Kiedy pomoże Ci medycyna estetyczna? Kiedy warto udać się do lekarza medycyny estetycznej?

Marzysz o młodszej, bardziej promiennej skórze? Pragniesz zniwelować zmarszczki, blizny czy zwalczyć uporczywy trądzik? A może chcesz wymodelować sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą pomóc osiągnąć wymarzony wygląd. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, kiedy warto rozważyć wizytę u lekarza medycyny estetycznej, przedstawimy najczęstsze problemy, z którymi borykają się pacjenci i omówimy metody ich rozwiązania.

Kiedy skorzystać z medycyny estetycznej?

dr medycyny estetycznej Aldona Stachura

Medycyna estetyczna stale się rozwija, w związku z czym może pomóc w wielu sytuacjach.

Z jakimi problemami zgłaszają się do naszej Kliniki pacjenci?

Zabiegi na trądzik różowaty wykonuje dr Aldona Stachura.

Widoczne oznaki starzenia się

Zmarszczki, widoczne bruzdy nosowo-warstwowe, utrata jędrności skóry, worki pod oczami to tylko niektóre z problemów, z którymi może pomóc medycyna estetyczna.

Zabiegi takie jak: botoks, nici liftingujące, laseroterapia czy wolumetria pomogą przywrócić skórze młody wygląd i poprawić kontury twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej wykonasz w naszej Klinice

Zła jakość cery, skóry — suchość, odwodnienie, szarość

Mezoterapia, terapia osoczem bogatopłytkowym, Restylane Skinbooster mogą pomóc w poprawie tekstury skóry, jej nawilżeniu i polepszeniu ogólnej jakości, nadając twarzy i ciału młodszy i bardziej promienny wygląd.

Problemy skórne

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które mogą pomóc w pozbyciu się problemów takich jak: trądzik, przebarwienia na twarzy, blizny, rozstępy.

Skuteczne bywają, w zależności od dolegliwości, m.in. laseroterapia, peeling medyczny Peel PRX czy mezoterapia.

Profilaktyka starzenia się

Nawet u młodych pacjentek i pacjentów można zacząć działać profilaktycznie, aby opóźnić procesy starzenia się. Lekarz medycyny estetycznej ma możliwość dobrania odpowiednich zabiegów (np. dermapen) i pielęgnacji, które pozwolą na dłuższe cieszenie się młodym, pełnym wigoru wyglądem.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, dla których ważne jest zredukowanie nadmiaru tłuszczu oraz wymodelowanie i ukształtowanie ciała. Liposukcja, lipoliza iniekcyjna czy Hyacorp Body  pozwalają na osiągnięcie atrakcyjnego wyglądu ciała.

Zabiegi medycyny estetycznej u dr Aldony Stachury

Chęć poprawy komfortu życia

Niektóre problemy, takie jak blizny po oparzeniach czy opadające powieki, często powodują dyskomfort i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Lekarz medycyny estetycznej może pomóc w pozbyciu się ich i znacząco poprawić jakość życia.

Chęć poprawy wyglądu określonych części ciała, pozbycia się kompleksów

Medycyna estetyczna pozwala na pozbycie się kompleksów powodowanych przez małe usta, niewielki lub asymetryczny biust, odstające uszy, garbaty nos czy żylaki (usuwanie żylaków). Szeroka gama zabiegów oraz operacji wykonywanych przez doświadczonych specjalistów pozwala na poprawę wyglądu, a co za tym idzie samopoczucia oraz samooceny.

Ważne wydarzenie w życiu

Istnieją dodatkowe czynniki, które mogą skłonić do wizyty u lekarza medycyny estetycznej. Bardzo często ważne wydarzenie w życiu, takie jak ślub, urodziny czy impreza firmowa, to idealne okazje, aby poprawić swój wygląd i poczuć się pewniej siebie.

Warto podkreślić, że decyzja o wizycie u lekarza medycyny estetycznej jest indywidualna dla każdej osoby. Nie ma dobrego lub złego wyboru. Najważniejsze jest, aby czuć się z nią komfortowo i pewnie.

Dodatkowo istotne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu. Medycyna estetyczna może poprawić wygląd, ale nie jest w stanie cofnąć czasu ani stworzyć idealnego wyglądu.

W tym zakresie istotnym zagadnieniem jest dysmorfofobia, o której pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule — sprawdź artykuł o dysmorfofobii!

Zabiegi medycyny estetycznej u dr Aldony Stachury

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja