Cienie pod oczami

gładkie czoło po botoksie

Dlaczego przeszkadzają nam „podkowy pod oczami”?

Czym są
cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to ciemniejsze obszary skóry znajdujące się pod dolnymi powiekami. Mogą mieć różne podłoże, a ich występowanie jest często kłopotliwe. Wynika to z faktu, że dają one wrażenie zmęczenia lub choroby, co wpływa na ogólny wygląd danej osoby. Ponadto czasem są uważane za nieatrakcyjne i zmniejszają pewność siebie.

Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach są związane z problemami zdrowotnymi, które wymagają konsultacji medycznej. W związku z tym, po wykluczeniu problemów ze zdrowiem, wielu ludzi szuka sposobów na zmniejszenie ich widoczności, na przykład za pomocą korektora, zmiany nawyków snu lub dietetycznych.

Skuteczniejsze mogą być jednak zabiegi medycyny estetycznej.

Co na cienie pod oczami w Stachura&Drozd w Katowicach?

Cienie pod oczami mogą mieć różne przyczyny, i skuteczne metody radzenia sobie z nimi zależą od konkretnego przypadku. Jaki zabieg na cienie pod oczami wykonujemy w naszej klinice?

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który oceni potrzeby pacjenta, pacjentki i dostosuje do nich plan działania. Ważne jest również zrozumienie, że wyniki zabiegów mogą się różnić w zależności od przyczyny cieni pod oczami oraz indywidualnych cech organizmu.

Zabiegi usuwania ceni pod oczami wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Kwas hialuronowy na cienie pod oczami

Cienie pod oczami — zabiegi z kwasem hialuronowym pod oczy

Sine pod oczami może być z powodzeniem usunięte dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym. To naturalna substancja, która występuje w organizmie człowieka i wpływa na nawilżenie oraz jędrność skóry. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod oczy może przynieść następujące korzyści:

 • wypełnienie doliny łez i zmniejszenie widoczności naczyń krwionośnych pod oczami,
 • nawilżenie skóry,
 • poprawa jędrności skóry, co może również przyczynić się do zmniejszenia cieni.

Zabieg redukcji cieni pod oczami kwasem hialuronowym jest stosunkowo prosty i bezpieczny. Zazwyczaj trwa około 20 – 30 minut i może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pierwsze efekty widoczne są od razu i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Na usuwanie, leczenie cieni pod oczami możesz umówić się także online

W naszej Klinice mezoterapię wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Jak zlikwidować cienie pod oczami dzięki mezoterapii?

Mezoterapia na cienie pod oczami

Mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który może pomóc w zredukowaniu cieni pod oczami. Jest to procedura, podczas której substancje aktywne, takie jak:

 • witaminy,
 • minerały,
 • aminokwasy,

kwas hialuronowy, są wstrzykiwane bezpośrednio w warstwę właściwą skóry pod oczami.

Mezoterapia może poprawić nawilżenie, elastyczność i koloryt cery, co pomaga w zmniejszeniu widoczności cieni. Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów na sińce pod oczami, aby uzyskać najlepsze wyniki. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub siniaki, ale zazwyczaj samoczynnie znikają one po krótkim czasie.

Laser Alma Harmony na cienie pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami laserem Alma Harmony

Laser Alma Harmony to urządzenie medycyny estetycznej, które wykorzystuje różne technologie laserowe do poprawy wyglądu skóry.

W przypadku cieni pod oczami laser Alma Harmony może być wykorzystywany do:

 • zamykania naczynek krwionośnych,
 • spłycania doliny łez,
 • poprawy jędrności skóry.

Efekty zabiegu laserem Alma Harmony na cienie pod oczami są widoczne od razu po zabiegu. Z czasem efekty stają się jeszcze bardziej zauważalne. Zabieg laserem Alma Harmony na cienie pod oczami może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym dla zwiększenia komfortu pacjenta, pacjentki.

Dermapen + wit C na cienie pod oczami

Zabieg usuwania cieni pod oczami dermapenem z witaminą C

Dermapen to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wykonywaniu drobnych mikronakłuć w skórę za pomocą cieniutkich igieł. Stymuluje naturalne procesy naprawcze skóry, co może przynieść następujące korzyści w przypadku cieni pod oczami:

 • nawilżenie skóry — mikronakłucia powodują, że skóra staje się bardziej przepuszczalna dla składników aktywnych, takich jak witamina C, która jest silnym antyoksydantem pomagającym nawilżyć skórę i zmniejszyć przebarwienia,
 • poprawa kolorytu skóry — nakłucia powodują, że skóra staje się bardziej jednolita i jaśniejsza,
 • spłycenie doliny łez — mikrouszkodzenia skóry mogą pomóc spłycić dolinę łez, co sprawia, że cienie pod oczami są mniej widoczne,
 • poprawa jędrności skóry — nakłucia mogą pomóc poprawić jędrność skóry, co również może przyczynić się do zmniejszenia cieni.

Dermapen z witaminą C to skuteczny zabieg rozjaśniający cienie pod oczami, jest stosunkowo bezpieczny i zapewnia dobre efekty.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o cienie pod oczami

W Klinice Stachura&Drozd mamy kilka metod, które u wielu pacjentów okazały się skuteczne w walce z cieniami pod oczami. To m.in. mezoterapia, zabiegi dermapen z użyciem witaminy C czy zabiegi laserem Alma Harmony. Pamiętaj, że odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien dobrać lekarz medycyny estetycznej.

Cienie pod oczami świadczą najczęściej o zmęczeniu. Jednak nie należy zapominać o tym, że przyczyną cieni od czami mogą być tez niedobory w diecie czy choroby, m.in. choroby nerek lub niedoczynność tarczycy. Dlatego, w przypadku pojawienia się cieni pod oczami zalecamy konsultacje z lekarzem.

Co warto wiedzieć o cieniach pod oczami?

Cienie pod oczami — przyczyny

Omawiając, jak usunąć cienie pod oczami dzięki medycynie estetycznej, warto także wspomnieć, jakie są ich przyczyny. Brak snu to jedna z najczęstszych przyczyn cieni pod oczami, ponieważ może prowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych i nadmiernego krążenia krwi w okolicach oczu, co sprawia, że cienie są bardziej widoczne.

Warto także pamiętać, że z wiekiem skóra traci elastyczność i kolagen, co może sprawić, że obszar pod oczami staje się ciemniejszy i bardziej zwiotczały.

Na pojawienie się cieni pod oczami mogą także wpływać: nadmiar stresu, reakcje alergiczne, niedobór witamin i składników mineralnych, długotrwała praca przy komputerze, czytanie w słabym oświetleniu i inne czynniki, które prowadzą do nadmiernego zmęczenia oczu.

Wpływ na pojawienie się tzw. podkówek pod oczami mogą mieć także zaburzenia zdrowotne, takie jak choroby tarczycy, dlatego tak ważne jest zidentyfikowanie przyczyn i dostosowanie odpowiednich środków zaradczych, w tym również wcześniej wspomnianych zabiegów.

Jakimi problemami zajmujmy się jeszcze w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Opadający owal twarzy

Zmarszczki, bruzdy

Starzejąca się skóra

Blizny

Trądzik różowaty

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja