Blizny na twarzy
usuwanie blizn

gładkie czoło po botoksie

Czym są blizny?

Skąd blizny na twarzy?

Blizna to trwała zmiana skórna, która powstaje w wyniku uszkodzenia skóry właściwej. Proces gojenia się rany składa się z kilku etapów, w tym oczyszczania i odbudowy, w którego czasie powstaje tkanka łączna zastępująca uszkodzoną skórę właściwą. Jeśli ten proces przebiega prawidłowo, blizna jest płaska i mało widoczna. Jednak w niektórych przypadkach może dojść do nieprawidłowego wytwarzania tkanki łącznej, co skutkuje powstaniem blizny przerostowej lub zanikowej.

Wśród najczęstszych przyczyn pojawienia się zbliznowaceń wyróżnia się:

  • trądzik, czyli chorobę skóry, która charakteryzuje się powstawaniem wyprysków, krostek i krost, zwłaszcza gdy są rozległe lub nieprawidłowo leczone,
  • ospę wietrzną, głównie w ciężkim przebiegu choroby.
  • urazy, takie jak zadrapanie, skaleczenie, ugryzienie lub uderzenie,
  • operację,
  • choroby autoimmunologiczne, np. łuszczyca lub toczeń rumieniowaty układowy.

Jak usunąć blizny na twarzy? Zabiegi na blizny w Katowicach

Z problemem, jak pozbyć się blizn na twarzy, zwraca się do nas wielu pacjentów i pacjentek. Zazwyczaj oferujemy im jedno z 3 niezwykle skutecznych rozwiązań. Dobór zabiegu jest każdorazowo dopasowany na konsultacji, w zależności od kondycji skóry, typu oraz rozmiaru blizny, aby móc cieszyć się jak najlepszymi efektami. Jakie zabiegi na blizny wykonujemy?

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który oceni potrzeby pacjenta, pacjentki i dostosuje do nich plan działania. Ważne jest również zrozumienie, że wyniki zabiegów mogą się różnić w zależności od przyczyny cieni pod oczami oraz indywidualnych cech organizmu.

Zabiegi usuwania blizn i blizn potrądzikowych wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Laser na blizny

Usuwanie blizn — laser Alma Harmony PRO iPixel

Zabiegi na blizny potrądzikowe przy użyciu lasera stają się coraz popularniejsze. W naszej klinice wykorzystujemy Alma Harmony PRO iPixel, czyli laser frakcyjny ablacyjny, który wykorzystuje technologię Pixel. Jego głowica emituje wiązkę laserową, która powoduje mikrouszkodzenia skóry. One z kolei przyczyniają się do powstania nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do poprawy wyglądu blizny.

Laser na blizny to rozwiązanie niezwykle skuteczne, ponieważ nie tylko powoduje spłycenie zbliznowaceń, ale także rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza wypukłości. Efekty Alma Harmony PRO iPixel są widoczne stopniowo, w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Liczba zabiegów koniecznych do uzyskania zadowalających efektów zależy od rodzaju i wielkości blizny.

Efekty laserowego usuwania blizn:

Spłycenie blizn

Rozjaśnienie przebarwień

Zmniejszone wypukłości

Na usuwanie blizn możesz umówić się także online

W naszej Klinice mezoterapię wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Peeling medyczny na usuwanie blizn

PRX Peel na usuwanie blizn

Jeden z częściej stosowanych zabiegów na blizny po trądziku oraz innego pochodzenia to PRX Peel, czyli peeling medyczny, który jest połączeniem kwasu trichlorooctowego, kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru.

Działa na cerę dwojako:

  • poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry, 
  • zmniejszanie przebarwień. PRX Peel jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów blizn, może być stosowany na twarzy, szyi, dekolcie i innych obszarach ciała.

Czas ekspozycji peelingu na skórę zależy od rodzaju zbliznowacenia i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po zabiegu skóra przez krótki czas może być zaczerwieniona i podrażniona.

Spłycenie blizn dzięki mezoterapii

Mezoterapia na blizny potrądzikowe

Dobrym rozwiązaniem może być także usunięcie blizn dzięki mezoterapii igłowej. Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w skórę właściwą. Mogą mieć różny skład, w zależności od celu zabiegu, a odpowiednia mieszanka pozwala także na zniwelowanie blizn różnego pochodzenia. W tym przypadku użyte mogą być: kwas hialuronowy, peptydy, witaminy i minerały.

Mezoterapia mikroigłowa jest metodą skuteczną i bezpieczną, która pozwala na znaczne zmniejszenie widoczności blizn. Jest jednak stosunkowo kosztowna, ponieważ wymaga wykonania serii zabiegów dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o zabiegi usuwania blizn

Odczucie bólu podczas zabiegu zależy od tego jaka procedura zostanie zastosowana oraz od indywidualnych wrażeń każdego pacjenta. Ból podczas zabiegu nie jest duży, przy większości zabiegów można znieczulić twarz kremem znieczulającym.

To jak przygotować się do usuwania blizn zależy od zastosowanego zabiegu. Blizny można usuwać laserem, peelingiem medycznym lub podczas zabiegu mezoterapii, a każdy zabieg wymaga nieco innego przygotowania. Najlepiej jednak nie opalać się przed zabiegiem, nie stosować samoopalaczy oraz nie wykonywać peelingów. Przygotowanie do zabiegu warto skonsultować z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.

Tak, usunięte blizny nie będą się już pojawiać.

To zależy od tego w jaki sposób blizny zostały usunięte. Inne zalecenia są po zabiegu mezoterapii, a inne po zabiegu laserem. Na pewno warto unikać słońca po usuwaniu blizn (to zalecenie po laserze) oraz przez około tydzień ciężkich ćwiczeń fizycznych.

Co warto wiedzieć usuwaniu blizn?

Co wyróżnia blizny po trądziku?

Blizny potrądzikowe to zmiany skórne, które powstają w wyniku nieprawidłowego leczenia trądziku. Mogą być one różnego rodzaju, w zależności od głębokości i intensywności zmian trądzikowych, a także od indywidualnych predyspozycji skóry. Zazwyczaj wyróżnia je nierówna, chropowata tekstura. Mogą wydawać się wgłębione lub podniesione, co wpływa na gładkość skóry. Blizny potrądzikowe mogą mieć różne kolory, w tym czerwone, fioletowe, brązowe lub nawet białe. Zmiany w pigmentacji są wynikiem procesów zapalnych związanych z chorobą. Usuwanie blizn potrądzikowych może być wyzwaniem, ponieważ różne rodzaje zmian mogą wymagać różnych podejść, jednakże w Stachura & Drozd Clinic staramy się dobrać metodę leczenia tak, aby osiągnąć możliwie najlepszy efekty.

Jakimi problemami zajmujmy się jeszcze w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja