Usuwanie naczynek, żylaków Skleroterapia

Skleroterapia żylaków czym jest

Co to jest skleroterapia?

Skleroterapia to zabieg medyczny polegający na wstrzyknięciu specjalnego roztworu chemicznego, zwanej sklerozantem, bezpośrednio do naczynia krwionośnego.

Jego celem jest usunięcie lub zmniejszenie widoczności nieestetycznych, poszerzonych żył, czyli pajączków i żylaków.

Stosowany jest głównie w celu poprawy wyglądu nóg, jednakże może być wykorzystany także do zmniejszania bólu, obrzęku i innych niedogodności związanych z rozszerzonymi żyłami.

Podczas zabiegu, lekarz wprowadza igłę do naczynia krwionośnego i wstrzykuje sklerozant, który powoduje, że jego ściany sklejają się ze sobą. W efekcie zostaje ono zamknięte, a krew zostaje przekierowana do innych, zdrowszych naczyń.

Cena zabiegu

od 200 zł

Znieczulenie

niewymagane

Czas trwania

od 20 do 30 minut

Wizyta kontrolna

niewymagana

Zabiegi skleroterapii, usuwania naczynek, leczenia i usuwania żylaków w naszej Klinice w Katowicach wykonuje specjalista lek. Krzysztof Zemanek.

Skleroterapia efekty

Jakie efekty daje zamykanie naczynek na nogach dzięki skleroterapii?

Skleroterapia to zabieg, który przede wszystkim pozwala na usuwanie naczynek oraz żylaków — znacząco zmniejsza ich widoczność. Dodatkowo, tak jak wspomniano wcześniej, pozwala na redukcję bólu czy opuchlizny, co znacząco podnosi komfort życia.

Warto także zaznaczyć, że zabieg skleroterapii pozwala na zwiększenie poczucia własnej wartości oraz wzrost pewności siebie, dzięki poprawie estetyki skóry.

Ważne jest, aby pamiętać, że skleroterapia może wymagać serii kilku zabiegów w celu osiągnięcia optymalnych efektów. W zależności od zaawansowania choroby, może być stosowana jako samodzielny sposób leczenia lub być łączona z innymi metodami, takimi jak laserowe usuwanie żylaków czy zabieg chirurgiczny.

Zalecenia po zabiegu skleroterapii

Na zabieg usuwania naczynek, leczenia żylaków w Katowicach możesz umówić się także online.

W naszej Klinice w Katowicach zabiegi skleroterapii wykonuje lekarz specjalista Krzysztof Zemanek.

Krzysztof Zemanek - ZnanyLekarz.pl

Przeciwwskazania do wykonania skleroterapii

FAQ - najczęściej zadawane pytania o leczenie żylaków, usuwanie naczynek metodą skleroterapii

Koszt jednego zabiegu to około 200 zł. Najczęściej zaleca się wykonanie kilku zabiegów (serii zabiegów). O tym decyduje chirurg prowadzący leczenie.

Warto mieć na uwadze, że zabieg skleroterapii poprzedza USG Doppler, które możesz  wykonać w naszej Klinice w Katowicach.

Skleroterapia nie jest bardzo bolesnym zabiegiem. Pacjenci najczęściej odczuwają nakłucia igłą, szczypania. To bardziej dyskomfort niż ból.

Ilość powtórzeń zabiegu skleroterapii zależna jest od tego jak duże są zmiany. To lekarz przeprowadzający zabieg leczenia żylaków, usuwania naczynek decyduje o ilości wizyt.

Zabieg skleroterapii nie trwa długo. Zwykle około 20 do 30 minut.

Pierwsze efekty skleroterapii są widoczne zaraz po zabiegu. Na efekt końcowy trzeba poczekać kilka tygodnia. Warto pamiętać, że jeden zabieg może nie wystarczyć, wówczas zaleca się serię zabiegów.

Pora roku nie ma znaczenia. Warto jedynie mieć na uwadze, że po zabiegu trzeba nosić opatrunek uciskowy lub specjalne uciskowe rajstopy.

Co warto wiedzieć o skleroterapii?

Czy usuwanie naczynek, leczenie żylaków na nogach dzięki skleroterapii jest bezpieczne?

Skleroterapia jest wykorzystywaną od dawna metodą leczenia żylaków — została opracowana już w latach 20. XX wieku. Zabieg jest stosunkowo prosty i bezpieczny. Zazwyczaj nie wymaga hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji.

Jednakże, jak każdy zabieg medyczny, skleroterapia ma swoje ograniczenia i ryzyko powikłań, dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu tego zabiegu, by mógł on ocenić, czy jest bezpieczny dla pacjenta.

Przeciwwskazaniami do jego wykonania są m.in.: ciąża, karmienie piersią, zatorowość płucna, choroby wątroby oraz nerek, infekcje skórne, alergia na składniki podawanego roztworu, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Usuwanie naczynek w Katowicach — zalety skleroterapii

Usuwanie popękanych naczynek na nogach, żylaków czy hemoroidów za pomocą skleroterapii ma wiele zalet. O jednej z najważniejszych już wspomnieliśmy — jest ono stosunkowo bezpieczne.

Warto także zwrócić uwagę na wysoką skuteczność. Skleroterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia żylaków, a pacjent po zabiegu może wrócić do codziennych aktywności w krótkim czasie.

Jest mało bolesna, w czasie trwania zabiegu można jednak odczuwać dyskomfort bądź lekkie pieczenie.

Warto także zaznaczyć, że skleroterapia jest stosunkowo tanią metodą, szczególnie w porównaniu z innymi sposobami, takimi jak chirurgia lub laseroterapia.

Jeżeli zastanawiasz się, co na pajączki na nogach? Skontaktuj się z nami! Pomożemy znaleźć optymalne rozwiązanie na zamykanie naczynek na nogach. Sprawdź naszą Klinikę w Katowicach!

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja