Po jakim czasie od operacji powiększania piersi można samodzielnie prowadzić samochód?

Choć operacja powiększania piersi to dla wielu kobiet szansa na nowe, lepsze życie bez kompleksów, zabieg ten wciąż budzi wiele wątpliwości, a myśl o nim może powodować lęk. Kobiety zaprzątają sobie myśli różnymi tematami, nie tylko tymi najbardziej oczywistymi, jak np. to, w jaki sposób otoczenie zareaguje na widoczną zmianę wizerunku. Również pozornie błahe kwestie mogą spędzać sen z powiek. Wiele pacjentek zastanawia się, po jakim czasie od operacji można samodzielnie prowadzić samochód? Powiększanie piersi może być w tym kontekście postrzegane jako pewnego rodzaju ograniczenie samodzielności. A jak jest naprawdę?

Powiększanie piersi – życiowa rewolucja

podczas operacji piersi

Należy mieć świadomość, że powiększanie piersi jest dla kobiety życiową rewolucją – i to nie tylko w kontekście zmian wizerunkowych. Pacjentka przygotowująca się do operacji powinna mieć świadomość, że zabieg jest poważny, wymaga odpowiednio długiej rekonwalescencji oraz właściwego postępowania po nim. Jest to niezwykle istotne zarówno ze względu na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pacjentki, jak i na ostateczne ukształtowanie się powiększonych piersi. Tylko stuprocentowe przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego zagwarantuje piękny, jędrny i krągły biust. Operacja powiększania piersi wiąże się z odpowiednią organizacją życia zaraz po zabiegu, jak i przez kilka kolejnych miesięcy.

Trzeba dać sobie czas na zagojenie się piersi po operacji oraz w taki sposób zaplanować codzienność, by mieć chwilę na codzienne zabiegi pielęgnacyjne (chodzi m.in. o odpowiednie postępowanie z blizną pooperacyjną). Pierwsze kilka miesięcy po powiększaniu piersi to czas wymagający pewnej reorganizacji i rezygnacji z niektórych swoich nawyków, jednak efekt wart jest tych chwilowych wyrzeczeń.

Umów się na konsultacje do chirurga plastycznego

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi

Rekonwalescencja po operacji powiększenia biustu przebiega na kilku etapach. Niektóre czynności po zabiegu można wykonywać szybciej, inne wymagają więcej czasu. Nic więc dziwnego, że kobiety czują się zdezorientowane, nie wiedząc, kiedy będą mogły powrócić do uprawiania sportu, latania samolotem, współżycia z partnerem… Wątpliwości budzą również mniej oczywiste kwestie, jak na przykład medycyna estetyczna i możliwość korzystania z zabiegów upiększających po operacji powiększania piersi. Wszystkie tego typu kwestie należy poruszyć z lekarzem prowadzącym, gdyż jego zalecenia są najpewniejszym źródłem wiedzy dla pacjentki.

Prowadzenie samochodu po powiększaniu piersi

Wśród wszystkich pytań o możliwe codzienne aktywności nie brakuje również tych pozornie błahych, jak na przykład prowadzenie samochodu. Po jakim czasie od operacji powiększania piersi można samodzielnie prowadzić samochód? To pytanie ma swoje dwoiste podłoże: z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo pacjentki, jej zdolność do koncentracji, szybkość reakcji itp.; z drugiej jednak strony – chodzi również o to, że podczas prowadzenia samochodu ręce są wyprostowane w stronę kierownicy i wykonują określone ruchy podczas manewrowania kierownicą. Czy takie poruszanie się nie będzie powodować bólu? Czy nie spowoduje przemieszczenia się implantów?

Na szczęście prowadzenie samochodu to jedna z tych czynności, do której można powrócić stosunkowo szybko po operacji powiększania piersi. Już 2-3 doby po operacji, jeśli pacjentka czuje się dobrze, może wsiąść za kierownicę. Należy jednak pamiętać o tym, iż jazda samochodem świeżo po operacji powinna być jazdą ostrożną. Trzeba unikać silnych wstrząsów, gwałtownego hamowania i zbyt dynamicznej zmiany kierunków. Często pojawia się również wątpliwość dotycząca zapinania pasów. Czy powiększanie piersi to operacja zwalniająca pacjentkę z obowiązku zapinania pasów? Nie! Pasy powinny być zapięte, warto jedynie zwrócić uwagę na ich umiejscowienie, tak, by nie uciskały wrażliwego po operacji biustu. Więcej o tym przeczytasz w artykule: czy trzeba zapinać pasy w samochodzie po operacji powiększania piersi.

Zarezerwuj wizytę w Kinice w Katowicach - porozmawiaj z lekarzem o powiększaniu piersi

Klinika Katowice

Klinika Warszawa

Klinika Kraków

Adres i kontakt

Informacje

Realizacja