Powiększanie piersi implantami

Opis zabiegu powiększania piersi

Spełnij marzenia
o pięknym biuście!

Piękne piersi to marzenie wielu kobiet. Nie zawsze natura obdarza nas pożądanym rozmiarem lub biust traci na jędrności czy atrakcyjności z powodu ciąży, utraty wagi, chorób lub zmian hormonalnych. Na szczęście takich kompleksów szybko można się pozbyć, decydując się na powiększanie piersi implantami.

To jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród kobiet. Podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym wybieramy typ implantu, jego rozmiar, kształt i profil.

Najważniejsze, by operacja biustu przyniosła wymarzony, ale i naturalny efekt, który doda nam pewności siebie i będzie cieszył już na zawsze.

Cena zabiegu

od 16 000 zł

Znieczulenie

Ogólne

Czas trwania

1,5-2 h

Pobyt w klinice

1 doba

Zdjęcie szwów

rozpuszczalne

Wizyta kontrolna

po 14 dniach

Zapytaj o szczegóły

Opis zabiegu

Jak wygląda operacja
powiększania piersi z implantem?

Powiększanie piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg plastyczny najczęściej wykonuje nacięcie pod piersią na długość ok. 4 cm i wprowadza tam implant.

Operacja powiększenia biustu trwa do 2 godzin, a pacjentka przez dobę przebywa w klinice. Zaraz po zabiegu kobieta może odczuwać rozpierający ból w klatce piersiowej, co jest związane z tym, że tkanki po włożeniu implantu muszą się po prostu rozciągnąć.

Naturalnym objawem jest również obrzęk w pierwszych dobach po operacji piersi. Najczęściej znika on po ok. 2 tygodniach. W tym czasie pacjentka powinna stosować się do wszelkich zaleceń lekarza, by uzyskać pożądany wygląd piersi.

Zalecenia po zabiegu

Rekonwalescencja

Umów się online

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl
Łukasz Drozd - ZnanyLekarz.pl

Zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo po zabiegu

Biustonosze pooperacyjne

Metamorfozy naszych pacjentów
Powiększanie piersi implantami - przed i po

Powiększanie piersi - najczęstsze pytania

odpowiada chirurg plastyczny dr Łukasz Drozd

Przeciwwskazania

Badania

Zapytaj o szczegóły

Masaż w przykurczu torebki wokół implantu piersi - ważne zalecenie

Przykurcz torebki implantu piersi jest powikłaniem, które może wystąpić zarówno po zabiegu powiększenia biustu, jak i jego rekonstrukcji. To nadmierne zrośnięcie się „kieszonki”, w której umieszczona została proteza. Jest ona mniejsza od implantu, co powoduje ograniczenie jego ruchomości, a także zniekształcenie. W skrajnych przypadkach może prowadzić do znacznej twardości piersi oraz bólu.

W celu zapobiegania przykurczowi torebki implantu zaleca się regularne wykonywanie masażu. Jego rozpoczęcie należy skonsultować z lekarzem, a w wielu przypadkach jest on zalecany już w drugim tygodniu po zabiegu. Powinien być przeprowadzany regularnie, co najmniej raz dziennie przez 5 minut przez okres 6 – 12 miesięcy. Pacjentka robi go samodzielnie, a technika powinna być zaprezentowana przez specjalistę podczas konsultacji pooperacyjnej. Nie należy skupić się w nim na brodawce czy sutku, ale masować całą pierś przesuwając ją oraz uciskając w odpowiedni sposób. W niektórych przypadkach może powodować to lekki ból, jednak nie powinno to zniechęcać do regularnego masowania.

Masaż może być wykonywany także w przypadku już istniejącego przykurczu torebki implantu piersi. Jego celem jest rozluźnienie tkanki, przerwanie bliznowatej otoczki oraz przywrócenie naturalnej ruchomości implantu, co wpływa pozytywnie na komfort pacjentki oraz wygląd biustu.

Warto zaznaczyć, że przykurcz Beckera może pojawić się nawet kilka miesięcy po zabiegu, dlatego bardzo ważna jest jego profilaktyka.

masaż piersi po powiększaniu piersi

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Opalanie w solarium czy na słońcu nie spowoduje uszkodzeń implantów. Po operacji powiększania należy szczególnie uważać na blizny pooperacyjne. Ze słońca można korzystać 2 tygodnie po operacji, ale należy wtedy zasłaniać blizny.

Przez pierwsze 2 tygodnie po operacji biustu pacjentka powinna zupełnie zrezygnować z opalania i korzystania z sauny.

Z sauny i solarium można korzystać miesiąc po zabiegu powiększania piersi, jeżeli rekonwalescencja przebiega bez powikłań. Warto rozważyć korzystanie z sauny na podczerwień — opóźnić rozpoczęcie korzystania z niej.

Należy też pamiętać, aby podczas opalania zasłaniać blizny pooperacyjne.

Do pływania w basenie czy w morzu można wrócić po około czterech do pięciu tygodni od  operacji. Przy czym pełne pływanie może się odbywać po minimum 2 miesiącach od operacji. Chodzi o to, aby mięsień piersiowy nie był nadmiernie eksploatowany.

Do aktywności fizycznej można wrócić po około 2 tygodniach. Ten pierwszy czas po operacji powiększenia piersi powinien być całkowicie wyłączony z aktywności fizycznej, również aktywności seksualnej. Dopiero potem, po pierwszej konsultacji pooperacyjnej pacjentka może wracać do aktywności fizycznej.

Pamiętaj, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wracać do pelnej aktywności odłóż ten termin o tydzień lub klika.

Pacjentki z implantami piersi mogą normalnie latać samolotem. Pierwsze 5-7 dni to czas, kiedy zalecamy wstrzymanie się z lotem samolotem, ze względu na to, że śladowe ilości powietrza w kieszeni implantowej mogą ulegać rozprężeniu w trakcie lotu. A to może dawać dolegliwości bólowe. Ale po tym czasie wszelkie podróże samolotem są dozwolone i nie będą one wpływać na implanty.

Jeśli myślisz o powiększaniu piersi implantami, to możesz to zrobić już 3 miesiące po zakończeniu karmienia piersią.

To pytanie jest często zadawane przez kobiety, które chcą poddać się operacji piersi. Na szczęście odpowiedź jest zadowalająca. Otóż, po operacji powiększania piersi implantami można karmić piersią, implanty piersi nie wykluczają naturalnego karmienia. Bardzo istotny jest sposób nacięcia do implantacji piersi. Jeśli jest to nacięcie w bruździe podpiersiowej i w dole pachowym wówczas nie dochodzi o uszkodzenia gruczoły piersiowego i to nie ogranicza w żaden sposób możliwości karmienia piersią. Nieco inaczej jest w przypadku nacięcia okołootoczkowego, ponieważ wtedy może dojść do częściowego uszkodzenia gruczołu piersiowego i pewnego ograniczenia karmienia piersią w przyszłości. Ale i w tym przypadku nie eliminuje to możliwości karmienia piersią w przyszłości.

Współżycie po operacji powiększania piersi jest odradzane przez lekarzy przez 2 tygodnie po zabiegu. Przede wszystkim chodzi o to, aby piersi nie ulegały nadmiernemu przemieszczaniu. Po tym czasie pacjentka może wracać do aktywności seksualnej, ale bardzo ostrożnie, zwracając szczególną uwagę, aby nie uszkodzić samych piersi i implantów piersi.

Po tym czasie, jeśli rekonwalescencja przebiega pomyślnie można uprawiać seks.

Zwykle aparat na zęby nie jest przeciwwskazaniem do operacji powiększenia piersi. Aby uniknąć komplikacji, w naszej klinice prosimy swoje pacjentki o dostarczenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do operacji powiększania piersi od lekarza ortodonty.

Antykoncepcja nie jest przeciwwskazaniem do operacji powiększania piersi. Ale, o stosowanej antykoncepcji należy poinformować lekarza na wizycie przed operacją.

Płynny silikon był używany do powiększenia piersi w latach 60. i 70. Obecnie stosuje się implanty nowej generacji, które wypełnione są żelem silikonowym. Ten silikon nie przenika przez powłokę implantu i nie przedostaje się do organizmu pacjentki. Silikon (żel silikonowy) jest oddzielony powłoką implantu, zatem nie należy się obawiać przeniknięcia silikonu do organizmu.

Implanty piersi Xtra to najnowszy model implantów okrągłych Mentor. Implanty Xtra Mentor różnią się od pozostałych trzema najważniejszymi elementami:

  • nieco zaokrąglone brzegi implantu, dzięki czemu implant naturalniej układa się w kieszeni implantowej, co powoduje, że implant nie odznacza się, wygląda naturalniej.
  • lepsze wypełnienie implantu. W implantach Xtra znajduje się żel silikonowy, którego zaletą jest to, że utrzymuje swoją strukturę niezależnie od pozycji ciała. A to z kolei powoduje, że skóra nad implantem dobrze wygląda, przede wszystkim nie marszczy się.
  • specjalny profil implantów Xtra, dzięki czemu kształt piersi jest ładnie zaokrąglony, co widać w dobrze wypełnionym dekoldzie.

Po operacji powiększania piersi mogą wystąpić:

  • krwawienia pooperacyjne. To sytuacja, kiedy dochodzi do krwawienia do kieszeni implantowej. Takie krwawienia czasami bywają na tyle intensywne, że wymagają powtórnej operacji.
  • infekcja. Aby jej zapobiec pacjentki przyjmują antybiotykoterapię, zarówno przed zabiegiem jak i po operacji, aby nie dopuścić do  tego typy powikłań.

Odpowiedź jest jednoznaczna: nie. Implanty piersiowe nie wywołują raka piersi. A dlaczego to pytanie się pojawia wśród pacjentek i osób zainteresowanych powiększaniem piersi? Otóż wśród pacjentek po implantacji piersi wzrasta wykrywalność raka piersi. Wynika to z faktu, iż kobiety po operacji powiększania piersi implantami częściej badają piersi, chodzi głównie o częstsze wykonywanie badania USG piersi. Właśnie dzięki temu, że USG piersi wykonuje się częściej, regularnie, to łatwiej wyłapać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie.

Tak, mając implanty piersi można zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Należy też pamiętać, aby w czasie pooperacyjnym unikać wszelkiego rodzaju wstrząsów, gwałtownych ruchów również tych związanych z jazdą samochodem

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii o małej inwazyjności można wykonywać już po 2 tygodniach od operacji. Chodzi głównie o to, aby zakończyć antybiotykoterapię pooperacyjną, przed zabiegami medycyny estetycznej. Po tym czasie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej i inne zabiegi medycyny estetycznej mogą być u pacjentki wykonywane.

W naszej klinice możesz wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej , które wykonują doświadczeni lekarze. Zobacz tutaj jakie działania kosmetyczne i kosmetologiczne możemy Ci zaoferować.

Samodzielne prowadzenie samochodu należy ograniczyć, najlepiej wykluczyć, przez pierwsze 2-3 dni po operacji piersi. Natomiast już po 2-3 dniach po zabiegu pacjentka może samodzielnie prowadzić samochód. Należy przy tym unikać wstrząsów i gwałtownego prowadzenia auta.

Powiększanie piersi - jak wybrać implant?

doradza chirurg plastyczny dr Aldona Stachura

Co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi implantami?

Powiększanie piersi – dlaczego warto?

Operacje powiększenia biustu cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet. Jednym z powodów, dla których pacjentki decydują się na taki zabieg, są kompleksy. Brak poczucia własnej atrakcyjności z powodu małych lub nieatrakcyjnych piersi najczęściej prowadzi kobiety do kliniki powiększania biustu. Może się do tego przyczyniać również stan po przebytej ciąży i karmieniu, asymetrie piersi czy choroby. Operacja powiększenia biustu nie tylko zwiększa poczucie atrakcyjności i wpływa na lepsze samopoczucie psychiczne, ale również może optycznie wysmuklić sylwetkę.

Powiększanie biustu – efekty

Efekty operacji biustu widoczne są od razu, mimo naturalnie występujących obrzęków po przeprowadzonym zabiegu. Piersi są nie tylko większe, ale i krąglejsze, bardziej wymodelowane. Na ostateczny rezultat trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Chcąc przekonać się, czy warto zdecydować się na taką operację, wystarczy zerknąć na zdjęcia powiększania piersi przed i po. Efekty są naprawdę zdumiewające.

Powiększanie piersi – cena

Koszty powiększania piersi są uzależnione od kilku czynników. Wśród nich wymienia się wybór metody, rodzaju, kształtu i marki implantów biustu, stosowanych technik i stopnia skomplikowania operacji. Chcąc poznać szczegółowe ceny takich zabiegów, zachęcamy do zapoznania się z cennikiem chirurgii plastycznej.

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja