Jeżeli badanie USG odbywa się w późniejszych godzinach, to posiłek można spożyć minimum 5 godzi przed badaniem. Warto pamiętać, że powinien to być lekkostrawny posiłek.

USG brzucha może wykonać radiolog lub lekarz każdej specjalności, który otrzymał certyfikat wystawiony przez PTU (Polskie Towarzystwo Ultrasonografii)

Badanie USG brzucha trwa maksymalnie 30 minut.

Co warto wiedzieć o USG jamy brzusznej?

Co wykrywa USG jamy brzusznej?

Badanie USG brzucha jest wykorzystywane do wizualizacji i oceny różnych narządów w jamie brzusznej oraz struktur pobliskich. Jest często stosowane do zbadania wątroby, w tym wykrywania guzów, torbieli, tłuszczowego zwyrodnienia i innych zmian patologicznych.

Ponadto umożliwia ocenę pęcherzyka żółciowego w poszukiwaniu kamieni żółciowych lub innych problemów.

Badanie USG jamy brzusznej pozwala także na ocenę trzustki oraz śledziony pod kątem m.in. zmian zapalnych, guzów.

Badanie to może być wykorzystane także do oceny nerek oraz pęcherza moczowego w poszukiwaniu kamieni nerkowych, torbieli, nowotworów i innych nieprawidłowości.

USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej może pomóc w diagnozowaniu aneurizmów aorty brzusznej oraz oceniać przepływ krwi w naczyniach krwionośnych jamy brzusznej.

To tylko wybrane narządy i struktury, które można ocenić za pomocą badania ultrasonograficznego. USG brzucha prywatnie w Katowicach jest często używane w celu diagnozowania różnych schorzeń i chorób wewnętrznych jamy brzusznej, co umożliwia lekarzowi dokładniejszą diagnozę oraz planowanie odpowiedniego leczenia.

USG jamy brzusznej — cena w Katowicach

Ile kosztuje USG jamy brzusznej w Katowicach prywatnie? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z naszych usług.

W Stachura & Drozd Clinic jest to koszt 200 zł. Warto jednak zaznaczyć, że ceny badania USG mogą się zmieniać, dlatego warto sprawdzać regularnie nasz cennik badań USG  lub dopytać o cenę badania podczas dokonywania rezerwacji na badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej.

Inne badania USG w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

USG
piersi

USG tarczycy

USG ślinianek

USG węzłów chłonnych

USG tkanek miękkich

USG Doppler nóg

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja