Plastyka brzucha

chirurgia plastyczna

Opis zabiegu plastyki brzucha

Redukcja zbędnej
skóry na brzuchu

W ostatnim czasie straciłeś(-aś) dużo na wadze i marzysz o płaskim, jędrnym brzuchu bez nadmiaru skóry? Plastyka brzucha pomoże ci wymodelować obecną sylwetkę i pozbyć się nieestetycznego fałdu, który pojawia się po zrzuceniu zbędnych kilogramów, po ciąży lub po operacji zmniejszania żołądka.

Usunięcie wiotkiej i zwisającej skóry to także korzyść dla zdrowia. Takie miejsca są bardziej narażone na odparzenia i stany zapalne, a plastyka powłok brzusznych ten problem eliminuje. Dodatkowo przywraca osłabionym mięśniom prawidłowy wygląd i funkcje oraz w znacznej mierze usuwa rozstępy.

W przypadku niewielkich fałdów skóry stosuje się mini plastykę brzucha, mniej czasochłonny i kosztowny zabieg.

Cena zabiegu

od 17 000 zł

Znieczulenie

ogólne

Czas trwania

3 h

Pobyt w klinice

2 doby

Zdjęcie szwów

rozpuszczalne

Wizyta kontrolna

za 14 dni

W naszej Klinice plastykę brzucha wykonuje dr Łukasz Drozd oraz dr Aldona Stachura
Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.
Dr Łukasz Drozd przyjmuje w Katowicach.

Opis zabiegu plastyki brzucha

Jak wygląda plastyka
brzucha?

Plastyka brzucha wymaga znieczulenia ogólnego, a operacja trwa ok. 3 godziny. Chirurg wykonuje cięcie horyzontalne w okolicy podbrzusza. Jego długość i kształt są uzależnione od tego, jak dużo nadmiarowej skóry będzie do wycięcia.

Podczas operacji lekarz odsłania też mięśnie brzucha i zszywa je zamykając ich rozstęp. Dzięki temu brzuch staje się bardziej płaski, a talia zarysowana. Powyżej blizny tworzy się miejsce na pępek, gdzie zostaje on wszyty.

Po operacji brzucha zakładane są dreny, które odprowadzają krew, najczęściej usuwa się je w drugiej dobie po zabiegu.

Mniejszej interwencji chirurgicznej wymaga mini plastyka brzucha, która czasami bywa wykonywana nawet w znieczuleniu miejscowym.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online na zabieg plastyki brzucha

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Metamorfozy naszych pacjentów
zdjęcia przed i po plastyce brzucha

Przeciwwskazania

Badania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Tak, po zabiegu plastyki brzucha można zajść w ciążę. Zwykle możliwe jest to po 3 miesiącach od operacji. Jednak warto skonsultować ten termin z lekarzem.

Plastykę brzucha można wykonać 6 miesiący od porodu.

Co warto wiedzieć o operacji plastyki brzucha?

Pełna czy mini plastyka brzucha?

Abdominoplastyka brzucha może być wykonywana w zakresie pełnym lub mniejszym. Kompleksowa plastyka brzucha u mężczyzn czy u kobiet stosowana jest wtedy, kiedy tej nadmiarowej skóry jest faktycznie dużo. Najczęściej w sytuacjach, kiedy ktoś zrzucił dużo kilogramów, miał operację zmniejszania żołądka lub jest po ciąży i doszło do rozstępu mięśni brzucha. Mini plastyka brzucha skierowana jest do osób, które są niezadowolone ze swojego wyglądu i mają niewielki fałd skórno-tłuszczowy. Wówczas stosuje się mniej inwazyjną operację plastyczną brzucha.

Plastyka brzucha – jakie efekty?

Warto zaznaczyć, że ta operacja brzucha nie przynosi efektów odchudzających, ale modelujące. Brzuch staje się bardziej płaski i wzmocnione zostają jego mięśnie. Chcąc utrzymać efekty, należy prowadzić zdrowy tryb życia, czyli nie zapominać o aktywności fizycznej i zwracać uwagę na właściwą dietę. Operacja brzucha wspomaga w drodze do wymarzonej sylwetki, ale nie zastąpi ćwiczeń czy zdrowego żywienia. Efekty i zdjęcia plastyki brzucha można zobaczyć w zakładce przed i po.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Cena plastyki brzucha jest uzależniona od zakresu operacji. Pełna abdominoplastyka to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Mniej kosztownym zabiegiem jest mini plastyka brzucha. Ze szczegółowymi cenami zabiegów plastycznych można zapoznać się w cenniku.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Dokładny cennik operacji plastyki brzucha wyślemy na Twój adres e-mail.

Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, aby poznać ceny plastyki brzucha

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja