Kwas hialuronowy na zmarszczki

stachura-drozd-medycyna-estetyczna-2
Kwas hialuronowy na zmarszczki

Na czym polega
zabieg
kwasem hialuronowym?

Wraz z upływem lat skóra człowieka ulega procesowi starzenia się. W wyniku zaniku włókien kolagenowych oraz działania czynników zewnętrznych, skóra traci elastyczność, właściwy stopień nawilżenia i zdolność do samoregeneracji.

Prowadzi to m.in. do powstawania zmarszczek i nieestetycznych bruzd. Nie zawsze winowajcą pogarszającego się stanu skóry jest upływający czas – także używki i nieprawidłowy styl życia mogą prowadzić do powstawania zmarszczek. Przykładem mogą być np. zmarszczki palacza.

Najczęstszym utrapieniem osób w dojrzałym wieku stają się zmarszczki mimiczne, zwłaszcza zmarszczki na czole oraz zmarszczki wokół ust. Pacjenci często zgłaszają się również na wypełnianie bruzd nosowo wargowych. Nie mniej popularnym zabiegiem jest kwas hialuronowy pod oczy.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym odbywa się przy użyciu preparatów z tak zwanym kwasem usieciowanym. Jest on wprowadzany w głąb naskórka za pomocą specjalnej igły lub mikrokaniuli. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym poprawia stan skóry i jej objętość, ponieważ w miejscu wstrzyknięcia następuje mobilizacja procesu wiązania wody w komórkach.

Efekt zabiegu jest widoczny natychmiastowo i utrzymuje się – w zależności od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta – od 6 do nawet 12 miesięcy.

Cena zabiegu

od 800 zł

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

od 30 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Zabiegi z kwasem hialuronowym wykonuje dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Usuwanie zmarszczek

Kwas hialuronowy –
efekty zabiegu

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje efekt natychmiastowego wygładzenia i ujędrnienia skóry. Staje się ona sprężysta i odpowiednio napięta, a niechciane zmarszczki ulegają całkowitej likwidacji lub wyraźnemu spłyceniu.

Promienny wygląd skóry oraz jej gładkość nawet wiele miesięcy po zabiegu to zasługa prawidłowej gospodarki wodnej, za którą odpowiedzialny jest obecny w organizmie kwas hialuronowy.

Pierwsze rezultaty są widoczne zaraz po przeprowadzonym zabiegu, natomiast po upływie około tygodnia skóra staje się już wyraźnie gładsza, odpowiednio nawilżona, młoda i świeża. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż zabieg kwasem hialuronowym daje bardzo naturalny efekt odmłodzenia.

wypełnianie zmarszczek

Zalecenia po zabiegu z kwasem hialuronowym

Na zabieg z kwasem hialuronowym możesz umówić się także online

W naszej Klinice zabiegi z kwasem hialuronowym wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z kwasem hialuronowym

FAQ - najczęściej zadawane pytania o kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, zwłaszcza w pierwszych 7 dniach po zabiegu, nie lubi ciepła. Unikaj sauny czy ekspozycji na słońce. Aby efekty zabiegu były zadowalające, po zabiegu, nie pij alkoholu i staraj się nie przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

W naszej Klinice w Katowicach oraz w gabinetach w Krakowie oraz Warszawie zabiegi z kwasem hialuronowym wykonuje lekarz medycyny estetycznej, który posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów iniekcyjnych. Jesteśmy zdania, że zabiegi z zakresu medyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza, m.in. dlatego, że tylko lekarz jest w stanie odpowiednio zareagować na  powikłania czy reakcje alergiczne, które mogą zdarzyć się po zabiegu.

Lekarz medycyny estetycznej w naszej Klinice w Katowicach oraz w gabinetach w Warszawie i Krakowie wykonuje znieczulenie skóry przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego. Niestety, pomimo znieczulenia, podczas modelowania ciała pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort.

Pierwsze efekty po zabiegu podania kwasu hialuronowego widać natychmiast. Na pełny efekt trzeba poczekać kilka, kilkanaście dni, kiedy już zejdzie opuchlizna.
Jeśli zauważysz u siebie pieczenie, swędzenie, obrzęk po zabiegu koniecznie skontaktuj się z lekarzem, który przeprwadzał zabueg.

Zabieg z kwasem hialuronowym na twarz w Klinice Stachura&Drozd to koszt od 800 zł. Ilość preparatu użyta podczas zabiegu ustalana jest w czasie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego nie powinno się pić alkoholu. Alkohol spowalnia gojenie się ran.

Przez około 7 dni po zabiegu podania kwasu hialuronowego powinno się unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Lepiej, przez ten czas, zrezygnować z intensywnych ćwiczeń na siłowni czy biegania. Ze spacerów czy spokojnego rozciągania nie trzeba rezygnować.

Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Na pełny efekt trzeba poczekać około 2 tygodnie, wówczas kwas hialuronowy w pełni się uwodni.

Co warto wiedzieć o usuwaniu, wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy na twarz – jakie zmarszczki można usunąć?

Za pomocą kwasu hialuronowego można usunąć zmarszczki mimiczne z różnych obszarów twarzy. Najczęściej podaje się kwas hialuronowy w czoło, w okolicach ust, pod oczy oraz jako wypełnianie bruzd nosowo wargowych.

Kwas hialuronowy może być podany na kilka sposobów – o odpowiedniej technice odmładzania skóry decyduje lekarz przeprowadzający zabieg. Bierze On pod uwagę szereg czynników, m.in. stan skóry pacjenta, głębokość i ilość zmarszczek, oczekiwania pacjenta wobec zabiegu itd.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – przygotowanie do zabiegu

Zabieg kwasem hialuronowym nie wymaga szczególnego przygotowania. Ważne jest, aby w dniu usuwania zmarszczek skóra została odpowiednio oczyszczona, a następnie zdezynfekowania. W dalszej kolejności nakłada się krem znieczulający – jeśli istnieje konieczność jego zastosowania.

Na minimum 7 dni przed zabiegiem należy unikać stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które obniżają krzepliwość krwi. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia obrzęków i krwiaków, które mogłyby utrzymywać się przez pewien czas po podaniu kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy - efekty uboczne

Jak każdy zabieg, tak i kwas hialuronowy na zmarszczki niesie ze sobą pewne efekty uboczne. Na szczęście są one mało uciążliwe i szybko mijają. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wstrzykiwaniu preparatu w głębokie struktury skóry, używa się w tym celu specjalnej igły lub mikrokaniuli – nakłucia mogą powodować powstawanie obrzęków i zaczerwienienia. Skóra może być podrażniona przez kilka pierwszych dni.

Dodatkowym efektem ubocznym zabiegu może być wzmożona tkliwość i ból w miejscach wprowadzania kwasu hialuronowego, jednak z tymi dolegliwościami powinny poradzić sobie popularne środki przeciwbólowe.

Drobne niedogodności w żaden sposób nie wpływają na zdolność do wykonywania pracy czy realizacji codziennych zajęć, a nagrodą dla pacjenta jest pełna blasku, wyraźnie odmłodzona, pozbawiona zmarszczek skóra twarzy, zachwycająca jędrnością i doskonałym wyglądem.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja