Rozszerzone pory

gładkie czoło po botoksie

Dlaczego rozszerzone pory to problem?

Czym są
rozszerzone pory?

Rozszerzone pory są niczym innym jak poszerzonym ujście gruczołów łojowych, które widoczne są na skórze jako wgłębienia. Często występują one na: nosie, brodzie, czole i policzkach.

Skóra z rozszerzonymi porami często wygląda nieestetycznie przez swoją fakturę. Ponadto rozszerzone pory na twarzy mogą utrudniać równomierne nałożenie makijażu, który często się w nich zbiera się i wygląda nieestetycznie — ich zwężenie sprawi, że make-up będzie wyglądał bardziej naturalnie. Warto także pamiętać, że rozszerzone pory są bardziej podatne na zatykanie się zanieczyszczeniami, co może prowadzić do powstawania zaskórników, pryszczy i innych problemów skórnych.

Warto sprawdzić powody ich powstawania oraz poznać zabiegi zwężające pory!

Co na rozszerzone pory w Stachura&Drozd w Katowicach?

W Stachura & Drozd Clinic oferujemy skuteczne zabiegi, które działają na rozszerzone pory na policzkach, czole czy nosie. Warto jednak pamiętać, że muszą one być dopasowane do potrzeb skóry oraz jej kondycji.

Każdorazowo konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z lekarzem w celu dobrania odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej. A co na rozszerzone pory na twarzy proponujemy?

Zabiegi na rozszerzone pory wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Peelingi chemiczne (PRX peel) na rozszerzone pory

Jak działają kwasy na rozszerzone pory (PRX Peel)?

Sposoby na rozszerzone pory to m.in. małoinwayzje zabiegi, jak PRX Peel. To innowacyjny peeling chemiczny stosowany do poprawy jakości skóry. Służy głównie do redukcji rozszerzonych porów.

W wyniku stymulacji i wzmocnienia skóry, ulegają zwężeniu, dzięki czemu są mniej widoczne. Ponadto peeling PRX może być wykorzystywany w walce z innymi niedoskonałościami, takimi jak przebarwienia i drobne zmarszczki.

Peeling medyczny na rozszerzone pory jest zabiegiem bezpiecznym i komfortowym. Nie wymaga znieczulenia i wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji. Można go stosować o każdej porze roku. Co ważne, efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Na zabiegi usuwania i zmniejszania widoczności porów możesz umówić się także online

W naszej Klinice zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Laser Alma Harmony na rozszerzone pory

Laser na rozszerzone pory Alma Harmony Clear Lift

Laser na rozszerzone pory obejmuje szeroką gamę rozwiązań, które pozwalają na zmniejszenie ich widoczności. W naszych gabinetach wykorzystujemy dwie technologie, które pozwalają na zamykanie porów laserowo. Pierwsza z nich to innowacyjny laser Alma Harmony Clearlift, który wykorzystuje technologię laserową frakcyjną Q-switch o długości wiązki światła 1064 nm.

Powoduje mikrouszkodzenia w skórze właściwej, nie naruszając naskórka. Proces gojenia się stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, co prowadzi do zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów na czole, nosie czy policzkach, a także ujędrnienia skóry oraz poprawy jej tekstury. Już po pierwszym zabiegu laserem frakcyjnym na pory można zauważyć zadowalające efekty. Zaleca się jednak 3 – 5 sesji w odstępach 4 – 6 tygodni, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Zabiegi laseroterapii na rozszerzone pory

Laser na rozszerzone pory Alma Harmony DYE VL

Zastanawiając się, jakie zabiegi na rozszerzone pory można wykonać, warto także wziąć pod uwagę laser diodowy Alma Harmony DYE VL emitujący światło o długości fali 500 – 600 nm.

Służy on głównie do redukcji rozszerzonych porów, rumienia i przebarwień, ale może być również stosowany do fotoodmładzania skóry. Światło lasera pochłaniane jest przez chromofory w skórze i krwi, czyli melaninę i hemoglobinę. Dodatkowo ogrzewanie powoduje koagulację naczyń krwionośnych zaopatrujących pory, co prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi i ich obkurczenia.

Laser na pory stymuluje produkcję nowego kolagenu, co także prowadzi do wzmocnienia skóry, zwiększenia elastyczności i zmniejszenia widoczności porów. Efekty zamykania porów laserem Alma Harmony DYE VL również mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o zabiegi na rozszerzone pory

Rozszerzone pory to problem, który należy poddawać leczeniu oraz odpowiedniej pielęgnacji. Nie leczone rozszerzone pory to prosta droga to utrwalenia i pogłębienia problemu.

Warto wdrożyć rutynowe podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Skórę należy oczyszczać rano i wieczorem, zwracając szczególną uwagę na demakijaż. Ważne jest też nawilżenie i ostrożne stosowanie kosmetyków wysuszających – jeśli jest się posiadaczem cery tłustej.

Co warto wiedzieć o rozszerzonych porach na twarzy

Rozszerzone pory — przyczyny powstawania

Istnieje kilka głównych przyczyn rozszerzonych porów. Wśród nich bez wątpienia wymienić należy nadmierną produkcję sebum, czyli tłustej substancji wytwarzanej przez gruczoły łojowe, która ma na celu nawilżanie skóry i włosów.

Kolejnym z powodów jest starzenie się. Z wiekiem skóra traci elastyczność, co może prowadzić do rozszerzenia porów.

Nie bez znaczenia jest także ekspozycja skóry na promienie słoneczne, które mogą niszczyć kolagen i elastynę w skórze, co często prowadzi do rozszerzenia porów.

Ponadto stosowanie niewłaściwych kosmetyków lub zaniedbanie pielęgnacji mogą spowodować ten problem.

Skłonność do poszerzonych porów czasem wynika także z genów — niektóre osoby mają je naturalnie większe niż inne.

Zabieg na rozszerzone pory — cena

Zabiegi na zmniejszenie porów mają różne ceny, w zależności od tych rodzaju. Peeling medyczny PRX Peel kosztuje w Stachura & Drozd Clinic 700 zł, laseroterapia Alma Harmony DYE VL to koszt od 300 zł do 900 zł w zależności od strefy, a laser Clearlift — od 500 zł do 2000 zł.

Podane ceny dotyczą pojedynczej sesji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentek i pacjentów oferujemy możliwość wykupienia pakietu 4 zabiegów laserowych w atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz sprawdzić ceny zabiegów na rozszerzone pory zajrzyj do cennika zabiegów medycyny estetycznej.

Jakimi problemami zajmujmy się jeszcze w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja