Czy powiększanie ust boli?

Powiększanie ust to popularny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na uzyskanie pełniejszych i bardziej symetrycznych warg. Choć jest to stosunkowo bezpieczna i małoinwazyjna procedura, wiele osób obawia się bólu. Czy słusznie? Czy powiększanie ust boli?

Ból przy powiększaniu ust — czy zabieg boli?

botoks w gabinecie lekarza medycyny estetycznej

Wszystkie osoby, które zastanawiają się tym, czy powiększanie ust boli, możemy uspokoić, gdyż ogólnie rzecz biorąc, nie jest to bolesny zabieg. Większość pacjentek opisuje swoje odczucia jako lekki dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że każda osoba ma różny próg bólu, który powoduje medycyna estetyczna. Niektórzy czują jedynie dyskomfort, podczas gdy inni mogą skarżyć na ból.

Ponadto różne preparaty do wypełniania ust mogą powodować odmienne doznania podczas wstrzykiwania. Warto także podkreślić, że zabieg wykonany w trakcie menstruacji może być bardziej bolesny, na co wpływa obniżony próg bólu w tym czasie. Trzeba także pamiętać, że im więcej preparatu zostanie wstrzyknięte, tym bardziej może boleć.

Aby uczynić powiększanie ust maksymalnie bezbolesnym zabiegiem, w naszej Klinice stosuje się krem znieczulający, który wpływa na brak czucia na powierzchni skóry oraz błon śluzowych, zmniejszając ból podczas podawania preparatu. Niekiedy lekarz może również zastosować znieczulenie miejscowe w postaci zastrzyku. Jest to jednak rzadziej wykorzystywana metoda na wyeliminowanie bólu podczas zabiegu medycyny estetycznej, ponieważ sam proces jego podawania powoduje nieprzyjemne odczucia u wielu osób.

Powiększanie ust wykonuje dr Aldona Stachura.

Jak długo utrzymuje się ból po powiększaniu ust i jak go zwalczyć?

Drugie z często zadawanych przez nasze pacjentki i pacjentów pytanie to „jak długo bolą usta po kwasie hialuronowym”. W większości przypadków ból po powiększaniu ust jest łagodny do umiarkowanego i ustępuje w ciągu kilku dni. Jeżeli utrudnia funkcjonowanie, można radzić sobie z nim, stosując leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol. Przez 2 doby od wykonania zabiegu nie zaleca się stosowania ibuprofenu. Nie należy także nadwyrężać ust, czyli pić przez słomkę, robić min czy intensywnie się całować — tego typu działanie może zwiększać ból.

Jeśli dolegliwości bólowe są bardzo intensywne lub trwają dłużej niż kilka dni, należy skonsultować się z lekarzem, który wykonał zabieg, aby ocenić, czy nie wystąpiły komplikacje lub nie wdała się infekcja.

Powiększnie usta wykonasz w naszej Klinice

Usta po kwasie hialuronowym — gojenie, przebieg procesu

Ból po powiększeniu ust kwasem hialuronowym jest naturalną reakcją organizmu na ingerencję w tkanki. Po zabiegu często pojawia się obrzęk ust, który może powodować ból i uczucie rozpierania. Są to jednak naturalne etapy gojenia się.

Jak przebiega ten proces? Można podzielić go na kilka etapów.

  1. Przez pierwsze 24 – 48 godzin po zabiegu pojawiają się dolegliwości bólowe, obrzęk, mogą także powstać niewielkie siniaki.
  2. W drugim etapie gojenia (3 – 7 dni po powiększaniu ust) objawy te stopniowo znikają. W tym czasie usta mogą być lekko spierzchnięte, dlatego należy stosować maść ochronną i nawilżającą.
  3. W trzeciej fazie gojenia (po 7 – 14 dniach od zabiegu) usta stają się coraz bardziej miękkie i naturalne, jednakże dalej należy dać o ich nawilżenie. Dodatkowo efekt wypełnienia staje się bardziej widoczny.
  4. Po 2 – 4 tygodniach usta są w pełni zagojone, można cieszyć się finalnym efektem zabiegu ich powiększania.

Zabiegi medycyny estetycznej u dr Aldony Stachury

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja