Leczenie trądzika różowatego Katowice

gładkie czoło po botoksie

Przyczyny trądzika różowatego

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która charakteryzuje się przede wszystkim rumieniem i krostkami. Chociaż może występować u osób w różnym wieku, najczęściej pojawia się po trzydziestym roku życia.

Przyczyny trądziku różowatego nie są do końca znane. Przypuszcza się, że na jego rozwój wpływać mogą:

 • podwyższona reaktywność naczyń krwionośnych,
 • nadmierne wydzielanie sebum,
 • mikroorganizmy, np. bakteria Helicobacter pylori lub nużeniec,
 • ekspozycja na różne czynniki środowiskowe, takie jak promieniowanie UV, zimno, wiatr czy stres,
 • nieprawidłowe działanie układu odpornościowego,
 • czynniki genetyczne.

W przypadku podejrzenia trądziku różowatego zaleca się konsultację z dermatologiem, który może zdiagnozować chorobę i zalecić odpowiednie leczenie.

Co na trądzik różowaty w Stachura&Drozd w Katowicach?

Leczenie trądziku różowatego może obejmować różne metody, takie jak stosowanie specjalnych kremów, unikanie czynników wywołujących, a także terapie laserowe, na które decyduje się coraz więcej osób. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który określi, czy jest on bezpieczny dla pacjenta, pacjentki.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który oceni potrzeby pacjenta, pacjentki i dostosuje do nich plan działania. Ważne jest również zrozumienie, że wyniki zabiegów mogą się różnić w zależności od przyczyny cieni pod oczami oraz indywidualnych cech organizmu.

Trądzik różowaty — leczenie
Laser na trądzik różowaty

Alma Harmony XL Pro Dye VL

Laser na rumień, zabiegi na trądzik różowaty

Laserowe usuwanie trądziku różowatego w Stachura & Drozd Clinic przeprowadzane jest przy użyciu lasera ablacyjnego Alma Harmony XL Pro Dye VL, który emituje wiązkę światła o długości fali 1064 nm. Jest ona pochłaniana przez wodę w komórkach skóry, w wyniku czego ulegają one odparowaniu.

Efekty serii zabiegów to przede wszystkim obkurczenie naczyń krwionośnych, w wyniku czego skóra twarzy staje się mniej zaczerwieniona. Zmniejszają się także grudki i krostki. Ponadto leczenie frakcyjne może wpływać na ogólną teksturę skóry, co jest korzystne w przypadku osób z trądzikiem różowatym.

Bezpośrednio po zabiegu skóra twarzy może być zaczerwieniona i opuchnięta. Objawy te ustępują zazwyczaj po kilku dniach. Efekty zabiegu Alma Harmony XL Pro Dye VL są widoczne stopniowo, w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, zabieg należy powtórzyć kilka razy, w odstępach 4 — 6 tygodni.

Zabiegi laserowe na rumien i trądzik różowaty w Katowicach wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach w Stachura&Drozd Clinic

Na leczenie trądzika różowatego laserem możesz umówić się także online

W naszej Klinice zabiegi laserowe wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Inne zabiegi z wykorzystaniem lasera w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

FAQ - najczęściej zadawane pytania o leczenie trądziku różowatego

Zabieg laserowy laserem Alma Harmony jest nieprzyjemny. W zależności od obszaru poddawanego leczeniu odczucia bólowe mogą być różne. Laser na trądzik różowaty w okolicach policzków, czoła czy brody nie jest bardzo bolesny. Najbardziej nieprzyjemne odczucia dotyczą okolic nosa. Pacjenci ból podczas zabiegu określają jako kłucie.

Zwykle wykonuje się 3 do 5 zabiegów z użyciem lasera, aby pozbyć się rumienia. Jednak niektórzy Pacjenci zadowalający efekt uzyskują już po pierwszym zabiegu. Efekty zabiegu laserem zależą m.in od przestrzegania zaleceń pozabiegowych oraz unikania sytuacji, zachowań, które wzbudzają, nasilają objawy trądzika.

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów leczenia trądzika różowatego laserem jest:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroba nowotworowa,
 • aktywna infekcja skórna,
 • stosowanie leków, ziół fotouczulających,
 • infekcja, np: przeziębienie,
 • opryszczka,
 • świeża opalenizna lub stosowanie samoopalacza,
 • terapie z retinolem.

Zabiegi nie trwają długo. Zwykle około 20-30 minut.

Efekty zabiegu są zazwyczaj długotrwałe. Czasami zdarza się, że leczenie trzeba powtórzyć. Ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, zwłaszcza unikanie słońca.

Po zabiegu twarz jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Ten stan mija po kilku godzinach, maksymalnie kilku dniach. Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Rekonwalescencja nie jest wymagana.

W naszej Klinice w Katowicach do leczenie trądziku różowatego stosujemy laser Alma Harmony XL Pro Dye VL.

Co warto wiedzieć o trądziku różowatym?

Trądzik różowaty — objawy

Do najczęściej występujących objawów trądzika różowatego zalicza się:

 • rumień — zwłaszcza w okolicy nosa, policzków i brody; może pojawiać się i znikać lub występować trwałe;
 • poszerzone naczynia krwionośne, widoczne na skórze twarzy;
 • grudki i krostki, głównie zwłaszcza w okolicy nosa, policzków i brody;
 • pieczenie, świąd i szczypanie skóry twarzy.

Objawy trądziku różowatego mogą nasilić się pod wpływem: ekspozycji na słońce, odczuwania silnych emocji, w tym stresu, a także spożywania alkoholu, ostrych i gorących dań, napojów.

Czy laseroterapia na trądzik jest dla każdego?

Tak jak wspomniano wcześniej, przed terapią Alma Harmony XL Pro Dye VL należy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ tego typu zabiegi na trądzik różowaty nie są przeznaczone dla wszystkich pacjentów.

Przeciwwskazania do ich przeprowadzenia to m.in.:

 • aktywna infekcja skóry, taka jak: opryszczka, trądzik, grzybica lub infekcja bakteryjna na obszarze, który ma być poddany laseroterapii,
 • świeża opalenizna lub użycie samoopalacza, co utrudnia lekarzowi dokładne określenie koloru skóry i może prowadzić do nierównomiernych rezultatów,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • uczulenie na światło,
  padaczka,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • tendencja do tworzenia bliznowców keloidowych.

Zabiegi laserowe na trądzik różowaty — trwałość

Zabieg na trądzik różowaty przy użyciu Alma Harmony XL Pro Dye VL jest skuteczną metodą leczenia. Zazwyczaj jest dobrze tolerowany przez pacjentów i nie powoduje trwałych powikłań.

Jego efekty są długotrwałe. Aby móc dłużej cieszyć się rezultatami zabiegów laserowych na trądzik bardzo ważne jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+ oraz codzienne aplikowanie kosmetyków, które są dopasowane do typu cery i zaspokajają jej potrzeby. Wpływa to pozytywnie nie tylko na wydłużenie efektów laseroterapii, ale na ogólną kondycję skóry.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja