Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Modelowanie twarzy -
na czym polega?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym (zwane również wolumetrią) to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala skorygować kształt poszczególnych partii, wypełnić zmarszczki oraz nadać skórze jędrności bez konieczności użycia skalpela.

Kwas hialuronowy wykorzystywany podczas tego zabiegu, jest substancją naturalnie występującą w organizmie.

Mniej więcej po 25. roku życia jego ilość w skórze zaczyna spadać, co powoduje pogorszenie jej stanu, wiotczenie. Dzięki jego zastosowaniu modelowanie twarzy jest małoinwazyjne, bezpieczne, a przy tym daje bardzo naturalny efekt.

W naszej Klinice w Katowicach zabieg modelowania twarzy przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. To właśnie lekarz doradzi, zdecyduje jak powianiem wyglądać zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym u Ciebie.

Cena modelowania

od 1200 zł

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

od 30 minut do 1 godziny

Wizyta kontrolna

niewymagana

Efekty modelowania twarzy

Modelowanie kwasem hialuronowym – efekty

Wolumetria, modelowanie twarzy skierowana jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Chociaż często zabieg ten jest kojarzony z medycyną przeciwstarzeniową, coraz częściej decydują się na niego także osoby młodsze, które chciałyby poprawić owal twarzy, zlikwidować przyczynę kompleksów.
Modelowanie może:

 • poprawić kontury, kształt twarzy;
 • zlikwidować lub zmniejszyć problem opadających policzków;
 • uwydatnić kości policzkowej;
 • wypełnić tzw. dolinę łez, czyli zagłębienie pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem, które często wygląda nieestetycznie;
 • zredukować głębokie zmarszczki, wygładzić i odmłodzić cerę;
 • poprawić elastyczność, nawilżenie skóry.

Dzięki tym efektom, na modelowanie decydują się nie tylko osoby, które chcą usunąć zmarszczki za pomocą miękkiego liftingu, ale także ci, którzy borykają się z dysproporcją twarzy, niedoskonałościami, które powstają np. po wypadku, operacji.

stachura-drozd-medycyna-estetyczna-2

Zalecenia po modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym

Na zabieg modelowania twarzy możesz umówić się także online

W naszej Klinice w Katowicach modelowanie twarzy kwasem hialuronowym wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr n. med. Aldona Stachura

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

FAQ - najczęściej zadawane pytania o modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy nie jest szkodliwy. To substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, jest bezpieczna.

Siniaki po zabiegu z użyciem igły (iniekcyjnym) są naturalną reakcją. Nie zawsze się pojawiają. Jeśli u Ciebie pojawiły się zasinienia po podaniu kwasu hialuronowego smaruj te miejsca żelem z arniką. Zasinienia zwykle znikają po 7 – 14 dniach.

Po zabiegu podania kwasu hialuronowego najlepiej wstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego (bieganie, ćwiczenie na siłowni) przez okres 7 dni.

Zabieg ten polega na podaniu kwasu hialuronowego strzykawką lub kaniulą. Przed zabiegiem skóra w miejscu podania kwasu jest znieczulana kremem znieczulającym. Pacjent może odczuwać dyskomfort.

Picie większej ilości wody po zabiegach z kwasem hialuronowym związane jest ze specyfiką działania kwasu hialuronowego. Większe ilości wody potrzebne są do prawidłowego wiązania się cząsteczek kwasu hialuronowego.

Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny, dlatego nie wymaga rekonwalescencji. Warto oczywiście stosować się do zaleceń lekarza.

Przez pierwsze 10 dni po podaniu kwasu hialuronowego zdecydowanie lepiej zrezygnować ze słońca czy solarium. Następnie warto stosować kremy z ochroną UV. Efekty działania kwasu hialuronoweo mogą być krótsze, jeśli nadmiernie korzytsamy z kąpieli słonecznych.

Co warto wiedzieć o modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym?

Jak przebiega zabieg modelowania twarzy

Na początku lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad, na podstawie którego nie tylko ocenia proporcje twarzy i ustala finalny efekt, ale przede wszystkim sprawdza, czy nie występują żadne przeciwskazanie do wykonania zabiegu. Następnie, aby zmniejszyć występowanie bólu, w miejscu iniekcji rozprowadza się maść znieczulającą. Osoby szczególnie wrażliwe, pomimo zastosowania kremu, mogą odczuwać niewielki dyskomfort.

Gdy wszystko jest gotowe, można wprowadzać miejscowo pod skórę usieciowany kwas hialuronowy, który charakteryzuje się tym, że jest bardzo plastyczny. Robi się to za pomocą miękkiej igły, a całość trwa kilkadziesiąt minut. Zazwyczaj krótko po wizycie w miejscu iniekcji pojawia się zaczerwienienie, nieduży obrzęk, ale znikają one w ciągu 2-3 dni. Dodatkowo niedoskonałości można w łatwy sposób zakryć makijażem. Nie jest natomiast konieczna rekonwalescencja po modelowaniu twarzy, od razu można wrócić do normalnego życia.

Jak się przygotować na modelowanie owalu twarzy?

Zabieg modelowania owalu twarzy jest bezinwazyjny, a po jego wykonaniu nie jest konieczna rekonwalescencja. Ponadto kwas hialuronowy jest substancją naturalną, biokompatybilną, a co za tym idzie, bezpieczną. To wszystko sprawia, że ze strony pacjenta lub pacjentki nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie.

Trzeba pamiętać jedynie o tym, aby co najmniej jeden dzień przed wizytą w klinice medycyny estetycznej nie spożywać alkoholu, który może powodować rozszerzenie i pękanie naczynek.

Modelowanie twarzy – przeciwwskazania

Pomimo tego, że modelowanie twarzy jest bezpieczne i bezinwazyjne, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania iniekcji. Są to m.in.:

 • uczulenie na kwas hialuronowy;
 • infekcje skórne;
 • ciąża;
 • niektóre choroby autoimmunologiczne (wymagana jest wcześniejsza konsultacja);
 • nieleczona cukrzyca;
 • choroby nowotworowe;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • tendencja do powstawania blizn przerostowych.

Ponadto zabiegu nie wykonuje się w trakcie trwania miesiączki.

Cena modelowania twarzy

Koszt modelowania twarzy zwykle zaczyna się od ok. 1200 zł, a ostateczna cena uzależniona jest m.in. od ilości podawanego preparatu oraz miejsca, w którym iniekcja jest wykonywana.

Modelowanie twarzy – Katowice

Zabieg modelowania twarzy na Śląsku przeprowadzają chirurdzy plastyczni, lekarze medycyny estetycznej z kliniki Stachura&Drozd Clinic. Znajdziesz ich w Katowicach, w gabinecie znajdującym się przy ul. Jankego 275.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja