Worki pod oczami

gładkie czoło po botoksie

Problem wielu z nas, czyli poduszki pod oczami

Czym są
worki pod oczami?

Poduszki, worki pod oczami to powszechne określenie na opuchliznę lub obrzęk skóry pod dolnymi powiekami, która często daje wrażenie workowatości. Dla wielu osób jest ona kłopotliwa, ponieważ w znaczący sposób wpływa na nasz wygląd — jest odbierana jako oznaka zmęczenia lub starzenia się.

Osoby z wyraźnymi workami pod oczami mogą czuć się mniej pewnie siebie i bardziej samokrytycznie. Ponadto w niektórych przypadkach obrzęk wokół oczu może powodować dyskomfort i uczucie ciężkości.

W celu redukcji worków pod oczami można rozważyć różne środki, takie jak: zdrowszy styl życia, dbanie o sen, ograniczenie spożycia soli, stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych czy leczenie alergii. W wielu przypadkach, jeśli worki pod oczami są szczególnie uciążliwe lub niezwiązane z problemami zdrowotnymi, można rozważyć zabiegi kosmetyczne w celu ich zniwelowania.

Co na worki pod oczami w Stachura&Drozd w Katowicach?

Jak pozbyć się worków pod oczami? Pytanie „co na worki pod oczami” zadawane jest przez coraz więcej pacjentów, pacjentek. W naszym portfolio posiadamy 3 sprawdzone rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej, które pozwalają na ich usunięcie.

Należy pamiętać, że skuteczne usunięcie lub zredukowanie worków pod oczami zależy od przyczyny ich wystąpienia i indywidualnych cech pacjenta, pacjentki. Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów na worki pod oczami trzeba skonsultować się z lekarzem, aby ocenić ich stan oraz kondycję pacjenta, pacjentki i określić najlepsze opcje leczenia.

Laser Alma Harmony

Zabiegi na worki pod oczami wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Aldona Stachura

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Kwas hialuronowy na worki pod oczami

Jak zlikwidować worki pod oczami za pomocą kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, która odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. Wstrzyknięcie go w okolicę dolnej powieki może pomóc w zlikwidowaniu worków pod oczami na dwa sposoby:

  • wypełnienie zagłębień pod oczami — kwas hialuronowy może wypełnić zagłębienia pod oczami i sprawić, że skóra będzie wyglądać na bardziej jędrną i napiętą;
  • pobudzanie produkcji kolagenu, który wpływa pozytywnie na jędrność skóry; dzięki temu skóra pod oczami staje się bardziej elastyczna.

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego pod oczy jest wykonywany przez lekarza i trwa około 30 minut. Tuż po nim mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku dni. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 2 – 3 zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodni.

Na zabiegi na worki pod oczami możesz umówić się także online

W naszej Klinice zabiegi na worki pod oczami wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Mezoterapia na worki pod oczami

Sposób na worki pod oczami — mezoterapia

Jako odpowiedź na pytanie „jaki zabieg na worki pod oczami” często proponujemy także mezoterapię. Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w skórę właściwą. Tzw. koktajle mogą mieć różny skład, w zależności od problemu, z jakim zmaga się pacjent.

Działanie mezoterapii na worki pod oczami obejmuje:

  • nawilżenie skóry,
  • wypełnienie ubytków,
  • poprawę mikrokrążenia,
  • redukcję cieni, które często występują z workami.

Efekty mezoterapii zazwyczaj są widoczne po kilku zabiegach, ale potrzebne może być kilka zabiegów, aby utrzymać pożądane rezultaty. Jest to stosunkowo nisko inwazyjna procedura, ale powinna być przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę — lekarza.

Laser Alma Harmony na worki pod oczami

Laserowe usuwanie worków pod oczami

W naszej klinice na torby pod oczami stosowany jest także laser Alma Harmony. To laser frakcyjny, który emituje wiązkę światła o określonej długości i natężeniu. Jest ona podzielona na małe punkty, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne działanie na skórę. Pobudza produkcję kolagenu, który powoduje obkurczenie się tkanek i zmniejszenie obrzęku pod oczami. Dodatkowo laseroterapia pozwala także na zniwelowanie cieni i odmłodzenie skóry pod oczami.

Zabieg laserowego usuwania worków pod oczami laserem Alma Harmony jest bezbolesny i trwa około 30 minut. Po nim mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku dni. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się regularne przeprowadzenie serii zabiegów.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o worki po oczami

W Klinice Stachura&Drozd mamy kilka metod, które u wielu pacjentów okazały się skuteczne w walce z workami pod oczami. To m.in. mezoterapia, kwas hialuronowy czy zabiegi laserem Alma Harmony. Pamiętaj, że odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien dobrać lekarz medycyny estetycznej.

Worki pod oczami to często efekt stylu życia. Uwidaczniają się kiedy mało śpisz, jesteś odwodniona, w Twojej diecie jest za dużo przetworzonych produktów czy alkoholu. Worki pod oczami mogą być także objawem choroby, m.in. chorej tarczycy, nerek. Dlatego, w przypadku pojawienia się worków pod oczami zalecamy konsultacje z lekarzem.

Aby szybko usunąć worki pod oczami możesz przykładać na dolne powieki kostki lodu (nigdy bezpośrednio na skórę). Warto zrobić okłady z zielonego ogórka lub zaparzonych, mocno schłodzonych torebek czarnej herbaty.

Co warto wiedzieć o workach pod oczami?

Worki pod oczami — przyczyny

Omawiając temat opuchlizny pod dolnymi powiekami, warto także zwrócić uwagę na to, co oznaczają worki pod oczami, jakie mogą być ich przyczyny, by nie tylko zniwelować objaw, ale także znaleźć jego przyczynę.

Jednym z najważniejszych czynników, który doprowadza do ich pojawienia się, jest naturalny proces starzenia się. Z wiekiem skóra traci elastyczność, a tkanki podskórne mogą opadać, co sprawia, że skóra w okolicach oczu staje się luźniejsza — to powoduje powstawanie opuchlizny.

Ponadto genetyka może odgrywać rolę w skłonności do tworzenia się worków pod oczami.

Podpuchnięte pod oczami może być spowodowane także: niewłaściwą ilością i jakością snu, zatrzymaniem się wody w organizmie, alergiami, paleniem tytoniu czy zmianami hormonalnymi.

Przyczyn może być wiele, dlatego dla własnego zdrowia bardzo ważne jest zdiagnozowanie powodu powstania opuchlizny pod oczami.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja