Dermapen
mezoterapia mikroigłowa

chirurgia plastyczna

Zabieg mezoterapii mikroigłowej

Opis zabiegu dermapen

Zabieg z użyciem urządzenia dermapen rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i nałożenia preparatu znieczulającego, co pozwala na zminimalizowanie bólu i dyskomfortu podczas przeprowadzania go.

Następnie specjalista (lekarz medycyny estetycznej) wykonuje mikronakłucia, przesuwając delikatnie urządzenie po powierzchni skóry.

Podczas zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie i zaczerwienienie skóry, co jest normalną reakcją organizmu. Zwykle utrzymuje się ono od kilku godzin do kilku dni, w niektórych przypadkach nawet do tygodnia, gdy zabieg był wyjątkowo intensywny.

Po dermapenie zaleca się stosowanie kremów z witaminami i składnikami kojącymi skórę oraz unikanie ekspozycji na słońce przez kilka dni. Przez ten czas wskazane jest także zmniejszenie aktywności fizycznej, ponieważ może ona przyspieszyć krążenie krwi, a co za tym idzie, wywołać dodatkowe zaczerwienienie.

Cena zabiegu

od 500 zł

Znieczulenie

miejscowe (maść)

Czas trwania

około 30 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Zabiegi dermapen (mezoterapii mikroigłowej) wykonuje dr Aldona Stachura w Katowicach, Krakowie, Warszawie

ZADZWOŃ by umówić się na konsultacje do dr Aldony Stachury w Katowicach, Warszawie, Krakowie

Mezoterapia mikroigłowa

Na czym polegają zabiegi dermapenem?

Dermapen to urządzenie medyczne stosowane w dermatologii i kosmetologii. Wykorzystuje zautomatyzowane igły do mikronakłuwania skóry w celu stymulacji jej regeneracji.

Podczas zabiegu dermapenem, przenikają one przez jej powierzchniową warstwę, pobudzając procesy naprawcze oraz zwiększając produkcję kolagenu i elastyny.

Igły są regulowane pod względem głębokości, co pozwala dostosować intensywność zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dermapen jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry, jednakże powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę (lekarza medycyny estetycznej) w gabinecie medycznym. W związku z tym warto wiedzieć, że dermapen w Katowicach można wykonać m.in. w Klinice Stachura&Drozd z zachowaniem wszelkich standardów. Na zabieg dermapen możesz umówić się też w Warszawie i Krakowie.

zabiegi medycyny estetycznej w Katowicach

Zalecenia po mezoterapii mikroigłowej (dermapen)

Na zabieg dermapen (mezoterapii mikroigłowej) możesz umówić się także online

W naszej Klinice zabiegi dermapen wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Dr Aldona Stachura przyjmuje w Warszawie, Katowicach, Krakowie.

Aldona Stachura - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej, dermapen

FAQ - najczęściej zadawane pytania o zabieg dermapen

Z nakładaniem makijażu trzeba poczekać około dobę (24h) od zabiegu)

W naszej Klinice w Katowicach oraz w gabinetach w Krakowie oraz Warszawie zabieg dermapen wykonuje lekarz medycyny estetycznej, który posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów iniekcyjnych. Jesteśmy zdania, że zabiegi z zakresu medyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza, m.in. dlatego, że tylko lekarz jest w stanie odpowiednio zareagować na  powikłania czy reakcje alergiczne, które mogą zdarzyć się po zabiegu. Rekomendujemy również wykonywanie tego typu zabiegów w gabinetach zabiegowych, lekarskich w sterylnych warunkach.

Zwykle zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach około 4 tygodni. Jednak ostateczną decyzje w tej kwestii podejmuje specjalista, lekarz, który przeprowadza zabieg.
Zabieg nie jest bardzo bolesny. Dla ograniczenia dyskomfortu, twarz przed zabiegiem smaruje się maścią znieczulającą.
Produkty do pielęgnacji twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak mezoterapia mikroigłowa, muszą być odpowiednio dobrane. Wybór kosmetyków, kremów po mezoterapii najlepiej skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg. W naszej Klinice polecamy m.in. krem Avene Cicalfate+.

Co warto wiedzieć o mezoterapii mikroigłowej (dermapenie).

Dermapen — efekty zabiegu

Cera na twarzy po zabiegu dermapen jest bardziej elastyczna, gładka, wyrównania jest jej powierzchnia. Co ważne nie tylko poprawia on teksturę skóry, ale także może stymulować procesy naprawcze oraz polepszać jej ogólny wygląd oraz kondycję. Warte uwagi jest, że po zabiegu zawarte w kosmetykach składniki aktywne lepiej się wchłaniają, dlatego codzienna pielęgnacja jest skuteczniejsza.

Dermapen doskonale sprawdza się także jako metoda leczenia blizn oraz redukcji przebarwień. Może pomóc także w łagodzeniu objawów trądziku poprzez redukcję stanów zapalnych i zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

Efekty zabiegu dermapen zwykle widoczne są po kilku dniach lub tygodniach, a kolejne nakłuwania zwykle przeprowadza się co 4 – 6 tygodni, w zależności od potrzeb pacjenta i zaleceń specjalisty.

Podsumowując, najbardziej pożądanymi efektami zabiegu mezoterapii mikroigłowej wykonywanej urządzeniem Dermapen jest:

  • odżywienie, wsparcie elastyczności i gęstości skóry,
  • odmłodzenie skóry,
  • wyrównanie (spłycenie) blizn po trądziku,
  • spłycenie zmarszczek,
  • lepsze efekty stosowanych po zabiegu kosmetyków (kremów, masek, serum).

Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej (dermapen)

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, dermapen nie jest odpowiedni dla wszystkich. Istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia go, które należy wziąć pod uwagę przed jego wykonaniem.

Do największych przeszkód zalicza się: aktywny trądzik ropny, stany zapalne i choroby skóry oraz infekcje wirusowe. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny unikać zabiegu dermapen.

Co ważne przed przeprowadzeniem go, w większości przypadków zaleca się konsultację z lekarzem lub doświadczonym specjalistą z zakresu pielęgnacji skóry, aby określić, czy zabieg jest odpowiedni i bezpieczny dla danej osoby.

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja