Lipotransfer

Opis zabiegu lipotransfer

Lipostransfer-
na czym polega?

Lipotransfer, nazywany również przeszczepem tłuszczu lub lipofillingiem, to procedura medyczna polegająca na przeniesieniu tkanki tłuszczowej z jednej części ciała do innej. Jest popularną techniką stosowaną w medycynie estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest pobranie tkanki tłuszczowej od pacjenta (pacjentki), najczęściej z brzucha, ud lub bioder, przy zastosowaniu liposukcji. Następnie pobrany tłuszcz jest oczyszczany i przygotowywany do przeszczepu.

Drugi etap to wprowadzenie tkanki tłuszczowej do obszaru docelowego.

Cena zabiegu

cena liposukcji + 4000 zł

Znieczulenie

ogólne

Czas trwania

1 - 2 godz.

Pobyt w klinice

doba

Zdjęcie szwów

rozpuszczalne

Wizyta kontrolna

za 14 dni

Kiedy lioptransfer

Jak wykorzystywany jest
lipotransfer?

Często przeprowadzany jest lipotransfer biustu jako metoda powiększania piersi oraz do pośladków w celu nadania im objętości i pożądanych kształtów.

Metoda ta jest także wykorzystywana jako sposób na zniwelowanie zmarszczek, wygładzenie dłoni oraz trwałego powiększania ust własną tkanką.

Lipotransfer może być wykorzystywany także do rekonstrukcji tkanek po usunięciu guzów lub urazów, do przywracania symetrii po mastektomii lub do korekcji ubytków tkanki tłuszczowej w wyniku różnych schorzeń.

Jest to stosunkowo bezpieczna procedura, ponieważ wykorzystuje tkankę własną pacjenta, zmniejszając ryzyko odrzutu czy reakcji alergicznych.

Lipotransfer nie jest jednak odpowiedni dla wszystkich pacjentów. Osoby z niską ilością tkanki tłuszczowej w organizmie mogą nie nadawać się do tej procedury. Przeszkodą do wykonania lipotransferu pośladków czy biustu może być także nadmierna masa ciała.

Każdorazowo ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej przed przystąpieniem do lipotransferu na Śląsku, by omówić z nim wszystkie istotne aspekty związane z tym zabiegiem, w tym wskazania i przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

chirurgia plastyczna

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Zobacz film o zabiegu lipotransfer

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania o lipotranfer

Zabieg lipotransfer daje efekt wypełnienia na wiele lat. Oczywiście to jak długo będzie utrzymywała sie przeszczepiona tkanka tłuszczowa jest zależne np; od trybu życia. Przykładowo, odchudzanie może spowodować utratę przeszczepionej tkanki tłuszczowej.

Zabieg lipotransferu stosuje się w medycynie estetycznej w takich procedurach jak wolumetria twarzy. Tłuszcz jest podawany w okolice doliny łez czy skroni.

Aby wykonać transfer tłuszczu najpierw należy poddać się zabiegowi liposukcji. Zatem i liposukcję należy ująć w kosztach. Zabieg lipotransferu w Klinice Stachura&Drozd to koszt od 4000 zł, oprócz kosztu liposukcji. Ceny chirurgii plastycznej możesz sprawdzić w cenniku chirurgii plastycznej.

Co warto wiedzieć o zabiegu lipotransfer?

Przeszczep własnego tłuszczu — jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu lipotransferu jest kluczowe, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność procedury oraz osiągnięcie pożądanych wyników.

Pierwszym krokiem jest konsultacja z doświadczonym lekarzem – chirurgiem plastycznym. W czasie jej trwania zostanie omówione, czy pacjent może być poddany zabiegowi, a także jakie są jego oczekiwania.

Podczas wizyty lekarz zleci także badania, takie jak morfologia krwi czy EKG, aby ocenić ogólny stan zdrowia pacjentki, pacjenta. U osób palących bardzo ważne jest, aby przerwać palenie co najmniej kilka tygodni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko powikłań oraz trudności z gojeniem się. Ponadto przed lipotransferem lekarze często zalecają przerwanie stosowania niektórych leków i suplementów, które mogą wpływać na krzepliwość krwi lub zwiększać ryzyko krwawienia. W tym aspekcie należy dokładnie przestrzegać zaleceń specjalistów.

Trzeba pamiętać, że lipotransfer to zabieg chirurgiczny, po którym konieczny jest okres rekonwalescencji. Czas ten powinien być przeznaczony na wypoczynek. Należy także wiedzieć, że w niektórych przypadkach konieczne będzie kilka sesji w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, gdyż nie wszystkie komórki tłuszczowe przetrwają przeszczep.

Lipotransfer — cena w Stachura & Drozd Clinic. Ile kosztuje lipotransfer w Katowicach?

Transfer tkanki tłuszczowej w naszej Klinice to koszt liposukcji oraz dodatkowe 4.000 zł za przeszczep tłuszczu w wybrane miejsce. Nie ma znaczenia, czy jest to powiększanie biustu poprzez lipotransfer, przeszczep tkanki tłuszczowej pod oczy czy lipotransfer w usta. W przypadku pobierania tkanki z jednego obszaru cena wynosi od 8.000 zł do 10.000 zł, każda kolejna partia ciała poddana liposukcji to dodatkowy koszt 4.500 zł.

Czy lipotransfer twarzy, biustu, pośladków jest dla każdego?

Lipotransfer może być przeprowadzony u osób, które spełniają określone kryteria i są odpowiednimi kandydatami do tej procedury. Niestety nie każdy chętny pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu. Przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz, w piersi czy pośladki nie może być wykonany u osób:

  • z niedostateczną ilością tkanki tłuszczowej, która może być pobrana i przeszczepiona;
  • cierpiących na poważne schorzenia, takie jak: choroby serca, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, czy choroby autoimmunologiczne, w związku z wysokim ryzykiem powikłań i trudności w procesie gojenia;
  • w ciąży lub karmiących piersią;
  • z aktywną infekcją skóry, trądzikiem, opryszczką lub innymi schorzeniami skóry na obszarze, na którym planuje się lipotransfer;
  • otyłych;
  • z nierealnymi oczekiwaniami co do efektów lipotransferu biustu, pośladków, ust czy dłoni;
  • z alergią na substancje stosowane w trakcie zabiegu;
  • z problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja czy zaburzenia odżywiania.

Przeszczep tłuszczu — powikłania, które mogą wystąpić po zabiegu

Przeszczep tkanki tłuszczowej to stosunkowo bezpieczna procedura, ale jak każdy zabieg chirurgiczny, może wiązać się z pewnym ryzykiem powikłań.

Powszechnym efektem pooperacyjnym jest obrzęk, który może utrzymywać się przez kilka dni lub nawet tygodni po zabiegu. Ponadto wokół obszaru, który poddano zabiegowi, mogą pojawić się zasinienia. One także mogą utrzymać się kilka tygodni. Po zabiegu może wystąpić nierówności lub asymetria w obszarze poddanym lipotransferowi. Mogą być korygowane w kolejnych sesjach, jeśli są widoczne po wygojeniu się ran. Chociaż lipotransfer wykorzystuje tkankę tłuszczową pacjenta, istnieje ryzyko reakcji alergicznych na znieczulenie lub inne stosowane w czasie zabiegu substancje. W związku z tym ważne jest, aby poinformować lekarza o ewentualnych alergiach lub reakcjach na leki. W rzadkich przypadkach po zabiegu może wystąpić powstanie guzków tłuszczowych w obszarze przeszczepu, które mogą wymagać korekty.

Warto pamiętać, że lipotransfer pod oczy, w usta, biust czy pośladki niesie niskie ryzyko powikłań, ale mogą się pojawiać w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Należy o nich pamiętać, decydując się na zabieg.

Ile kosztuje lipotransfer?

Dokładny cennik zabiegu lipotransfer wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny zabiegu przeszczepu tłuszczu

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja