Nici PDO

gładkie czoło po botoksie

Lifting, ujędrnienie

Czym są nici PDO?

Nici PDO to rodzaj nici stosowanych w medycynie estetycznej do przeprowadzania liftingu.

Mają strukturę podobną do nici chirurgicznych, są wykonane z polidokanonu, który jest bioresorbowalnym (rozpuszczalnym w organizmie) polimerem i ma zdolność stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Kiedy nici zostaną wprowadzone, pobudzają one skórę do tworzenia go, co pomaga wzmocnić i ujędrnić tkanki.

Często stosuje się nici PDO na podbródek i nici PDO pod oczy.

Cena zabiegu

80 zł sztuka, min. 5 sztuk

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

około 30 - 60 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Zabiegi nici PDO wykonuje dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

Zadzwoń by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Lifting twarzy bez skalpela

Do czego wykorzystuje
się nici PDO?

Nici PDO są wykorzystywane w medycynie estetycznej do różnych celów, głównie do poprawy wyglądu skóry i zwalczania objawów starzenia. Są stosowane do podniesienia i ujędrnienia obszarów twarzy, takich jak: policzki, podbródek, linia żuchwy i brwi. Mogą pomóc w redukcji opadającej skóry, nadając bardziej młodzieńczy wygląd. Nici PDO mogą być wykorzystywane do redukcji zmarszczek, np. mimicznych, wokół oczu czy nosowo-wargowych.

Pobudzają produkcję kolagenu, co prowadzi do wygładzenia i poprawy struktury skóry. Ponadto stosuje się nici PDO na „chomiki” oraz podbródek w celu modelowania i definiowania owalu twarzy. Zabiegiem estetyczno-medycznym mogą być nici PDO na opadające powieki, które nie tylko poprawiają wygląd, ale także w niektórych przypadkach ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

zabiegi medycyny estetycznej w Katowicach

Zalecenia po zabiegu z użyciem nici PDO

Na zabieg nici PDO możesz umówić się także online

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje dr Aldona Stachura.
Możesz umówić się na zabieg w Katowicach, Krakowie, Warszawie

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nićmi PDO

FAQ - najczęściej zadawane pytania o nici PDO

Nici nie są wyczuwalne.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po 2, 3 tygodniach. Na pełny efekt po zabiegu nici PDO należy poczekać 2-3 miesiące, wtedy widać znaczącą poprawę.

Efekt zabiegu zwykle utrzymuje się do 1,5 roku, nawet do dwóch lat. Tyle czasu nici utrzymują się w organizmie.

To ile nici PDO zostaje zastosowana zależy od problemy, z jakim zgłasza się pacjent, Decyzja o ilości nici PDO podejmowana jest na konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Trzeba pamiętać, że nici podaje się symetrycznie.

W naszej Klinice zabieg z użyciem nici PDO to koszt zaczynający się od 80 zł sztuka, min. 5 sztuk. To ile nici zostanie podanych zależy od problemu, z jakim zgłasza się pacjent.

Zabieg z użyciem nici PDO nie należy do inwazyjnych i bolesnych. Aby był jeszcze bardziej komfortowy lekarz medycyny estetycznej smaruje twarz kremem znieczulającym.

Co warto wiedzieć o niciach PDO?

Ile utrzymują się efekty nici PDO?

Początkowo, tuż po zabiegu, pacjent może zauważyć natychmiastowy efekt liftingujący. Jest to spowodowane fizycznym podniesieniem tkanek przez nici. Prawdziwe działanie zabiegu widoczne jest po około 2 tygodniach.

Czas utrzymywania się efektów nici PDO może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od: indywidualnych cech pacjenta, obszaru, w którym zostały zastosowane nici, techniki zabiegu, jakości użytych materiałów oraz od tego, jak pacjent (pacjentka) dba o swoją skórę po zabiegu. Co do zasady efekty mogą utrzymywać się przez okres od kilku miesięcy do około 1 – 2 lat. Ważne jest zrozumienie, że nici PDO są bioresorbowalne, co oznacza, że stopniowo się rozpuszczają w organizmie, co powoduje zanikanie efektu.

Aby utrzymać i przedłużyć rezultaty nici liftingujących, istotne jest odpowiednie pielęgnowanie skóry. Regularne stosowanie kremów nawilżających, filtrowanie promieni słonecznych i unikanie czynników zewnętrznych, takich jak palenie papierosów i nadmierna ekspozycja na słońce, mogą pomóc w utrzymaniu cery w dobrej kondycji.

Czy nici PDO są bezpieczne? Jakie mogą być powikłania po niciach PDO?

Nici PDO są ogólnie uważane za bezpieczne, jednak jak przy każdej procedurze medycyny estetycznej, istnieje pewne ryzyko powikłań. Ważne jest, aby procedurę przeprowadzał doświadczony specjalista medycyny estetycznej, który stosuje się do odpowiednich protokołów i środków ostrożności.

Niektóre z możliwych powikłań związanych z zabiegiem wszczepienia nici PDO to:

  • ryzyko zakażenia w miejscu wprowadzenia nici,
  • obrzęk,
  • zaczerwienienie i siniaki,
  • nieprawidłowe ułożenie nici, co może prowadzić do niewłaściwego efektu liftingu lub nierównomiernego napięcia skóry,
  • zbyt mocne napięcie — co w efekcie powoduje nieprawidłowy wygląd twarzy, np. nadmierne podniesienie skóry lub zniekształcenie naturalnych proporcji twarzy.

Ponadto choć rzadkie, istnieje potencjalne ryzyko poważniejszych powikłań, takich jak: przemieszczenie nici, reakcje alergiczne, zapalenie skóry, bliznowacenie, stan zapalny lub zranienie struktur anatomicznych. W związku z tym niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej kwalifikacji pacjenta przed zabiegiem i dokładna ocena przez specjalistę.

Nici PDO — cena w Stachura & Drozd Clinic

Koszt nici PDO uzależniony jest od indywidualnego przypadku. Warto jednak zaznaczyć, że jedna sztuka kosztuje 80 zł, a podczas każdego z zabiegu wszczepiane jest minimum 5. Jeśli chcesz poznać ceny innych zabiegów, sprawdź cennik zabiegów medycyny estetycznej.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja