Wolumetria

gładkie czoło po botoksie

Poprawa owalu twarzy

Wolumetria twarzy –
co to, na czym polega?

Wolumetria twarzy to bezpieczny, bezinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, będący alternatywą do chirurgii plastycznej, którego celem jest korygowanie lub przywrócenie pożądanego kształtu twarzy.

Na czym polega wolumetria twarzy? Podczas tego zabiegu pod skórę wprowadza się wypełniacz z kwasem hialuronowym, substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Wykorzystuje się niezwykle plastyczny, usieciowany kwas hialuronowy, a do iniekcji (ostrzykiwania) używa się miękkiej igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły).

Cały proces jest szybki i bezbolesny (najczęściej wcześniej stosuje się maść znieczulającą), a jego pierwsze efekty można zauważyć od razu.

Cena wolumetrii

1 amp 1200 zł

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

od 30 minut do godziny

Wizyta kontrolna

niewymagana

Zabiegi wolumetrii twarzy wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Wolumetria kości policzkowych, policzków, żuchwy…

Efekty wolumetrii twarzy

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to sposób na poprawę owalu lub odmłodzenie, wygładzenie skóry poprzez redukcję zmarszczek. Efekty zwykle uzależnione są od tego, w jakim miejscu wprowadzany jest preparat z kwasem hialuronowym, a dostępne możliwości to m.in.:

 • wolumetria kości policzkowych;
 • wolumetria żuchwy;
 • wolumetria brody;
 • wolumetria twarzy – podbródek.

Dzięki temu zabiegowi można całkowicie zlikwidować lub ograniczyć wiotczenie skóry, nadać jej jędrności oraz wygładzenia. Wolumetria to jedna z najczęściej stosowanych metod na podkreślenie rysów, konturu twarzy, natomiast wypełnianie policzków kwasem hialuronowym pozwala na poradzenie sobie z tzw. chomikami.

botoks

Zalecenia po wolumetrii twarzy

Na zabieg wolumetrii możesz umówić się także online

W naszej Klinice w Katowicach wolumetrię twarzy wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania wolumetrii twarzy

FAQ - najczęściej zadawane pytania o wolumetrię

Efekt wolumetrii utrzymuje się od 12 do nawet 24 miesięcy. Wszystko zależy od pacjenta. Kluczowe jest tutaj styl życia i stan skóry pacjenta przed zabiegiem.

Opuchlizna po wolumetrii może utrzymywać się kilka dni.

Pierwsze efekty po zabiegu wolumetrii twarzy widoczne są już zaraz po zabiegu. Na pełny efekt najlepiej poczekać około 2 tygodnie.

Produkty do pielęgnacji twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak wolumetria twarzy, muszą być odpowiednio dobrane. Wybór kosmetyków, kremów po wolumetrii najlepiej skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg. W naszej Klinice polecamy m.in. krem Avene Cicalfate+. Jeśli pojawią się siniaki można zastosować żel z arniką.

Jeśli podczas lub po zabiegu wolumetrii pojawi się krwiak, siniak, można smarować to miejsce żelem z arniką. Dobrym pomysłem jest też chłodzenie miejsc, gdzie wystąpił siniak.

W naszej Klinice w Katowicach zabieg wolumetrię wykonuje lekarz medycyny estetycznej, który posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów iniekcyjnych. Jesteśmy zdania, że zabiegi z zakresu medyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza, m.in. dlatego, że tylko lekarz jest w stanie odpowiednio zareagować na  powikłania czy reakcje alergiczne, które mogą zdarzyć się po zabiegu.

Lekarz medycyny estetycznej w naszej Klinice w Katowicach wykonuje znieczulenie skóry przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego. Niestety, pomimo znieczulenia, podczas wolumetrii pacjenci mogą odczuwać dyskomfort.

Do zabiegu wolumetrii twarzy nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy przygotować się na to, że skóra kilka dni po zabiegu będzie zaczerwieniona, mogą pojawić się obrzęki, siniaki.

Co warto wiedzieć o modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym?

Wolumetria twarzy – powikłania. Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

O ile nie występują żadne przeciwskazania, modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem, nie trzeba również przygotowywać się do niego dużo wcześniej. Zaleca się jedynie, aby na dzień wcześniej oraz w dniu wizyty w gabinecie nie spożywać alkoholu, który jest odpowiedzialny za rozszerzanie naczynek. Ponadto zabieg powinien być poprzedzony wywiadem medycznym.

Bezpośrednio po iniekcji na skórze może występować delikatne zaczerwienienie, obrzęk, a także nieduże siniaczki, które ustępują najczęściej w ciągu 2-3 dni. Nie trzeba natomiast przechodzić rekonwalescencji, wystarczy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, a także wysokich temperatur. Lepiej zrezygnować też z wizyty w saunie, na solarium czy w basenie.

W szczególnych przypadkach może dojść do powikłań takich jak reakcja alergiczna, infekcja, martwica skóry, wystąpienie biofilmu, a nawet ślepota. Najczęściej są one wynikiem zatajenia problemów zdrowotnych podczas wywiadu lub błędu osoby wykonującej iniekcję (kwas hialuronowy został umieszczony zbyt płytko lub preparat podano w zbyt dużej ilości). Dlatego bardzo ważne jest, aby zabieg przeprowadzał doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – przeciwskazania

Wolumetria jest bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej, aczkolwiek kilka przeciwwskazań do jej wykonywania. To m.in.:

 • okres ciąży i laktacji;
 • niektóre choroby układu odpornościowego (wymagana jest wcześniejsza konsultacja lekarska);
 • infekcja, stan zapalny skóry;
 • alergia lub nadwrażliwość na kwas hialuronowy/inne składniki preparatu;
 • tendencja do powstawania blizn przerostowych;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • nieleczona (niewyrównana) cukrzyca.

Ile kosztuje wolumetria twarzy?

Koszt wolumetrii twarzy najczęściej zaczyna się od 1200 zł. Od czego zależy? Jest uzależniony od ilości użytego preparatu oraz miejsca, w którym jest wprowadzany.

Wolumetria twarzy – Katowice, Śląsk

Wolumetrię twarzy na Śląsku możesz wykonać w naszej Klinice Medycyny Estetycznej Stachura&Drozd w Katowicach, która mieści się w Katowicach przy ul. Jankego. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Nici Liftingujące

Kwas hialuronowy

Usuwanie żylaków

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja