Laser Alma Harmony PRO iPixel
Katowice

gładkie czoło po botoksie

Alma Harmony PRO iPixel – usuwanie blizn i rozstępów

Alma Harmony PRO iPixel

Alma Harmony PRO iPixel to laseroterapia, która ma zastosowanie w przypadku ablacyjnego resurfacingu skóry, zmniejszania oraz usuwania blizn i rozstępów.

W czasie zabiegu wykorzystywane jest kilkadziesiąt mikrowiązek laserowych o długości fali 2940 nm, które penetrują skórę głęboko i precyzyjnie, tworząc w niej mikrouszkodzenia. Dla zwiększenia komfortu pacjenta zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Po laseroterapii Alma Harmony PRO iPixel skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, ale powikłania te ustępują w ciągu kilku dni.

Wskazania do zabiegu laserem Alma Harmony PRO iPixel

W Klinice Stachura&Drozd w Katowicach wykorzystujemy laser Alma Harmony PRO Clear Lift przy zabiegach odmładzających, do redukcji blizn i rozstępów. Zobacz na jakie dolegliwości pomagają zabiegi z użyciem lasera.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który oceni potrzeby pacjenta, pacjentki i dostosuje do nich plan działania.

Blizny

Blizny pooperacyjne

Utrata napięcia skóry

Bruzdy

Zmarszczki

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Alma Harmony PRO iPixel wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach

Laserowe odmładzanie

Czym jest ablacyjny
resurfacing skóry?

Ablacyjny resurfacing skóry to zabieg medycyny estetycznej, który polega na usunięciu (ablacji) warstwy naskórka i części skóry właściwej za pomocą lasera. W tym miejscu powstają mikrouszkodzenia, które następnie goją się, tworząc nową, zdrową tkankę.

Zabieg ten jest stosowany w celu odmłodzenia skóry, redukcji zmarszczek i bruzd, usuwania blizn potrądzikowych oraz pooperacyjnych, zmniejszenia rozstępów, wyrównywania kolorytu skóry oraz poprawy jędrności i napięcia skóry.

Efekty zabiegu ablacyjnego resurfacingu skóry są widoczne po kilku tygodniach od jego wykonania i utrzymują się przez wiele miesięcy. Skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i napięta, zmarszczki oraz bruzdy są spłycone, a blizny mniej widoczne.

botoks

Cena zabiegu

od 300 zł

Znieczulenie

niewymagane

Czas trwania

około 45 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Laserowe usuwanie blizn w Katowicach

Dla kogo jest usuwanie blizn laserem?

Laseroterapia na blizny jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chcą zmniejszyć widoczność śladów na różnych obszarach swojego ciała. Zabieg ten może być również stosowany w celu poprawy kolorytu blizny oraz wyrównania jej powierzchni.

Laserowa korekcja blizn jest szczególnie polecana, gdy:

 • blizny są świeże,
  ślady są duże lub głębokie,
 • pacjent ma blizny przerostowe lub bliznowce,
 • zabliźnienia są czerwone lub pomarańczowe,
 • blizny obniżają samoocenę pacjenta.

Na zabiegi usuwania blizn i rozstępów Alma Harmony PRO iPixel w Katowicach możesz umówić się także online

W naszej Klinice w Katowicach zabiegi laserem wykonuje lekarz medycyny estetycznej
dr n. med. Aldona Stachura

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Zalecenia po laserze Alma Harmony PRO iPixel

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem

FAQ - najczęściej zadawane pytania o zabiegi Alma Harmony Pro iPixel

Skóra pacjenta przed zabiegiem laserowym znieczulana jest żelem znieczulającym co zmniejsza odczucie bólu do minimum.

Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności (z wyłączeniem uprawiania sportu czy pływania przez kilka dni). Skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona i podrażniona, może pojawić się obrzęk. Strupki, które również się pojawią muszą się same wygoić — nie należy ich zdrapywać. Rekonwalescencja po zabiegu trwa zwykle 7 dni.

Całkowity proces gojenia trwa dłużej – do 4 tygodni. Przez ten czas koniecznie trzeba stosować foto ochronę, czyli kremy z filtrem UVA/UVB SPF 50.

Skóra po zabiegu laserem jest delikatna, podrażniona i bardziej narażona na infekcje. Dlatego jej pielęgnacja jest bardzo ważna. Należy:

 • delikatnie oczyszczać skórę preparatem, który dodatkowo jej nie podrażni,
 • nakładać na skórę kosmetyki łagodzące i nawilżające,
 • stosować kremy z filtrem UV, najlepiej SPF 50, nawet w pochmurne dni,
 • nie korzystać z peelingów.
 • mycie twarzy po zabiegu dopiero po 24 godzinach.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu omawiane jest podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg. Juz teraz dajemy pewnie wskazówki:

 • przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania preparatów z retinoidem (mniej więcej trzy tygodnie),
 • odradzamy stosowanie peelingów, czy innych preparatów złuszczających (dwa tygodnie),
 • nie stosuj kremów do depilacji (dwa tygodnie),
 • nie zażywaj leków fototoksycznych, fotoalergicznych i ziół światłouczulających (dziurawiec, skrzyp, pokrzywa) (dwa tygodnie),
 • chroń się przed słońcem (trzy tygodnie).

Pierwsze efekty widoczne są po zabiegu. Na pełny efekt najlepiej spokojnie poczekać około 4 tygodnie. W zależności od nasilenia zmian, zwłaszcza blizn i rozstępów, do osiągnięcia zadowalających efektów może być potrzebne wykonanie kilku zabiegów.

To, ile będzie trzeba wykonać zabiegów zależy od tego jak wygląda blizna czy rozstępy oraz tego jaki efekt chcemy uzyskać. Najrozsądniej jest skonsultować to z lekarzem, który przeprowadza zabieg. Zwykle wykonuje się od 3 do 5 zabiegów. 

Co warto wiedzieć o Alma Harmony PRO iPixel?

Jakie efekty daje laserowe usuwanie blizny Katowice?

Laseroterapia blizn polega na użyciu lasera do zniszczenia tkanki zbliznowaconej i stymulacji produkcji nowej. W naszej Klinice wykonany może być laser na blizny pooperacyjne, potrądzikowe, pourazowe czy przerostowe.

Efekty lasera na blizny zależy od jej rodzaju, wielkości, głębokości oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. W przypadku świeżego zbliznowacenia usuwanie blizn laserem może doprowadzić do jego całkowitego usunięcia. W przypadku śladów starszych, laserowa redukcja blizn może zmniejszyć ich widoczność i poprawić ich koloryt.

Co ważne rezultaty nie są widoczne od razu, a po kilku tygodniach od wykonania zabiegu, jednakże utrzymują się przez wiele miesięcy.

Usuwanie rozstępów laserem w Katowicach — co warto wiedzieć?

Laserowe usuwanie rozstępów jest skutecznym zabiegiem, który może zmniejszyć widoczność rozstępów nawet o 80%. Polega on na użyciu lasera do uszkodzenia tkanki rozstępów i stymulacji produkcji nowej, pozbawionej niedoskonałości.

Dla komfortu pacjenta podczas laserowego usuwania rozstępów zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas jego trwania zależy od wielkości i lokalizacji rozstępów. Po zabiegu pacjentom i pacjentkom często doskwierają zaczerwienienie, obrzęk oraz lekki ból. Może również pojawić się strupek, który samoistnie odpadnie w ciągu kilku dni.

Laserowe usuwanie rozstępów jest szczególnie polecane, gdy rozstępy są:

 • świeże,
 • duże lub głębokie,
 • czerwone bądź pomarańczowe,
 • powodem obniżenia samooceny pacjenta lub pacjentki.

Laser na rozstępy pozwala na uzyskanie takich efektów jak: zmniejszenie ich widoczności, poprawa kolorytu, spłycenie, wyrównanie powierzchni skóry, a także poprawa jej jędrności w miejscu śladów na ciele.

Rezultaty usuwania rozstępów laserem są widoczne po kilku tygodniach od wykonania zabiegu i utrzymują się przez wiele miesięcy. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się wykonanie serii zabieg usuwania rozstępów, zwykle wystarczające są 3 – 5.

Cena laserowego usuwania rozstępów w Katowicach w Stachura & Drozd Clinic to koszt od 300 zł do 2300 zł za zabieg w zależności od wielkości obszaru poddawanego laseroterapii. Szczegółowa wycena możliwa po konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy.

Ceny zabiegów laserem Alma Harmony PRO iPixel w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

 • Twarz: 1100 zł (1 zabieg), 4000 zł (4 zabiegi)
 • Twarz + szyja: 1500 zł (1 zabieg), 5600 zł (4 zabiegi)
 • Twarz + szyja + dekolt: 2000 zł (1 zabieg), 7600 zł (4 zabiegi)
 • Dekolt: 900 zł (1 zabieg), 3400 zł (4 zabieg)
 • Policzki: 600 zł (1 zabieg), 2200 zł (4 zabiegi)
 • Czoło: 500 zł (1 zabieg), 1800 zł (4 zabiegi)
 • Szyja: 700 zł (1 zabieg), 2600 zł (4 zabiegi)
 • Dłonie: 500 zł (1 zabieg), 1800 zł (4 zabiegi)
 • od 300 zł do 2300 zł zabieg *
 • usuwanie zmian skórnych (włókniaki, brodawki: 100 zł

*w zależności od wielkości obszaru

Cena zabiegu ustalana jest podczas konsultacji.

Inne zabiegi z wykorzystaniem lasera w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Alma Harmony PRO Clear Lift

Przebarwienia, Zmarszczki

Alma Harmony PRO

Wszystkie zabiegi

Alma Harmony XL PRO Dye VL

Naczynka, Rumień

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja