Powiększanie ust

usta

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust
– jak przebiega?

Modelowanie oraz powiększanie ust to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i jest jednym z najczęściej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jego efekty są widoczne od razu, a jest przy tym mało inwazyjny oraz, przede wszystkim, bezpieczny. Dzięki niemu można:

 • zlikwidować asymetrię;
 • dodać objętości;
 • przywrócić jędrność oraz nawilżenie.

Powiększanie oraz modelowanie ust polegają na wprowadzaniu pod skórę preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy, który jest obojętny dla układu odpornościowego i co za tym idzie, nie wywołuje niepożądanych, groźnych dla zdrowia skutków ubocznych.

Iniekcji dokonuje się za pomocą strzykawki, aczkolwiek dzięki temu, że wcześniej pacjentce podawana jest maść znieczulająca, zabieg jest bezbolesny, może jedynie wywoływać dyskomfort w przypadku szczególnie wrażliwych osób. Po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym wykonuje się delikatny masaż, dzięki któremu można rozprowadzić preparat w taki sposób, aby uzyskać docelowy efekt.

Cena

od 800 zł

Znieczulenie

miejscowe

Czas trwania

około 30 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Powiększanie ust wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Efekty modelowania ust

Powiększanie ust – efekty

Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma na celu zwiększenie objętości oraz wymodelowanie (np. zmniejszenie lub całkowitą likwidację asymetrii), dzięki czemu można uzyskać pożądany kształt linii warg. Dodatkowo zauważalne są takie korzyści jak:

 • nadanie sprężystości, jędrności;
 • niwelacja zwiotczenia ust;
 • nawilżenie skóry ust.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, aczkolwiek na początku może występować niewielka opuchlizna, która utrzymuje się maksymalnie przez 2 dni. Natomiast już po około dwóch tygodniach można zobaczyć końcowy efekt.

A jak długo on się utrzymuje? Trwałość zabiegu wynosi od ok. 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie możliwa jest korekta ust kwasem hialuronowym.

stachura-drozd-medycyna-estetyczna-2

Zalecenia po powiększaniu ust

Na zabieg powiększania ust możesz umówić się także online

W naszej Klinice w Katowicach powiększanie ust wykonuje lekarz medycyny estetycznej
dr n. med. Aldona Stachura

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Powiększanie ust - przeciwwskazania

FAQ - najczęściej zadawane pytania o powiększanie, modelowanie ust

Po zabiegu powiększania ust usta warto odpowiednio nawilżać. Po pierwsze trzeba pić wodę, ale to nie wszystko. Po powiększaniu ust należy smarować usta kremem nawilżającym, rozsądnym wyborem będzie krem pozabiegowy. A na siniaki można stosować żel z arniką.

Najlepiej odczekać kilka dni. Zagrożeniem może tu być infekcja. Powiększenie ust wykonuje się poprzez nakłucia, dlatego należy chronić miejsca nakłuć przed kontaktem, np. z niesterylną szminką. Dobrym pomysłem jest zakup nowej szminki po zabiegu modelowania ust.

Zdecydowanie tak. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby jedzenie nie było ostre ani gorące. Ostre czy gorące potrawy mogłyby podrażnić Twoje usta. Po powiększaniu ust warto zrezygnować z takich potrwa na kilka dni.

Zabieg powiększania ust polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego do ust za pomocą kaniuli (igły iniekcyjnej). Przed iniekcją usta smarowane są maścią znieczulającą, aby odczucia bólowe maksymalnie zmniejszyć.

Picie większej ilości wody po modelowaniu ust związane jest ze specyfiką działania kwasu hialuronowego. Większe ilości wody potrzebne są do prawidłowego wiązania się cząsteczek kwasu hialuronowego.

Jeśli zabieg powiększania ust wykonany jest przy pomocy kwasu hialuronowego, należy liczyć się z tym, że aby utrzymać objętość ust, zabieg trzeba będzię powtórzyć.
To jak długo widoczny będzie efekt zabiegu powiększania ust zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na to mają styl życia, predyspozycje. Efekt powiększenia ust kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 12 miesiecy.

Co warto wiedzieć o powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Jak przygotować się na modelowanie ust?

Ze względu na to, że powiększanie ust jest zabiegiem małoinwazyjnym, a sam kwas hialuronowy (polisacharyd) użyty do jego wykonania naturalnie występuje w organizmie, m.in. w tkance łącznej, nie jest konieczne specjalne przygotowanie się do niego. Pacjentki oraz pacjenci nie muszą też wcześniej wykonywać żadnych dodatkowych badań, aczkolwiek bezpośrednio przed iniekcją przeprowadzany jest z nimi wywiad medyczny.

Na tej podstawie lekarz medycyny estetycznej weryfikuje, czy nie występują żadne przeciwskazania, a także konfrontuje oczekiwania z realnymi efektami, jakie można uzyskać.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

Chociaż modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne dla zdrowia, występuje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. To m.in.:

 • aktywna infekcja (np. opryszczka, angina);
 • choroby nowotworowe,
 • leczenie chemio- i radioterapeutyczn;
 • leczenie stomatologiczne;
 • ciąża oraz okres laktacji;
 • stosowanie niektórych antybiotyków;
 • niektóre choroby autoimmunologiczne.

Część z tych przeciwwskazań ma charakter przejściowy, w związku z czym lekarz medycyny estetycznej może zgodzić się na wykonanie zabiegu, ale w innym terminie, po ustąpieniu objawów, czy zakończeniu leczenia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Koszt powiększania ust zaczyna się mniej więcej od 800 zł, a ostateczna cena zależy m.in. od tego, ile mililitrów preparatu jest wstrzykiwane.

Powiększanie ust – Katowice, Śląsk

Powiększanie ust na Śląsku można wykonać w naszej Klinice Chirurgii Plastycznej Stachura & Drozd Clinic w Katowicach. Zabieg ten jest przeprowadzany przez lekarzy medycyny estetycznej.

Inne zabiegi medycyny estetycznej w Klinice Stachura&Drozd w Katowicach

Toksyna Botulinowa

Nici Liftingujące

Kwas hialuronowy

Mezoterapia igłowa

Wolumetria twarzy

Usuwanie żylaków

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja