Nici Liftingujące

gładkie czoło po botoksie
Lifting bez skalpela

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące, znane również jako nici liftingowe lub nici do liftingu twarzy, wprowadzane są pod skórę, aby ją podnieść i ujędrnić jej strukturę.

Wykonane z materiałów biodegradowalnych, takich jak kwas polimlekowy lub poliglikolowy, które są bezpieczne dla organizmu i zazwyczaj nie powodują alergii. Są one całkowicie wchłaniane przez organizm po kilku miesiącach.


Cały zabieg nićmi liftingującymi trwa zwykle od 30 do 60 minut, w zależności od liczby i rodzaju nici liftingujących, które zostają wprowadzane.

Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort i obrzęk w miejscach, w których wykonano nakłucia. Zwykle ustępują w ciągu kilku dni.

Cena zabiegu

od 800 zł/sztukę

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

około 30 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Zabiegi nici liftingujące wykonuje dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

Zadzwoń by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Lifting twarzy bez skalpela

Efekty nici liftingujących

Nici liftingujące są stosowane w medycynie estetycznej do różnych zabiegów, które mają na celu poprawienie wyglądu skóry i ujędrnienie jej struktury.

Bardzo często wykonywany jest lifting twarzy nićmi, co pozwala na zmniejszenie zmarszczek, podniesienie opadających tkanek oraz ujędrnienie skóry. W tym samym celu mogą być wykorzystane w obrębie dekoltu. Dodatkowo wykonywany może być zabieg w okolicach brwi, w celu ich poniesienia oraz otworzenia spojrzenia. Nici liftingujące policzki doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie pozwalające nadać twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. Wykorzystywane są także jako metoda na podniesienie opadającej skóry pod brodą, co pozwala na wyraźne zaznaczenie linii żuchwy.

Efekt liftingujący jest widoczny natychmiast po zabiegu, a trwałość osiągniętych rezultatów zależy od rodzaju użytych nici oraz reakcji organizmu na nie. Zwykle jest to od 6 do 18 miesięcy.

botoks

Zalecenia po zabiegu z użyciem nici liftingujących.

Na zabieg nici liftingujących możesz umówić się także online

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje dr Aldona Stachura.
Możesz umówić się na lifting nićmi w Katowicach, Krakowie, Warszawie

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nićmi liftingującymi

FAQ - najczęściej zadawane pytania o nici liftingujące

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat.

W naszej Klinice Stachura&Drozd zabieg nici liftingujących to koszt od 800 zł/sztukę, min. 2 sztuki.

Zabieg nici liftingujących można wykonać nawet w wieku 30 lat. Jednak najchętniej decydują się na niego pacjentki w wieku 40 i 50 lat.

Nici liftingujące są dla każdej osoby, która chce poprawić niektóre partie twarzy i nie dotyczą jej przeciwwskazania. Nici liftingujące. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu nićmi liftingującymi może być: utrata owalu twarzy, zmniejszone napięcie skóry, wyraźnie zmarszczki na czole, opadające brwi, opadające i pomarszczone policzki.

 

Co warto wiedzieć o niciach liftingujących

Jak przeprowadza się lifting bez skalpela?

Zabiegi wykonywane przy pomocy nici liftingujących są stosunkowo mało inwazyjne i można je wykonać w gabinecie lekarskim przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Jak przebiega lifting bez skalpela, krok po kroku?

  • Przygotowanie pacjenta — przed zabiegiem wskazane jest przestrzeganie określonych zasad, takich jak zrezygnowania z przyjmowania aspiryny i innych leków przeciwbólowych na kilka dni przed zabiegiem. W dniu wszczepiania nici liftingujących lekarz omawia szczegóły procedury oraz przeprowadza badanie skóry oraz budowy twarzy pacjenta.
  • Znieczulenie — w celu zmniejszenia odczuwania bólu można zaaplikować znieczulający krem lub wykonać małe zastrzyki ze znieczulaczem bezpośrednio w miejscu, w którym zostaną wprowadzone nici liftingujące.
  • Wprowadzenie nici — lekarz wprowadza cienką igłę z nicią pod skórę. Następnie igła jest usuwana, a nić ustawiana tak, aby osiągnąć zaplanowany efekt estetyczny.
  • Zakończenie zabiegu — po wprowadzeniu wszystkich nici lekarz delikatnie masuje skórę, aby zapewnić równomierne rozłożenie nici i sprawdzić, czy uzyskano zamierzony rezultat.

Zalety liftingu nićmi

Nici na twarz stosowane w celu liftingu to dość popularny zabieg. Wiele osób decyduje się na niego ze względu na brak okresu rekonwalescencji. Tak jak wspomniano wcześniej, jest on nieinwazyjny, a pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania zaraz po jego przeprowadzeniu.

Kluczowe są także natychmiastowe i długotrwałe efekty oraz szybkość przeprowadzenia procedury. Ponadto w przeciwieństwie do chirurgicznych zabiegów liftingujących, które mogą pozostawiać blizny, po niciach są niewielkie ślady, które szybko się goją i praktycznie ich nie widać.

Warto także zwrócić uwagę na koszt zabiegu nici liftingujące w porównaniu do tradycyjnych metod chirurgii plastycznej, gdyż jest on znacznie niższy.

Czy nici liftingujące są bezpieczne?

Nici liftingujące są uważane za stosunkowo bezpieczny zabieg, o ile jest on wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, w sterylnych warunkach.

Warto jednak zaznaczyć, że jak w przypadku każdego zabiegu, istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak: obrzęk, zaczerwienienie, siniaki czy uczucie napięcia skóry. Jednakże te działania niepożądane zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku dni lub tygodni. Co ważne, alergie na nici liftingowe są zgłaszane stosunkowo rzadko.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja